דיוויד מיסקביג': ביוגרפיה

יושב ראש מועצת המנהלים של RELIGIOUS TECHNOLOGY CENTER
והמנהיג של דת הסיינטולוגיה

דיוויד מיסקביג' הוא המנהיג של דת הסיינטולוגיה. מעצם תפקידו בתור יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center, בקיצור RTC, הוא בעל אחריות עליונה להבטחת יישום סטנדרטי וטהור של הטכנולוגיות של דיאנטיקה וסיינטולוגיה של ל. רון האברד ולשמירת סיינטולוגיה פועלת.

מתוקף תפקידו מר מיסקביג' הגדיר מחדש את המונח "מנהיג דתי" כדי שיתאים למטלות הדרושות להנהגת דת מיוחדת ועכשווית – דת שנולדה במאה העשרים ושמשיגה רמת פעילות והתרחבות חסרות תקדים במאה העשרים ואחת, עם 8,500 ארגונים, מרכזים וקבוצות מסונפות ברחבי 165 אומות.

תחת הנהגתו של מר מיסקביג', התוכניות ההומניטריות והתוכניות לשיפור חברתי של סיינטולוגיה נגעו בחייהם של מיליארדים. העבודות הדתיות של מר האברד נפוצות יותר מתמיד והדת התרחבה בצורה חסרת תקדים הן בגודלה הפיזי והן מבחינת המקומות שאליהם היא מגיעה.

זהו החותם של מר דיוויד מיסקביג' במילוי החזון והמורשת של ל. רון האברד וזהו הסיפור המתומצת על מנהיגותו:

 • מבטיח את הצמיחה וההתרחבות של סיינטולוגיה ברחבי העולם
 • הופך את סיינטולוגיה לזמינה באופן נרחב לאנשים מכל תחומי החיים ברחבי כל העולם
 • מפתח תוכניות שייטפלו בתחלואים החמורים ביותר של החברה ומספק את המשאבים לביצוע התוכניות הללו
 • דואג לכך שהכתבים של דת הסיינטולוגיה נאמנים לכתבים המקוריים של המייסד
 • משחזר את העבודות הכתובות, ההרצאות המוקלטות וההרצאות המוסרטות של מר האברד
 • דואג להפצה הבינלאומית של סיינטולוגיה
 • יוצר ארגונים אידיאליים של סיינטולוגיה
 • הקים שני בתי הוצאה לאור חדישים ביותר, המסוגלים לייצר 1.3 מיליון ספרים ומיליון דיסקים בשבוע
 • תומך בתוכנית היועצים הרוחניים המתנדבים ומנחה אותה, כוח העזרה העצמאי הגדול ביותר בעולם, עם יותר מ-200,000 מתנדבים.
 • מבטיח את ההכרה הרשמית של הדת
 • עומד בראש תשעה אירועים בינלאומיים משודרים המשמשים לתדרוך של סיינטולוגים לגבי הפעילויות האסטרטגיות של הדת

חברו הנאמן של ל. רון האברד

דיוויד מיסקביג' שנולד ב-1960 היה סיינטולוג במשך מרבית חייו והוא עדיין זכור בתור ילד הפלא בן ה-12 אשר שימש בתור האודיטור המקצועי הצעיר ביותר במרכז ההדרכה המפורסם של סיינט-היל באנגליה.

בנוסף, הוא זכור עקב העובדה שתוך שנה אחרי שהוא הצטרף למסדר הדתי של סיינטולוגיה, הארגון הימי, בגיל 16, הוא היה בין הבודדים שנבחרו לעבוד ישירות עם ל. רון האברד. לאחר הדרכה אישית ממר האברד, דיוויד מיסקביג' בן ה-17 שימש בתור מנהל הצילום של סרטי ההכשרה הראשונים של סיינטולוגיה.

לאחר מכן, בעקבות בקשתו של מר האברד, מר מיסקביג' שימש בתור מנהל בכיר אשר היה ממונה על המשלחות הדתיות לארגונים של סיינטולוגיה ברחבי העולם. בגיל 18, דיוויד מיסקביג' הפך להיות האדם של. רון האברד ביקש ממנו לבצע את המשימות החשובות ביותר. אין שום מנהל בסיינטולוגיה שאי פעם קיבל יותר תקשורות ישירות מל. רון האברד ממר מיסקביג'.

ב-1983, ל. רון האברד תיאר מנהל הרואי בארגון אשר ניקה את השורות מחברי צוות שסרחו וניסו להשתלט על סייינטולוגיה בזמן שמר האברד היה עסוק במחקר אינטנסיבי ונעדר מהארגון. כפי שמר האברד בעצמו אמר:

"אז תסלחו לי על כך שלא ניהלתי את הדת כאשר היא כמעט נפלה לידי האויב. הכול הסתדר בסופו של דבר. למה? כי סיינטולוגים אמיתיים וידאו שזה יקרה. האמונה שלי הוכיחה את עצמה".

הסיינטולוג האמיתי של. רון האברד דיבר עליו היה דיוויד מיסקביג'.

לאור הדברים שכמעט קרו, ל. רון האברד ביקש ארגון מחדש של המבנה התאגידי של הדת כדי להבטיח שהדת לא תיפול לידי האויב ותוכל להמשיך לנצח – כשהיא תמיד נשארת נאמנה לכתבי המקור. למטרה זאת, ל. רון האברד דאג להקמתו של Religious Technology Center כדי שיחזיק בסימנים המסחריים של סיינטולוגיה ודיאנטיקה וכדי שישמור על דת הסיינטולוגיה, יקיים אותה ויגן עליה. הוא מינה את מר מסיקביג' בתור הנאמן של אותו ארגון דתי.

כדי להשגיח על ענייניו האישיים בשארית חייו, ל. רון האברד גם מינה את דיוויד מיסקביג' בתור יושב ראש הארגון שעניינים אלו נמצאים תחת השגחתו.

לאחר פטירתו של ל. רון האברד ב-1986, היה זה מר מיסקביג' אשר הנהיג את סיינטולוגיה באותם ימים קשים; כי כפי שמוכיחה ההיסטוריה, המבחן האמיתי של דת היא היכולת שלה לשרוד את מות מייסדה. אכן היה זה מר מיסקביג' אשר הבטיח את ההישרדות הזאת על-ידי כך שהוא השיג הכרה דתית מלאה בארצות הברית והצעיד את סיינטולוגיה אל הזירה העולמית.

מאז, מר מיסקביג' המשיך בנאמנות את המורשת של ל. רון האברד, עד שכעת סיינטולוגיה היא הדת הגדולה היחידה שצמחה בעידן המודרני הזה. ליתר דיוק, מה שמר מיסקביג' השיג הוא לא פחות ולא יותר מאשר להגשים את החזון של ל. רון האברד – חזון שהוא ידע שיבוצע עם מר מיסקביג' שאוחז בהגה.

"אמון וחברות הם דברים שמחושלים באש ומוכים בפטיש על סדן החיים. עברנו הרבה דברים ביחד. אני בוטח בך כשם שאתה בוטח בי".

– ל. רון האברד לדיוויד מיסקביג'