מאלמו, שוודיה

מרכז הידע של צפון אירופה

4 באפריל 2009

מר דיוויד מיסקביג' פתח את ארגון הסיינטולוגיה האירופי החדש ב-4 באפריל 2009, בעיר השוודית ששוכנת לחוף הים, מאלמו.

הנוכחים באירוע הגיעו מ-32 ארצות כולל אנגליה, בלגיה, צרפת, גרמניה, רוסיה, ישראל, עיראק ואוגנדה. הם התאספו כדי לחגוג יום היסטורי: טקס הפתיחה של ארגון סיינטולוגיה שמהווה ציון דרך וששטחו 6,688 מטר רבוע ושנרכש, עוצב, שופץ ונפתח בפחות מ-6 חודשים.

מר דיוויד מיסקביג׳, יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה, ניהל את טקס הפתיחה של ארגון הסיינטולוגיה החדש במאלמו ב-4 באפריל, 2009.

בין אלה שכיבדו בנוכחותם את האירוע היו נציגים אירופאיים כולל ד"ר איווה פריזקובה ריגשטאל, עו"ד לזכויות האדם וסגן ניצב בפרלמנט השבדי; ד"ר אדלי אבו חג'ר, הדירקטור הכללי של הוועידה האסלאמית האירופאית, קבוצה של מנהיגים מוסלמים מ-33 ארצות; ד"ר גונאר ברמסטנג, פרופסור מכובד למשפטים, דיקן של פקולטת המשפטים בעיר לונד וההוגה של חקיקה מהפכנית בתחום זכויות האדם; וד"ר ברטיל פרסון, מחנך מפורסם, פרופסור לדת ונציג קבוע באוניברסיטה של UNESCO לשלום.

ייחודו של היום גבר כשמר דיוויד מיסקביג' חנך את הארגון החדש הזה בשם עתיד טוב יותר:

"היכולת שלנו לרומם דורות עם טכנולוגיית הלמידה, היכולות שלנו לחסל שימוש בסמים וליידע אוכלוסיות בנוגע להגינות המוסרית הטבועה בהם – כעת כל זה אפשרי בקנה מידה שקודם לכן לא היה ניתן להעלות על הדעת.

"אז כן, היום הוא באמת רק ההתחלה, ומכאן והלאה, היום הזה יסמל חופש, עבור שבדיה, לנצח נצחים". לאחר מכן, יחד עם האורחים המכובדים האחרים, מר מיסקביג' גזר את הסרט, דבר שסימל באופן רשמי עידן חדש עבור סיינטולוגיה בשבדיה.