טוקיו, יפן

קיץ אפי לסיינטולוגיה ממשיך עם הפתיחה של הארגון האידיאלי של טוקיו

8 באוגוסט 2015

עידן מרהיב חדש מתחיל בארץ השמש העולה עם גזירת הסרט על מרכז רוחני חדש ומרשים של הדת בעיצומה של התרחבות שמשנה את המשחק.

סיינטולוגיה מוסיפה עוד לפיד זוהר של תקווה וחופש בשנה של הישגים חסרי תקדים, ומקדמת בברכה את הארגון האידיאלי החדש במטרופולין ההומה של טוקיו, בשבת, 8 באוגוסט, מול קהל אוהד של יותר מאלף איש – פריצת הדרך השאפתנית האחרונה של סיינטולוגיה בתקופה של חדשנות והתרחבות מהפכנית.

הארגון האידיאלי החדש הזה ניצב ברובע שינז'וקו, דקות אחדות בלבד מתחנת הרכבת הגדולה בעולם ומשיבויה, כיכר הטיימס של טוקיו. המבנה המודרני בן שמונה הקומות ניצב כלפיד של רוחניות עבור יותר מחמישה מיליון איש שנוהרים יום-יום לרובע המקיף אותו, שלא לדבר על מיליונים נוספים שטוקיו היא ביתם.

"זהו הפרק הבא במסע המדהים שלכם וסימן לעתיד אפי. מי ייתן ויהיה זה עתיד שנושא את הבשורה של עזרה. ומי ייתן ועזרה זו תיגע במשפחתו של אדם, בחבריו, בארצו ובסופו של דבר בכל האנושות. עם פתיחת הארגון הזה הגשמנו את הייעוד שלנו, שבו אנחנו מספקים את הטכנולוגיה שלנו במסירות ובנחישות ללא מעצורים. כדי שארץ זו, בתורה, תוכל לשמש השראה לכל נפש אנושית". – מר דייוויד מיסקביג׳, יו״ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center

האירוע היה מרהיב ומלא ברוח חגיגית, והנחה אותו מר דייוויד מיסקביג׳, יו״ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center, שציין בדבריו לאלה שנאספו "זהו הפרק הבא במסע המדהים שלכם וסימן לעתיד אפי. מי ייתן ויהיה זה עתיד שנושא את הבשורה של עזרה. ומי ייתן ועזרה זו תיגע במשפחתו של אדם, בחבריו, בארצו ובסופו של דבר בכל האנושות. עם פתיחת הארגון הזה הגשמנו את הייעוד שלנו, שבו אנחנו מספקים את הטכנולוגיה שלנו במסירות ובנחישות ללא מעצורים. כדי שארץ זו, בתורה, תוכל לשמש השראה לכל נפש אנושית".

אכן, הפתיחה הגשימה את השאיפה הוותיקה של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד עליה כתב לפני עשרות שנים לעמית ביפן. באחד מחלקי המכתב נאמר "אני מכבד מאוד את היפנים כעם. תמיד סברתי שיפן היא התקווה של אסיה".

כהכרה במסירות ארוכת השנים של טוקיו בעבודה עם התוכניות ההומניטריות שנתמכות על-ידי ארגון הסיינטולוגיה והמורשת שלו, ומתוך כבוד להשפעה ההיסטורית של סיינטולוגיה במדינה האסיאתית, מכובדים מרחבי האיים נכחו באירוע כדי לקבל בברכה את הפתיחה החגיגית של הארגון.

לחברי הקהילה הסיינטולוגית ולנציגים הרשמיים של ארגון הסיינטולוגיה הצטרפו מר מאסמי סאיטו, חבר פרלמנט מטעם נציבות מיאגי; מר טומו פורובו, חבר מועצת העיר של טוקיו המייצג את רובע טושימה; מר טקאיוקי שירוטה, מנהל המוסד לסיוע בלמידה; ומר טומוקי היראביאשי, מזכ"ל המוסד הלאומי ללא מטרות רווח 'האתגר של טוקיו'.

