בזל, שווייץ

גוזרים את הסרט בפתח ארגון אידיאלי חדש בעל אופי שוויצרי מובהק

25 באפריל, 2015

שווייץ היא אומה בעלת מוניטין רב שנים בזכות האומנות המשובחת שלה, החל משעונים ועד לאולרים ומעדנים קולינריים שנותרים נושא לקנאת העולם.

שווייץ הידועה באיכות הבלתי מתפשרת שלה, פתחה את שעריו של ארגון הסיינטולוגיה האידיאלי הראשון עבור האומה האירופאית ביום שבת בטקס הפתיחה ההיסטורי בבזל, עיר שוויצרית ציורית בעלת היסטוריה מדהימה, בפני הציבור הרחב ואנשים מכובדים.

"כעת אנו מגיעים לנקודת מפנה לה ייחלנו זמן רב בהיסטוריה האירופאית. רגע שבו גוזרים את הסרט בפתח ארגון אידיאלי חדש ובכך מסמלים עידן חדש של סובלנות, אחווה, חמלה ועוצמה רוחנית. רגע עוצר נשימה שלא יישכח לעולם, כל עוד השמש זורחת וכוכבי לכת סובבים."– מר דיוויד מיסקביג׳, יו״ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center.

מרכז הסיינטולוגיה האידיאלי החדש ביותר, שוכן על יד נהר הריין באיזור שבו גובלות שלוש המדינות: צרפת, גרמניה ושווייץ. לרגל טקס הפתיחה ב-25 באפריל, הגיעו סיינטולוגים מצרפת, מגרמניה ומאיטליה וחברו אל סיינטולוגים מהמחוזות השונים של שווייץ.

כדי לציין בצורה הולמת את חשיבות המעמד, מר דייויד מיסקביג', יושב-ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center, סיכם בפני הקהל את המשמעות של פתיחת ארגון בזל - כשהצהיר שהבניין החדש נותן למשפט "תוצרת שווייץ", משמעות חדשה לגמרי.

מר מיסקביג' המשיך, "כעת אנו מגיעים לנקודת מפנה לה חיכינו זמן רב בתולדות אירופה. רגע שבו גוזרים את הסרט בפתח ארגון אידיאלי חדש ובכך מסמלים עידן חדש של סובלנות, אחווה, חמלה ועוצמה רוחנית. רגע עוצר נשימה שלא יישכח לעולם, כל עוד השמש זורחת וכוכבי לכת סובבים."

הארגון האידיאלי החדש נמצא ברחוב בורגפלדרשטראסה, מספר רחובות בלבד מגבול שווייץ-צרפת במחוז הנרחב בזל-מערב. הבניין בן ה-15,000 מטר מרובע הוא בסגנון שוייצרי מודרני מובהק. במרחק של דקות בלבד ממרכז העיר, הוא יספק שירותי סיינטולוגיה ומקום מפגש משותף למשולש שלוש המדינות.

הפתיחה מהווה המשכיות לתנופה שיצרה הצמיחה הבינלאומית המתפרצת של הדת, עם ההתפשטות של ארגונים אידיאליים בכל יבשת שהובילה את ההתרחבות העצומה לאורך העשור האחרון.

אל קהל הסיינטולוגים ובכירי הארגון הצטרפו אנשים מפורסמים המייצגים את כל המגוון התרבותי השוויצרי. הם כללו את רוברט מסיי, שופט פדרלי של שווייץ בדימוס; פרופסור יוהאן באוואר, נציגה של המחלקה לרפואה באוניברסיטת לודוויג מקסימיליאן; אייהן סקר, סגן-נשיא, הוועד המוסלמי של בזל.

מר מסיי סיכם בדרך הטובה ביותר את המעמד באומרו: ״המייסד שלכם מר ל. רון האברד ניבא פעם כי: ׳ביום שבו נוכל לבטוח לגמרי האחד בשני, ישכון שלום על פני כדור הארץ׳. היום, עבור התושבים של בזל, כפי שצויין באותה חוברת מופלאה מאת המייסד שלכם, רחוב בורגפלדרשטראסה הפך להיות 'הדרך אל האושר'."

מי ששיבץ את הארגון האידיאלי החדש בהקשר של המגוון הקהילתי בעיר היה מר סקר, שהדגיש, "בזל היא עיר רבת תרבויות. הקהילות הדתיות המרובות שלנו מקיימות את אמונתן בחופשיות וקיים שיתוף פעולה יפה ביניהן. זאת הסיבה שאני אוהב לחיות כאן, במרכז הסובלנות הזה. למעשה, אתם מעודדים את הסובלנות הדתית ומטפחים אותה על-ידי כך שאתם מהווים דוגמה בעצמכם. ובעשותכם כך, אתם עוזרים לשמור על הגחלת של כיבוד הדת בעירנו."

האחריות ההומניטרית מרחיקת הלכת שצויינה על-ידי פתיחת הארגון האידיאלי לא נעלמה מעינו של פרופסור באוואר, אשר הדגיש, "הארגון האידיאלי הזה הוא מעוז לכל התוכניות החברתיות שלכם. כן, עם פתיחתו של ארגון אידיאלי זה אתם נושאים את האחריות לשמירת המוסר וההגינות על פני הגבעות של בזל. ויש בי אמון מלא שכך תעשו."

___________________

הארגון האידיאלי החדש של בזל מספק לכל המבקרים מבוא לדיאנטיקה וסיינטולוגיה, שמתחיל עם מרכז המידע לציבור. המצגות שלו מכילות יותר מ-500 סרטים, שמציגים את האמונות והעיסוקים המעשיים של דת הסיינטולוגיה ואת החיים והמורשת של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד.

מרכז המידע מציע גם סקירה מפורטת של רבות מהתוכניות ההומניטריות שבחסות הארגון. ביניהן נכללות מיזם חינוכי עולמי בנושא זכויות האדם; תוכנית מרחיקה לכם לחינוך על סמים, מניעה וגמילה; רשת עולמית של מרכזי לימוד קרוא וכתוב ולמידה; ותוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה, שמהווה כיום את כוח הסיוע העצמאי הגדול ביותר בעולם.

המרכז פתוח כל שעות היום והערב למבקרים שיוכלו לסייר בזמנם החופשי ולחזור בכל עת שיחפצו.

הארגון האידיאלי של בזל כולל גם קפלה שמשמשת להתאספויות קהילתיות של סיינטולוגים, כולל שירותי סופשבוע, חתונות וטקסים להענקת שם כמו גם למגוון אירועים קהילתיים הפתוחים לבני כל הדתות. הארגון כולל גם מספר חדרי סמינרים וכיתות לימוד, בנוסף לקומה שלמה שמוקדשת לאודיטינג של סיינטולוגיה (ייעוץ רוחני).