בוגוטה, קולומביה

קולומביה מקבלת בחום את הארגון האידיאלי הראשון
של סיינטולוגיה בדרום אמריקה.

5 ביולי 2015

במהלך טקס מלהיב וראוי לציון הארגון האידיאלי החדש של בוגוטה זכה לשבחים בתור "אחד הדברים הטובים ביותר שאי פעם קרו בקולומביה".

בהמשך לתנופה ההיסטורית בתקופה של התרחבות עצומה של הדת, ארגון הסיינטולוגיה גזר את הסרט על ארגון אידיאלי חדש ביום ראשון 5 ביולי, בעיר התוססת בוגוטה בקולומביה. הארגון האידיאלי הראשון שהוקם ביבשת אמריקה הדרומית נפתח לקהל נלהב של כ-2,500 סיינטולוגים וקולומביאנים בעלי השפעה שנסעו לרגל האירוע לבירת המדינה מרחבי דרום אמריקה.

אווירה של מחויבות נחושה ואחדות נלהבת בלטה באירוע, שהציג מחויבות סוחפת מצד קשת רחבה של מנהיגים קולומביאניים להשתמש בסיינטולוגיה כדי לפתח שלום ושינוי חיובי ברחבי האומה מוכת הקרבות ובעולם בכללותו.

את טקס הפתיחה הנחה מר דיוויד מיסקביג', יושב-ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center, שנתן וידוע להשפעה האדירה של הרגע: "אם מישהו מכם תוהה איך היום הזה הגיע, אז אתם לא צריכים לחפש רחוק יותר מאשר הרצון המולד שלכם לאנושיות. מפני שזהו המקום בו אצילות הנפש יכולה בסופו של דבר לבוא לידי מימוש. כי אחרי הכול, זהו ארגון סיינטולוגיה. וכן, זהו הארגון האידיאלי הראשון של דרום אמריקה ולפיכך השער הנצחי שלכם לאינסוף".

"אם מישהו מכם תוהה איך היום הזה הגיע, אז אתם לא צריכים לחפש רחוק יותר מאשר הרצון המולד שלכם לאנושיות. מפני שזהו המקום בו אצילות הנפש יכולה בסופו של דבר לבוא לידי מימוש. כי אחרי הכול, זהו ארגון סיינטולוגיה. וכן, זהו הארגון האידיאלי הראשון של דרום אמריקה ולפיכך השער הנצחי שלכם לאינסוף".– מר דיוויד מיסקביג׳, יו״ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center

בוגוטה היא מטרופולין תוסס עם קרוב ל-8 מיליון תושבים שממוקם בעמק גבוה למרגלות הרי האנדים, 2,600 מטר מעל פני הים. המבנה בן 8 הקומות של הארגון האידיאלי של סיינטולוגיה ניצב במקום בולט ברובע הצפוני יוסקוין, ברחוב קאלה מס' 100. המבנה האולטרה מודרני בן 4,320 מטר מרובע ממוקם במרכז המסחר והבידור של הרובע התוסס.

מכובדים שנכחו בטקס למעשה ייצגו את השכבה העליונה של הצבא ושל כוחות אכיפת החוק של קולומביה, כשהשתתפותם עוררה קבלה נרחבת של סיינטולוגיה והתלהבות בלתי מרוסנת. הם היו נלהבים במיוחד למלא תפקידי מפתח בהכנסת הטכנולוגיה, הכלים והאידיאלים של סיינטולוגיה אל תוך המרקם של המדינה.

אל חברי הקהילה ולצוות של ארגון סיינטולוגיה הצטרפו סגן אלוף אנסטרו פולניה מפקד המחלקה המשותפת לחוק מבצעי במשרד ההגנה; סגן אלוף קרלוס פנייה, מתאם החינוך נגד סמים במחלקת המלחמה נגד סמים של קולומביה; הקפטן ג'ון גלינדו, מנהל תפעולי במאגר טכנאי הסיוע של קולומביה; סגן אלוף אדגר רוחס, מפקד הכוחות המיוחדים באיזורים הכפריים של המשטרה הלאומית של קולומביה; וד"ר סנדרה ריקון, יועצת למשרד לשילוב חברתי, בעיר בוגוטה.

"הארגון האידיאלי הזה מייצג משואה של שלום ושפיות באמצע ים של בלבול", אמרה ד"ר ריקון בנאום הברכה שלה. "הפעילויות לשיפור חברתי שאתם מבצעים הן יקרות לאין שיעור ואני חייבת לומר שהגעתם לעיר הזו בזמן הטוב ביותר שאפשר".

מאוחר יותר, ד"ר ריקון הודתה שהיא היתה המומה מעצם האנרגיה הרגשית שנוצרה במהלך האירוע המדהים. "כל הזמן היו לי צמרמורות ודמעות בעיניים", היא אמרה. "אין מילים בפי כדי להעביר את עומק ההערכה שלי על כך שיש לי את הכבוד להיות חלק ממשהו שהוא כל-כך חשוב לקולומביה שלנו".