מר סאיטו שיבח את ארגון הסיינטולוגיה "כארגון הומניטרי אמיתי", כשהוא מוסיף, "התוכניות החברתיות שלכם, כגון היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה ו-'הדרך אל האושר' הן מדהימות מנקודת המבט של מטרות הומניטריות בינלאומיות".

בדברו מניסיון אישי, הוסיף מר סאיטו, "סיינטולוגים מושיטים עזרה למיליונים. אבל אני גם יכול לספר לכם איך סיינטולוגים עזרו לאדם אחד: לי. אחרי רעידת האדמה הגדולה והצונאמי במזרח יפן שסחפו איתם את עירי ... החברים שלכם, היועצים הרוחניים המתנדבים, היו שם כדי לפנות הריסות מבתינו שהתמוטטו, בתקווה שבני משפחתנו יימצאו שם. הושפענו כל כך מהגישה הכנה שלהם. הם הפגינו מיומנות ומשמעת מדהימות. הגישה ההומניטרית שלכם נגעה ללבנו. סיפקתם אפילו אופניים לאנשים ברחבי העיר שהיה עליהם מסר קטן שאמר לנו כל-כך הרבה: 'יפן, אל תיכנעי'!".

מר פורובו, בציינו את המאמצים הלא רגילים של הסיינטולוגים במאבק נגד השימוש בסמים, נזכר איך בשנת 2012, השימוש בסמים חוקיים לכאורה שמפורסמים בתור "עשבים חוקיים" יצא מכלל שליטה ביפן והוביל למינון יתר, אלימות ומוות.

"המידע שלכם נתן לי את קווי המדיניות להם הייתי זקוק", אמר מר פורובו. "המועצה שלנו החליטה רשמית להיות שותפה עם הארגון שלכם. ועכשיו, בזמן הווה, אין יותר חנויות שמוכרות 'עשבים חוקיים' ביפן – תודות לסיינטולוגים!" הוא הוסיף, "אני רוצה לספר לכם מקרב לבי, שהתרומה שלכם לקהילה שלנו היא אדירה. אני מעריץ את המחויבות ואת תחושת האחריות שהפגנתם בהובלת יחידים, משפחות, החברה והעולם בכיוון טוב יותר. 'וואה' הוא החוק של מתן כבוד ומחויבות הדדית ששזור בתרבות שלנו. והארגון האידיאלי הזה ומה שהוא מבטיח מגשימים את ה-'וואה' הזה".

מר שירוטה ציין שהוא היה "מאוד בר מזל" ולמד איך טכנולוגיית הלמידה של מר האברד "מחדירה את הכוח לחיות לדור החדש. מר האברד הוא כוכב ענק בחינוך מעשי. ובאמצעות הטכנולוגיה שלו אנחנו עדים לשחר חדש של למידה!" הוא הוסיף שעם הפתיחה של הארגון האידיאלי החדש, "יש לנו בית לטכנולוגיית הלמידה כדי ללמד כל תלמיד בטוקיו. טכנולוגיית הלמידה תזרח תמיד כתקווה זוהרת עבור האנושות. לכן, בואו נספר עליה לכל מוסד חינוכי ברחבי העולם כדי לשפר את עתיד הילדים שלנו".

כשהעתיד הזה הגיע עבור כל האנשים ביפן במהלך סוף השבוע, מר היראביאשי הרגיש לעומק את ההשפעה של הארגון האידיאלי על המדינה. הוא הצהיר במהלך אירוע הפתיחה, "אני רואה בסיינטולוגיה סוג חדש של דת. דת שנקודת המבט שלה היא הטיפול המתוכנן והמעשי בחברה".

