המבורג, גרמניה

המבורג מעניקה לגרמניה ארגון אידאלי חדש של סיינטולוגיה

ינואר 21, 2012

ב-21 בינואר 2012 ארגון הסיינטולוגיה של המבורג פתח מחדש את דלתותיו בפני העיר. בטקס הפתיחה נכחו 1500 סיינטולוגים, אורחים ואורחי כבוד. הפתיחה הגדולה סימנה את השיא של הפיכת הבניין בן שבע הקומות של הארגון האידאלי של סיינטולוגיה (ארגון אידאלי) כדי לענות טוב יותר על הצרכים של הקהילה הסיינטולוגית ההולכת וגדלה בהמבורג, ושל הקהילה בכללותה.

ב-21 בינואר 2012 ארגון הסיינטולוגיה של המבורג חגג את הפתיחה של המבנה המשופץ לחלוטין שברחוב אלסטדט 9, המרכז של המחוז ההיסטורי של המבורג.

בנאום שנתנה לכבוד האירוע, אמרה הגברת פיא מיטשל, המנהלת הכללית של ארגון הסיינטולוגיה של המבורג: "ישנם כ-300 כנסיות, מסגדים ומקדשים בעיר המבורג. במשך יותר מ-40 שנה, היה הארגון של סיינטולוגיה מרכיב בולט בקהילה הדתית הזאת. אבל הפתיחה של הארגון החדש הזה מסמנת נקודת מפנה, משום שהלהבה של חופש דתי בוערת היום בשם כולם, וכך יהיה לנצח." 

לכבוד האירוע, הצהיר מר דייויד מיסקביץ, יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center :"הארגון האידיאלי החדש הזה מסמל עידן חדש עבור סיינטולוגיה בגרמניה, משום שלמעשה, ארגון זה הינו סיינטולוגיה עצמה. הארגון תוכנן כך שישקף את לוח ההתארגנות של סיינטולוגיה, ולכן הוא מכיל את כל הפונקציות הנדרשות במדיניות של המייסד שלנו. הוא תוכנן בקפידה כדי לספק את כל השירותים של סיינטולוגיה בדיוק לפי הטכנולוגיה של המייסד שלנו—החל מכל שירותי המבוא ועד לחלק העליון של הגשר שלנו. והוא עוצב כך שישמש דוגמה לרוח של סיינטולוגיה, וכך הוא מספק מידע כדי שכל אדם ואדם יוכל לגלות עבור עצמו מי אנחנו ומה אנחנו עושים. אז הרשו לי להזמין את כולם. מיום זה ואילך, דלתותינו פתוחות ואנחנו מציעים לכם עזרה."

כדי להציג באופן מלא את ההתחייבות שלנו—לעבוד בכוחות משותפים כדי לעזור לכולם—היו בפתיחה החגיגית של הארגון החדש כמה מהמנהיגים הפוליטיים והדתיים המובילים. בניהם היו עורך דין בוטה שפעיל למען זכויות אדם, מייסד של ארגון נוער למניעה וטיפול בהתמכרות לסמים, מנהיג של זכויות דת מהקהילה היוונית האורתודוקסית, ויועץ למרכז העתידי של זכרון ותיעוד בנושא סוציאליזם.

________________

מרכיב חשוב בארגון האידאלי החדש של המבורג הינו מרכז מידע מקיף לציבור, שמאפשר לכל המבקרים לקבל תשובה לשאלת המפתח "מהי סיינטולוגיה?" קומת הקרקע כולה מכילה גלריה של תצוגות מולטימדיה שמציגות את האמונות והיישומים של דת הסיינטולוגיה, וכן גם את החיים והמורשת של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד. מרכז המידע מספק גם מבט מקיף על פעילויות הומניטריות רבות הממומנות על ידי הכנסייה, לרבות יוזמות כלל עולמיות בנושא זכויות אדם; חינוך בנושא סמים בהיקף דומה; תכנית מניעה וחינוך; רשת עולמית של מרכזי למידה ולימוד קרוא וכתוב; ותכנית יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה, שכיום מהווה את כוח החילוץ העצמאי הגדול בעולם. התצוגות מציעות כ-500 סרטי מידע וסרטים דוקומנטריים בלחיצת כפתור. מרכז המידע שפתוח מהבוקר ועד הלילה מקבל בברכה מבקרים שיכולים לסייר להנאתם ולחזור ככל שירצו. מרכז המידע בשילוב עם בית הקפה הסמוך מסודר כך שיוכל לאכלס מאות אנשים בבת אחת לאירוח שבועי של בית פתוח.

הכנסייה תוכננה גם לשמש מרכז מפגש לקהילה כולה. הקפלה, המקום לכל השירותים והטקסים של קהילת הסיינטולוגיה, יכולה גם היא לאכלס אירועים ומפגשים אחרים של תיאום יוזמות הומניטריות למען המבורג וכל תושביה. המקום כולל את כל ציוד הוידאו והשמע שנידרש להצגה מיוחדת של סרטים ולסמינרים. הקפלה כוללת גם ציוד נוסף לעריכת קבלות פנים ונשפים.

הארגון האידאלי החדש של המבורג כולל עכשיו גם מתקנים רבים להספקת שירותי מבוא לאלה שהדת חדשה עבורם, כולל סמינרים של דיאנטיקה וסיינטולוגיה בלוחות זמנים קבועים. 

________________

ארגון הסיינטולוגיה של המבורג הוא האחרון מבין עשרות ארגונים אידאליים שנפתחו בחמש השנים האחרונות.

ארגונים אידאליים מגשימים את החזון של ל. רון האברד לגבי הדת. הם לא רק מספקים את המתקנים האידאליים לספק שירותים לסיינטולוגים כאשר הם עולים למצבים גבוהים יותר של חופש רוחני, אלא הם תוכננו לשמש גם בית לכל הקהילה ומקום של שילוב כוחות כדי להועיל לתושבים מכל הדתות.

ארגון הסיינטולוגיה הארגון האידאלי של המבורג הוא הראשון שנפתח בשנת 2012, כשהוא מצטרף לשורה של ארגונים אידאליים שכבר נפתחו במרכזים תרבותיים באירופה, לרבות: ברלין, גרמניה; מוסקבה רוסיה; בריסל, בלגיה; לונדון, אנגליה; מדריד, ספרד; ורומא, איטליה.

הכנסיות החדשות שלנו שנפתחו בשנים האחרונות כוללות את וושינגטון; ניו-יורק ניו-יורק; לוס אנג'לס, קליפורניה; פסדינה, קליפורניה; סיאטל, וושינגטון; טמפה, פלורידה; מיניאפוליס, סיינט-פול מינסוטה; וכן גם העיר קוויבק, קנדה; מקסיקו סיטי, מקסיקו, ומלבורן, אוסטרליה.

מעל 15 ארגונים אידאליים חדשים מתוכננים להיפתח באופן רשמי בשנת 2012. 

_________________

יעדי הסיינטולוגיה מאת ל. רון האברד. ארגון הסיינטולוגיה הוא דת בינלאומית שכוללת למעלה מ-10,000 ארגונים, מרכזים וקבוצות, עם מעל מיליון חברים ב-167 ארצות.