יוהנסבורג, דרום-אפריקה

רוחות של שינוי:
מטה ה-SCIENTOLOGY של אפריקה מתעורר לחיים בטירת קיאלאמי המפוארת

1 בינואר, 2019

בטקס מהמם של הפתיחה החגיגית ובשבוע מלא בחגיגה, הארגון המתקדם וסיינט-היל אפריקה החדש מביא את מטה ה-Scientology היבשתי ואת המרכז לשיפור חברתי למדינת הקשת בענן ולכל אפריקה.

בפסגת רמה ששבטי הזולו כינו אותה פעם "המקום בגן עדן", הקצב המרוחק של תופי הג'מבה הפך לסימפוניה חגיגית של מקצב שהכניס לתנועה שבוע של חגיגות מהוללות. יותר מ-4,000 אורחים מכל רחבי אפריקה ומכל קצווי תבל התאספו בטירת קיאלאמי המשוחזרת להפליא לטקס היסטורי של פתיחה חגיגית. זו היתה חגיגה מלאת גאווה ולהט, חגיגה של תקווה יבשתית מרוממת, חגיגה של חופש רוחני ועוד ציון דרך בהיסטוריה של דת ה-Scientology – ארגון מתקדם וסיינט-היל חדש לאפריקה.

במשך עידנים, פסגה מקודשת זו במידרנד השקיפה על האדמות הנרחבות והעשירות של דרום-אפריקה, מראה שמשתרע על אינסוף קילומטרים בכל הכיוונים. עכשיו היא מציעה מראה מסוג שונה, מראה שמשתרע אפילו רחוק יותר ממה שהעין יכולה לראות, אל תחום רוחני חדש.

יותר מ-4,000 סיינטולוגים מכל רחבי אפריקה והעולם מקדמים את מר דיוויד מיסקביג', יושב-ראש מועצת המנהלים Religious Technology Center, בטקס החניכה של הבית הרוחני החדש הזה.

ביום השנה החדשה, עם נופים עוצרי נשימה מהגבעה שמקדימה והמבנה המהמם של טירת קיאלאמי מאחור, מר דיוויד מיסקביג', המנהיג של דת ה-Scientology, שעמד מול קהל האלפים שהתכנסו, דיבר על טבעה המונומנטלי של הפתיחה החגיגית חסרת התקדים הזו.

"היום אתם עדים להיסטוריה: הארגון המתקדם החדש הראשון הזה בעידן הזהב שלנו, המדינה הזו שבה קמו ראשוני הארגונים של Scientology של המילניום החדשה, נקודת השיגור הזו כדי להביא את העזרה שלנו לכל מקום אחר. אם משהו יכול להיות מוגדר כ-'אדמה מקודשת', אז זה בהחלט זה. והוא בהחלט מקודש, כי זה גם המקום שבו הם יגידו לכם שהמין האנושי נולד וש-'חבל הטבור' עדיין שוכב קבור תחת רגלינו. אבל כך או כך, אתם עומדים על פרשת הדרכים של שלושה מיליון שנה שחלפו ושל עתיד אינסופי שיבוא".

לכבוד אותו עתיד יוצא דופן, מקהלה של מאות שהיו לבושים בבגדים האפריקאיים המסורתיים, מילאו את הטירה מהבמה עד לחומת המגן, כשהם רוקדים ושרים את "רוחות השינוי" – שיר מקורי שנכתב במיוחד עבור האירוע. בהשראת ל.רון האברד וחלומו על חופש רוחני ללא גבולות עבור אפריקה, ההופעה שבתה את לבבות כל הנוכחים. נכבדים שייצגו את משטרת דרום-אפריקה והממשלה הצטרפו במקהלה וביחד היללו את האירוע ההיסטורי בתור "התעוררות חדשה לאפריקה האהובה שלנו".

במרכז של אותה פסגה יפהפייה, על 88 דונם של אדמה, טירת קיאלאמי ששטחה 8,080 מטרים רבועים ניצבת כעדות למחויבות של הדת לעזור ליצור אפריקה שתוכל לממש את הפוטנציאל הבלתי מוגבל שלה. הנוכחות של הטירה משקפת את ההילה הקסומה של הנוף הדרום-אפריקאי כשהיא צופה על שתי התאומות הענקיות של מחוז חאוטנג – יוהנסבורג מדרום ופרטוריה מצפון. המראות הפנורמיים שובים במהירות את לב המבקרים, ו-12 הצריחים עם חרכי הירי והחומות שעוביין 20 סנטימטרים נותנים לטירה אווירה ייחודית. האיזור הפנימי האלגנטי עם רצפות השיש האיטלקי, שנכרו מאותן מחצבות שמיכלאנג'לו השתמש בהן, תורם את האווירה המיוחדת שלו לפתיחה החגיגית המרהיבה.

טקס החניכה של הארגון המתקדם מגלם את הגשמתו של חלום שבוטא לראשונה ב-1966 על-ידי ל. רון האברד, המייסד של דת ה-Scientology. הוא ביקש להביא את המסר של Scientology על זכויות האדם ושיפור חברתי לארץ האפרטהייד – שם, בזמנו, ובמשך שלושים השנים הבאות, חופש היה רק חלום לעשרות מיליוני אפריקאים.

