מזרח סאסקס, בריטניה

פתיחת מרכז נרקונון היבשתי בבריטניה החלה עידן חדש ואמיץ של גמילה מסמים

5 בספטמבר 2015

תקווה מגיעה לאיזור הכפרי של מזרח סאסקס עם פתיחת המרכז הדינמי של נרקונון שמיועד לגמילה מסמים וגם להכשרת הדור הבא של מומחים לגמילה של נרקונון, ובכך הוא מסייע לאנגליה להיפטר ממגפת הסמים המזעזעת. הפתיחה התאפשרה בזכות התרומות הנדיבות של חברים ב-'התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית'.

ביום שבת, ה-5 בספטמבר, הסרט נגזר לתשואותיהם של מאות התומכים שנאספו באתר במזרח סאסקס, לפתיחת מרכז הגמילה לדוגמה של נרקונון בבריטניה. המתקן מספק מסגרת אפקטיבית ביותר שעוזרת לאנשים לשחרר את עצמם מהשעבוד שבהתמכרות לסמים, ובמקביל מכשיר אנשי צוות של נרקונון מכל רחבי בריטניה.

תומכים, מכובדים ואורחים חברו לצוות נרקונון כדי לחגוג את הפתיחה של מרכז נרקונון היבשתי החדש של בריטניה לגמילה מסמים ולהכשרה בשטח 36 דונם בפרוורי הכפר מיינארדס גרין.

 

השיטות הידועות לטובה של נרקונון לגמילה מסמים, שמבוססות על המחקרים והכתבים של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד, יועברו בסביבה פסטורלית ללא הסחות דעת, בשטח של קרוב לשלושים ושישה דונמים ליד הכפר מיינארדס גרין. המרכז נפתח בתקופה מרגשת של התרחבות של רשת נרקונון ברחבי העולם.

נשיאת 'ההתאחדות לשיפור החיים והחינוך הבינ"ל' (ABLE), נכחה ונתנה חסותה לאירוע הפתיחה. בדבריה אמרה: "מרכז נרקונון חדש זה, בנוסף לעובדה שהוא מספק שירותי גמילה מסמים הוא גם משמש כמודל להכשרת צוותים למרכזי נרקונון עתידיים ברחבי בריטניה. סמים לא חוקיים משפיעים על חייהם של מאות מיליוני אנשים, ורבים מהם מסתיימים בטרם עת. ביחד אנחנו יכולים לפעול כנגד הרוע והרשעות בהתמכרות ולפרסם את בריטניה ברחבי העולם כנושאת הדגל של חברה נקייה מסמים".

מנכ"לית נרקונון בריטניה גב' שיילה מקלין סיכמה את חשיבות היום כאשר אמרה: "במתקן מרהיב חדש זה יש לנו סביבה מושלמת גם לגמילה מסמים וגם להכשרה של מומחים שמעוניינים ליישם את התוכנית האפקטיבית הזאת בקהילות שלהם. עכשיו זו האחריות שלנו להשתמש בזה לרווחת הקהילה. ואנחנו נעשה זאת".

העיתוי של השקת מרכז נרקונון זה הוא מוצלח במיוחד בתקופה בה בעיית הסמים בבריטניה היא כל-כך בוערת וחמורה.

"תוצאות סקר הסמים הלאומי ל-2014 הן מזעזעות", אמר ראש העיר של איסט גרינסטד מר דיק סוויטמן לאלה שנאספו לפתיחה. "כיום יותר מ-3 מיליון אנשים צורכים סמים במדינה זו. ואם במקרה אתם סבורים שזו רק בעיה של המקופחים בשכונות המצוקה, 40 אחוז מהמשתמשים הם מהשכבות הגבוהות של החברה. נכון להיום יש יותר ממיליון אנשים במדינה שיש להם בעיית שימוש בסמים. אלה הם ממדים של מגפה".

מר סוויטמן הוסיף שהוא מעריך שתוכנית הנרקונון "היא מאוד מקיפה וכוללת את כל ההיבטים שדרושים כדי לעזור לאדם לעמוד שוב על רגליו וללמד אותו את הכלים כדי שיישאר כך ויצליח. זהו לא רק מרכז גמילה מסמים שמעביר תוכנית מוצלחת מאוד, זהו גם מרכז הכשרה לגיוס מומחי נרקונון כדי לטפל בבעיית הסמים הזאת".

בנוסף ד"ר באסנט ק. פורי, פרופסור לרפואה בבית החולים המרסמיט ובקולג' האימפריאלי בלונדון, שעומד בראש Lipid Neuroscience Group של Imaging Sciences Department of the Faculty of Medicine, נאם בפתיחה של נרקונון. ד"ר פורי הביע את הערכתו הרבה לגישה של נרקונון לגמילה מסמים ללא תחליפי סם.

"מניסיון ובעקבות מחקרים גיליתי שגישה הוליסטית וטבעית היא הדרך קדימה", אמר ד"ר פורי "ושנתינת תחליפי סם או אפילו סמים נוספים פשוט גורמת ליותר התמכרות וליותר סבל. אני חייב לומר שמר האברד היה אדם שהקדים בהרבה את זמנו".

מר סטיבן טיילור, ממועצת הקהילה הית'פילד וולדרון, קיבל בברכה את נרקונון בביתו החדש, בשמה של הקהילה. "אנחנו שמחים שאתם פה", הוא אמר. "אנחנו מאחלים לנרקונון, לעובדיו ולתלמידיו הצלחה גדולה בעתיד".