מר היראביאשי הזכיר כדוגמה את הקבוצה של ארגון הסיינטולוגיה שמהווה כלב שמירה על תחום בריאות הנפש, 'ועדת האזרחים לזכויות האדם' (CCHR). הוא אמר, "אנחנו חייבים לשים קץ לסימום היתר של האוכלוסייה על-ידי הפסיכיאטריה לפני שהוא יבלום את ההתקדמות של ארצנו. אני מאמין שעתידה של יפן מונח על הכתפיים של ילדינו. המטרה שלי היא ליצור תרבות בה ילדים יוכלו לגדול להיות בריאים, לשאת את עתיד הארץ על כתפיהם ולעמוד לשירותו של העולם. ועם יותר אנשים כמוכם שפעילים כדי לעצור את ההפרות האלה של הזכויות, אנחנו נבטיח את העתיד הזה!"

הארגון האידיאלי החדש של טוקיו מספק לכל המבקרים מבוא לדיאנטיקה וסיינטולוגיה, שמתחיל עם מרכז המידע לציבור. התצוגות שלו, שמכילות יותר מ-500 סרטים, מציגות את האמונות והעיסוקים המעשיים של סיינטולוגיה ואת החיים והמורשת של מר האברד.

מרכז המידע מציע גם סקירה מפורטת של התוכניות ההומניטריות הרבות שבחסות ארגון הסיינטולוגיה. ביניהן נכללים מיזם חינוכי עולמי בנושא זכויות האדם; תוכנית נרחבת לחינוך בנושא סמים, תוכנית למניעת השימוש בסמים וגמילה מסמים; רשת עולמית של מרכזים ללימוד קרוא וכתוב ולמידה; ותוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה, שאלפי היפנים שקיבלו מהם עזרה אחרי הצונאמי של 2011 מתייחסים אליה עם הכבוד הרב ביותר שניתן, והיום התוכנית מהווה את כוח הסיוע העצמאי הגדול ביותר בעולם.

בארגון האידיאלי של טוקיו יש גם קפלה שמשמשת להתכנסויות קהילתיות של סיינטולוגים, כולל שירותי סופשבוע, חתונות וטקסים להענקת שם כמו גם למגוון אירועים קהילתיים הפתוחים לבני כל הדתות. בארגון האידיאלי החדש יש גם הרבה חדרי סמינרים וכיתות לימוד, בנוסף לקומה שלמה שמיועדת לאודיטינג (ייעוץ רוחני) של סיינטולוגיה.

_________________

ארגון הסיינטולוגיה נהנה מהתרחבות גדולה יותר במהלך עשר השנים האחרונות מאשר בכל 50 השנים שקדמו להן. המחצית הראשונה של 2015 מוכיחה זאת, ומלאה בהישגים היסטוריים ופתיחות מונומנטליות עבור סיינטולוגיה.

הן כוללות את הפתיחה החגיגית ב-18 ביולי של משרד הקישור היבשתי החדש באיסט גרינסטד, בריטניה; הפתיחה ב-11 ביולי של מרכז המידע של סיינטולוגיה במטה הרוחני של ארגון הסיינטולוגיה בקלירווטר, פלורידה – ביחד עם שישה מרכזים חדשים כדי שהיוזמות ההומניטריות בחסות ארגון הסיינטולוגיה יהיו נגישות לקהילת קלירווטר; הפתיחה החגיגית שלהארגון האידיאלי המרהיב של סיינטולוגיה בבוגוטה, קולומביה ב-5 ביולי; ופתיחה נוספת באפריל של ארגון אידיאלי של סיינטולוגיה במקום בו צרפת, גרמניה ושוויץ נפגשות: בבזל, שוויץ.

ארגון הסיינטולוגיה מפעיל עכשיו 40 ארגונים אידיאליים ברחבי שש יבשות. בשנה הבאה מתוכננות פתיחות נוספות במרכזי התרבות של אוסטרליה, אפריקה, אירופה וצפון אמריקה.