דיוויד מיסקביג׳:

דת של המאה ה-21
בעידן של מולטימדיה

סיינטולוגיה היא באמת דת של המאה ה-21 ועל כן עושה שימוש בטכנולוגיה של המילניום החדש על מנת לבצע את משימתה הדתית. הארגון נכנס לעידן המולטימידיה עם הקמתם של אולפני הסרטה והקלטה מהשורה הראשונה, Golden Era Productions. זהו מרכז ההפצה העולמי של לכל דת הסיינטולוגיה. הוא ממוקם על שטח של 2,000 דונם בדרום קליפורניה, והוא אחראי על כל הפקות הסרטים, הוידאו, הטלויזיה, האינטרנט והאירועים הבינלאומיים.

זהו המקום בו הצוות של Golden Era Productions מפיק חומרי הסברה והכשרה אור-קוליים לשימוש בארגוני סיינטולוגיה. כמו כן, הם מפיקים סרטים ותשדירי שירות שמתמקדים בפעילויות לשיפור חברתי ובמיזמים הומניטריות שנעשים בחסות הארגון.

מרכז העניינים של Golden Era Productions הוא אולפן הסרטים שמשתרע על פני 7,500 מטר רבוע. גובהה של הבמה האקוסטית המרכזית הוא יותר משלוש קומות, ושטחה בגודל שני מגרשי כדורגל.

ההפקה הסופית של חומרי הדת האור-קוליים שמצולמים ב-Golden Era Productions מבוצעת במתקנים מתקדמים ביותר הכוללים שישה חדרי עריכה דיגיטליים לגמרי, ועל מנת ליצור את האפקטים הדיגיטליים הנדרשים, מחלקת האפקטים המיוחדים של Golden Era Productions משתמשת ביותר מ-500 מחשבים בעלי כוח חישוב כולל של 6,360 מיליארד חישובים לשניה.

מעבר לכך, כל המוזיקה שמלווה את הסרטים וקטעי הוידאו הדתיים מופקת ועוברת מיקסינג in-house באולפני ההקלטה של Golden Era. המתקנים במחלקת השמע תוכננו למלא כל צורך של כל הפקה: מאולפן בעל 84 ערוצים, גדול מספיק כדי להכיל תזמורת, עד אולפן מיקסינג בעל 112 ערוצים לסראונד 5.1.

כמו כן, Golden Era Productions אחראיים על הפקת כל ההרצאות המוקלטות של ל. רון האברד על דיאנטיקה וסיינטולוגיה. אולפני ההרצאות מכילים חדרי הד יחידים במינם שנבנו במיוחד עבור Golden Era Productions ומשמשים לשיחזור והקלטה מחדש של הקלטותיו של מר האברד.

בנוסף, קיים בניין שלם שמוקדש להקלטת תרגומים של כתבי דת וחומרים דתיים אחרים ובו סוללה של אולפנים דיגיטליים הפועלים 24 שעות ביממה. לכאן מגיעים קריינים דוברי שפות זרות על מנת להקליט את הרצאותיו המתורגמות של מר האברד על דיאנטיקה וסיינטולוגיה ב-15 שפות.

טכנולוגיה מתקדמת לשיחזור ושימור סרטים

בעשור האחרון שוחזרו ושוחררו הרצאות מוסרטות של ל. רון האברד כמו גם ראיון בלעדי עם מר האברד. הראשונים ששוחזרו היו סרטי 'כנס הקלירינג', סדרה של שש הרצאות שהועברו ב-1958 בוושינגטון, די-סי. השחרור הבא, ב-2006, היה של הראיון המצולם היחיד עם ל. רון האברד, 'מבוא לסיינטולוגיה', שצולם ברודזיה (כיום זימבבואה) ב-1966. השיחזור האחרון הושלם ושוחרר ב-2008, הסרט 'סיווג ודירוג' שצולם במטה הראשי של סיינטולוגיה בסאסקס, אנגליה ב-1965.

מצבם של הסרטים הללו התדרדר מאוד במשך השנים. הפרוייקט ששחזר ושימר אותם במלואם היה יוזמה של מר דיוויד מיסקביג' ובוצע על-ידי צוות שמנה 70 איש במעבדת הסרטים של Golden Era Productions. סך-הכול יותר מ-620,000 פריימים מהתשלילים המקוריים נסרקו דיגיטלית, נוקו ידנית בקפדנות ושוחזרו באופן מלא. התוצאה: סיינטולוגים והציבור הרחב יכולים להכיר מקרוב, עכשיו ובאינספור השנים הבאות, את ההרצאות רבות ההשפעה האלה ואת הראיון הבלעדי עם ל. רון האברד.