רמת ההתלהבות שהיתה קיימת באותו יום ראשון עלתה על הרמה הרגילה של התחשמלות, שאנשים שהשתתפו בעבר בפתיחות של ארגונים אידיאליים התרגלו אליה. זה בא לידי ביטוי במילותיו של חבר צוות מהארגון האידיאלי של בוגוטה שהתרגש ואמר "זהו יום זוהר ובלתי נשכח שישנה את ההיסטוריה של קולומביה".

בהדגישו את המאמץ הבלתי רגיל של סיינטולוגים בנושא זכויות האדם ברחבי המדינה, סגן אלוף פולניה תיאר במהלך האירוע תוכנית "שמגיעה למעמקי היסודות של הממסד שלנו: החייל הקולומביאני. תוכנית שבדרך ברורה ומובנת, מלמדת את החשיבות של כיבוד זכויות האדם. בעבודה משותפת הגענו ל-100% מהצבא הקולומביאני תוך 12 חודשים בלבד".

סגן אלוף פולניה הוסיף שמספר המקרים של הפרות של זכויות האדם צנח ברמה מדהימה של 98% באותו צבא עצמו – שפל של כל הזמנים. הוא סיים באומרו, "בשמם של חמש מאות אלף האנשים שמרכיבים את כוחות הצבא הקולומביאני: תודה רבה".

בהיזכרו בהשפעה של סגל היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה, אמר קפטן גלינדו "כשראיתי לראשונה את היועצים הרוחניים המתנדבים, מה שהדהים אותי היתה הרוח האנושית העמוקה והמסירות שלהם למטרה נעלה – להביא עזרה אמיתית. כבר מהרגע הראשון הזה החלטתי שאנחנו חייבים לעבוד יחד".

" 'הדרך אל האושר' הוא כלי מדהים", הצהיר סגן אלוף רוחס. "קראתי אותו שוב ושוב. הוא שינה את דרך החשיבה שלי. הוא כל הזמן שומר עלי בעל מוטיבציה ואני רוצה את זה עבור אנשים אחרים. חוכמתו של ל. רון האברד פתחה בפני דרך. ותאמינו לי, זוהי רשימת הבדיקה לחיים. גם כאשר אני נמצא בג'ונגל, 'הדרך אל האושר' גורם לי להישאר עם הרגליים על האדמה". הוא גם קרא לארגון האידיאלי החדש של בוגוטה "אחד הדברים הטובים ביותר שאי פעם קרו לקולומביה".

בעוד שסגן אלוף פנייה סיכם את האירוע בצורה הטובה ביותר כאשר, כהוקרה למייסד ל. רון האברד הוא ציין שמר האברד "סיפק לאנושות כל כלי אפשרי לחיים מלאים ומאושרים. ובכך שאתם מביאים אלינו את המורשת שלו, אתם עוזרים ליצור אנשים טובים יותר, בוגוטה חזקה יותר וקולומביה גדולה יותר".

_________________

הארגון האידאלי החדש של בוגוטה מספק לכל המבקרים מבוא לדיאנטיקה וסיינטולוגיה, שמתחיל במרכז המידע לציבור. המצגות שלו המכילות יותר מ-500 סרטים, מציגות את האמונות והעיסוקים המעשיים של דת הסיינטולוגיה ואת החיים והמורשת של המייסד ל. רון האברד.

מרכז המידע מציע גם סקירה מפורטת של רבות מהתוכניות ההומניטריות בחסות סיינטולוגיה. ביניהן, מיזם חינוכי עולמי בנושא זכויות האדם; תוכנית מרחיקת לכת לחינוך נגד סמים, למניעת השימוש בהם והגמילה מהם; רשת עולמית של מרכזים ללימוד קרוא וכתוב ולמידה; ותוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה, שמהווה כיום את כוח הסיוע העצמאי הגדול ביותר בעולם.

המרכז פתוח למבקרים בכל שעות היום והערב כדי שיוכלו לסייר בנחת ולשוב כמה פעמים שהם רוצים.

הארגון האידאלי של בוגוטה כולל גם קפלה שמשמשת להתכנסויות קהילתיות של סיינטולוגיה, כולל שירותי סוף שבוע, חתונות וטקסים להענקת שם כמו גם למגוון אירועים קהילתיים שפתוחים לחברים של כל הקבוצות הדתיות. הארגון האידאלי החדש כולל גם הרבה חדרי סמינרים וכיתות לימוד, בנוסף לקומה שלמה שמיועדת לאודיטינג (ייעוץ רוחני) של סיינטולוגיה.

_________________

הפתיחה של ארגון בוגוטה ממשיכה תקופה של צמיחה מואצת שבה ארגון הסיינטולוגיה מפעיל יותר מ-40 ארגונים אידיאליים ברחבי חמש יבשות – כשהאחרון בהם, הארגון האידיאלי של בזל, שוויץ, נפתח לפני כחודשיים.

ואכן, סיינטולוגיה נהנתה מהתרחבות גדולה יותר במהלך עשר השנים האחרונות מאשר בכל 50 השנים הקודמות ביחד. ויש עוד בדרך, עם פתיחות שמתוכננות בשנה הבאה במרכזי תרבות באסיה, אירופה וצפון אמריקה.