בריסל, בלגיה

הסניף הראשון של 'ארגוני סיינטולוגיה עבור אירופה' נפתח בבריסל

23 בינואר 2010

קרוב ל-1,000 סיינטולוגים ואורחיהם מרחבי אירופה השתתפו בטקס הפתיחה של סניף בריסל של 'ארגוני סיינטולוגיה עבור אירופה' ב-23 בינואר 2010. נציג של כנסיית הסיינטולוגיה הבינלאומית, ארגון הגג של דת הסיינטולוגיה, ניהל את הטקס שהתקיים במבנה ההיסטורי מתחילת המאה ה-20 בשדרת דה-ווטרלו 103-100.

ב-23 בינואר 2010, מכובדים מרחבי אירופה הצטרפו לכמעט אלף סיינטולוגים ומאחלי הצלחה לרגל הפתיחה החגיגית של סניף בריסל של 'ארגוני הסיינטולוגיה עבור אירופה'.
הבניין הזה מתחילת המאה ה-20, שמהווה ציון דרך, שממוקם בשדרות ווטרלו 100-103 בלב בריסל, ישרת את הצרכים הרוחניים של אנשי הקהילה הזאת וקהילות ברחבי אירופה.

האירוע ציין את תחילתו של עידן חדש עבור חברי קהילת הסיינטולוגיה ולכל תושבי בלגיה ואירופה, כי מארגון זה סיינטולוגיה תספק את הפתרונות המעשיים של ל. רון האברד שיעזרו לרומם את החברה לטובת כולם.

בטקס הפתיחה השתתפו אורחים מכובדים לרבות מר הוגו קובליירס המכובד, סנטור בפרלמנט הבלגי; פרופסור אבולפזי בהשטי, פרופסור ליחסים בינלאומיים וחסכון באנרגיה מאוניברסיטת לייל, צרפת; חואן פריירו המכובד, סגן הדירקטור הכללי לעניינים דתיים במשרד המשפטים הספרדי; גב' קטלין סזומור, חברה מומחית בוועדה לנושא הסמים בפרלמנט ההונגרי ובעבר המתאמת הלאומית בנושא סמים; ומר כריסטופר וונק הנכבד, רקטור הפקולטה ללימוד השוואתי של דתות באוניברסיטת אנטוורפ.

בנאומו בפני הסיינטולוגים והאורחים, הסנטור קובליירס הכריז "הארגון החדש הזה בעיר הבירה של אירופה עומד בתור הצהרה יפהפייה של העזרה שלכם, ואתם יכולים להיות בטוחים בתמיכה הבלתי פוסקת שלי. אכפת לכם מאנשים, והארגון הזה הוא דוגמה חיה של הגישה הזאת".

הארגון החדש בבריסל עבר שיפוץ מקיף לא רק כדי לספק את כל השירות של סיינטולוגיה, אלא גם כדי לספק על-ידי חברי הארגון את התוכניות הומניטריות והסיוע לקהילה.

הארגון ששטחו 8,100 מטר רבוע מכיל אולם מידע נרחב שיש בו תצוגות מולטימדיה המתארות את האמונות והעיסוק המעשי של הדת, ואת חייו ומורשתו של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד. התוכניות ההומניטריות והתוכניות לשיפור חברתי שבחסות ארגון הסיינטולוגיה גם מוצגות שם, לרבות התשובות של סיינטולוגיה לפשיעה, לשימוש בסמים, לבערות, לערכי מוסר מתדרדרים ולאסונות טבע. תוכניות אלה מייצגות את פועלם של ארגוני הסיינטולוגיה ואת השירות שהם מספקים לכל קהילה שבה הם נמצאים ולכל הקהילות ברחבי העולם.

בנוסף, בתור מאפיין מייצג של הארגון האידיאלי החדש הזה, יש בו אולם אירועים גדול למפגשים של חברי הקהילה, שמשמש גם לשירות סוף שבוע, לחתונות ולטקסי הענקת שם; מרכז התיעוד מכיל את החומרים הכתובים והמדוברים של ל. רון האברד; חדרים להכשרה דתית ולייעוץ דתי; ומשרדים לענייני הציבור כדי לתאם פעילויות בנושא זכויות האדם ברחבי אירופה ביחד עם ארגונים בעלי אותה מטרה.