הדוברת האחרונה היתה גב' דיאנה קואד, מהמועצה הלאומית למניעת השימוש בסמים. "אני יכולה לומר בכנות שלנרקונון יש שיעור הצלחה שאין שני לו", הדגישה גב' קואד. "ראיתי כל-כך הרבה אנשים שיצאו מתוכניות גמילה מאלכוהול וסמים, ומיד חזרו לחייהם הקודמים של שימוש בסמים. אבל הרוב הגדול של מסיימי נרקונון מנהל חיים יציבים, אתיים, פרודוקטיביים ונקיים מסמים שנה אחרי שנה.

הייתי שמחה לפגוש את מר האברד, מפני שהוא היה בבירור אדם מבריק ומרתק, איש חזון, מנהיג וממציא – וההצלחה של תוכנית זו נזקפת לזכות תגליותיו".

לאחר טקס הפתיחה וגזירת הסרט, כשהאורחים נכנסו פנימה לסיור במרכז כדי ללמוד עוד על התוכנית, גב' קואד אמרה, "אני לא יכולה לתאר כמה גאה אני להיות חלק מזה היום. הפתיחה כולה היתה מרגשת ביותר – זה עומד לעזור לכל-כך הרבה אנשים! זוהי תחילת המתקפה שלנו על הסמים, המתקפה שלנו על רעלים מסוכנים אלה, וזו תהיה מלחמה בה אנחנו ננצח".

אורח מלונדון הבטיח "לספר על תוכנית הגמילה מסמים שלכם, ללא תחליפי סם, לכל אחד שאשוחח איתו על הנושא. זוהי באמת הדרך ואפילו הממשלה (הבריטית) מכירה בכך. זו עובדה מדהימה שהתוכניות שלכם מקדמות זאת ואני חושב שהעולם צריך לדעת זאת!"

לאחר האירוע ד"ר פורי הוסיף "אני סבור שחשוב מאוד לחנך מגוון של אנשים ולהראות להם שיש אופציה ללא תרופות לטיפול באנשים הזקוקים לגמילה מסמים".

אורח אחר מאלה שנכחו סיכם "במהלך הפתיחה של המתקן החדש הזה, יכולתי לראות איך גמילה מסמים יכולה להיות מנוהלת בצורה אפקטיבית. אני מכיר בן של חברה שהוא מכור לסמים, ואני אספר לה על המרכז ואגיד לה שתביא אותו לכאן".

_________________

במשך כמעט 50 שנה, נרקונון הציל את חייהם של אינספור אנשים שנחשבו לאבודים לתמיד בגלל השימוש בסמים. המשימה של נרקונון היא לספק דרך אפקטיבית לגמילה משימוש בסמים ולסייע לחברה במניעת נגע הסמים ברחבי העולם.

נרקונון מתייחס לאלה שבתוכנית כ-"תלמידים" ולא כ-"מכורים" או כ-"קורבנות", והמטרה היחידה שלו היא לתת לאנשים את הכלים כדי לנהל חיים מוצלחים וללא סמים. כל פרט נלקח בחשבון כדי להעניק לתלמידים את היציבות והנוחות שהם זקוקים להן כדי לעזור להם לשחרר את עצמם מהתמכרות לסמים וכדי לבנות מחדש את חייהם ללא סמים.

תוכנית נרקונון מתחילה בתהליך גמילה לא רפואי ללא תחליפי סם המיועד לעזור לאדם להפסיק להשתמש בסמים במהירות ובצורה הכי נוחה שאפשר. התוכנית ממשיכה בשיטה ייחודית לסילוק רעלים שערוכה במיוחד כדי לעזור למשתמשים להיפטר משאריות שמעוררות השתוקקות, ובאותו הזמן השיטה תומכת בגוף באמצעות תוספי תזונה. המרכיב האחרון של התוכנית הוא סדרה של 'קורסי מיומנויות לחיים' שמספקים לתלמידים כלים שהם זקוקים להם כדי להישאר נקיים מסמים למשך כל ימי חייהם.

על מנת לרתום את כוחם של כלים אור-קוליים כדי להגביר את ההבנה וכדי לעקוף את מחסומי האוריינות (ידיעת קרוא וכתוב), הופקו 23 סרטי הדרכה ב-29 שפות ודיאלקטים עבור החלקים השונים של תוכנית נרקונון.

_________________

פתיחתו של מרכז נרקונון חדשני זה בבריטניה, התאפשרה בזכות התרומות הנדיבות של חברי 'התאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית'. זהו המרכז השני בסדרה של אירועי פתיחה של מרכזי נרקונון לדוגמה בשבועות הבאים. ב-5 לספטמבר גם נחנך הנרקונון היבשתי של אירופה באיזור הכפרי של דנמרק. נרקונון אמריקה הלטינית במקסיקו – שמשרת 21 מדינות של אמריקה הלטינית – הוא הבא להיפתח, ואחריו ייפתח מרכז נרקונון על הרי אוחאי, קליפורניה, שמיועד במיוחד לספק שירותי גמילה לאומנים ולמנהיגים של החברה.

מרכזי נרקונון פועלים כיום ב-23 מדינות על פני שש יבשות. למידע נוסף, בקר ב- narconon.org.