דיוויד מיסקביג' | ביוגרפיה
יוצר עידן חדש של התרחבות

דיוויד מיסקביג' עובד למען מיליוני חברי הקהילה של סיינטולוגיה, ונושא מולם באחריות. הוא דואג ללא הפסק לאינטרסים שלהם ולאינטרסים של הדת. תקופת הגדילה המטאורית שהוא הוביל תוארה כלא פחות מהרנסאנס של דת הסיינטולוגיה.

בתור הכוח המניע מאחורי תוכנית כלל-עולמית שמטרתה להרחיב את כל ארגוני הסיינטולוגיה כדי שישרתו את הקהילות שלהם בצורה טובה יותר, מר מיסקביג' הוביל את היצירה של ארגוני סיינטולוגיה מזן חדש. הארגונים הללו הם מרכזים של סיוע, וכולם מתקבלים בהם בברכה. אלו גם הארגונים שמהם סיינטולוגים מפעילים את תוכניות השיפור החברתי שלהם שמטרתן למתן את חוסר הסובלנות, הבערות, אי-המוסריות והשימוש בסמים.

ל. רון האברד ביטא את השאיפה של סיינטולוגיה ליצור ארגונים שישקפו באופן גשמי את מה שהם מעניקים באופן רוחני:

"אתם יוצרים אי של ידידותיות, הגינות ונחמה בים של עולם אלים. ... בזמן כלשהו בעתיד האיים יהפכו להיות הים".

על מנת להגשים את השאיפה הזאת, ב-2004 החל מר מיסקביג' בתוכנית שמטרתה המוצהרת היא להפוך כל ארגון סיינטולוגיה לארגון סיינטולוגיה אידיאלי – מיקום אידיאלי, עיצוב אידיאלי, איכות אידיאלית של שירותים דתיים ותוכניות אידיאליות לשיפור חברתי.

כל ארגון בנוי במיוחד כדי להעניק את כלל השירותים של סיינטולוגיה הן לחברי קהילת הסיינטולוגים והן לציבור באיזור.כל אחד מהם מכיל תצוגות מולטימדיה עם שפע של מידע לציבור, שמראות את דיאנטיקה וסיינטולוגיה על כל היבטיהן. בנוסף, ספריות, חדרי סמינרים ואולמות אירועים משמשים לשירות סוף שבוע ולכנסים אחרים של הקהילה. ארגונים שנבנו במסגרת גל הבנייה הראשון של ארגונים אידיאליים כבר מכבדים בנוכחותם מרכזים תרבותיים עולמיים כגון מדריד, לונדון, ברלין, ניו-יורק, רומא, וושינגטון די-סי ובריסל.

רבים אחרים נמצאים באופק כשסיינטולוגים מתאחדים כדי לתמוך בתנועה עולמית של ארגונים אידיאליים שישרתו את הקהילות שלהם עוד שנים ארוכות. (ראה: דיוויד מיסקביג': אוחז בהגה בעידן של התרחבות)