במהלך משטר האפרטהייד האכזרי, מר האברד תמך וניסח מגילת זכויות חדשה וחוקה עבור דרום-אפריקה תחת נוסח הצעה שנקרא "אדם אחד, קול אחד" שתוכנן במיוחד כדי לשחרר את כל תושבי דרום-אפריקה.

מתוך מסירות לאותו חזון של חופש, Scientology פתחה מספר רב של ארגונים ומרכזים ברחבי היבשת במהלך 50 השנים האחרונות. עכשיו, עם הקמתה של טירת קיאלאמי, מספר ההזדמנויות הרוחניות וההומניטריות גדל במהירות.

כאן סיינטולוגים ברחבי היבשת ימצאו שירותים של Scientology שמאפשרים לחברי הקהילה להתקדם במסעם הרוחני לרמות הגבוהות של הגשר לחופש מוחלט, וישר על אדמת אפריקה. המתקן המרווח כולל מרכז הדרכה של האברד שפרוס על אגף שלם עבור אודיטינג (ייעוץ רוחני), אקדמיה להכשרה של אודיטורים כדי שישרתו בארגוני Scientology ברחבי אפריקה, וגם דיביזיה שלמה עבור ההדרכה של חברי קהילה ברמות המתקדמות של הגשר.

מעבר לעבודה הרוחנית של הדת בתוך הארגון המתקדם החדש, נערכה באותו יום במקביל גם חניכה של משרד קישור יבשתי עבור ניהול דתי של Scientology ברחבי כל האיזור. זו נקודת מוצא שמספקת חיבור חיוני בין הדת לבין ארגונים דתיים, אזרחיים וחברתיים ברחבי היבשת האפריקאית. מכאן, הדת תתאם תוכניות חברתיות והומניטריות של סיוע לקהילה שכבר מגיעות למאות מיליוני בני אדם למען עולם נקי מסמים, נקי מפשיעה, מוסרי וצודק. למעשה, בשילוב עם טירת קיאלאמי, משרד הקישור מייצג מוקד דינמי של סיוע הומניטרי, שבנוסף למיזמים בקנה-מידה נרחב, ידאג לאירוח של סמינרים ואירועים שיתמקדו במיזוג הקהילה וכוחות בין-דתיים כדי לטפל בתחלואים חברתיים שלעתים כל-כך קרובות מתעלמים מהם.

טקס הפתיחה החגיגית עצמו התמקד בבאר העמוקה של שותפות חברתית של הדת באפריקה הדרומית. הנכבדים שקיבלו בברכה את הקהל וחלקו כבוד לדת כללו את הבריגדירית סתמביסו שובדה-נקוסי מהמשטרה הלאומית של דרום-אפריקה; השליח הדתי נטומה מובידה, מזכ"ל המועצה הבין-דתית הלאומית של דרום-אפריקה במחוז חאוטנג; מייקל טשישונגה, סגן המנכ"ל של מערכת המשפט; והכומר גיפט מוראן, מזכיר מועצת הכנסיות בחאוטנג ויועץ להסכם השלום הלאומי של דרום-אפריקה.

הבריגדירית סתמביסו שובדה-נקוסי קידמה בברכה את דת ה-Scientology בביתה החדש בשם משטרת דרום-אפריקה. היא גם דיברה על קיאלאמי כמבצר במלחמה של המדינה נגד סמים.

"לדת ה-Scientology יש את היכולת הייחודית לתאם בין רבים כל-כך ולהביא אותם יחד תחת קורת גג אחת. אתם כבר הנחתם את היסוד, ורבים מספור התחברו אליכם עכשיו ואמרו: 'כן, אנחנו בפנים'. בדרך זו, יצרתם חזון משותף שדוחף את האומה שלנו הלאה וקדימה. אני מבקשת שביחד נאמץ את החזון ונהפוך את טירת קיאלאמי למעוז שממנו מלחמת המצווה שלנו לעולם נקי מסמים תגיע אל מעבר לאופק. והכול כדי שנוכל להשיג את הניצחון הסופי וננצח במאבק נגד סמים לעולמי עולמים".

השליח הדתי מטומה מובידה מהמועצה הבין-דתית הלאומית של דרום-אפריקה דיבר על כוחו של ידע לשחרר פוטנציאל. הוא אמר שהפעם הראשונה שהוא נעשה מודע לידע של Scientology היתה דרך האינטראקציה של הדת עם המועצה הבין-דתית.

"מההתחלה, ראיתי את התשוקה שלכם כשדיברתם על ל. רון האברד והטכנולוגיה שלו, שמציעה כל-כך הרבה כלים מעשיים שאדם זקוק להם בחיים כרגע", הוא אמר. "התחלתי ללמוד בגלוי על הדרכים של Scientology ועל כל הידע שעומד לרשותכם. ואז הבנתי איך האנשים שלנו זקוקים לטכנולוגיה הזאת, כי היא מעשית. היא בעלת עוצמה".

סגן המנכ"ל לשעבר של מערכת המשפט בדרום-אפריקה, מייקל טשישונגה, אמר לקהל שהתאסף שהאומץ של מר האברד למען דרום-אפריקה לעולם לא יישכח.

"זה נכון, תמיד יש התחלה לקשת בענן", הוא אמר. "ולדרום-אפריקה, החלום התחיל עם אותם אנשים שהיו מוכנים להגן על האושר של העם שלנו.... הייתם קולות רמים שמוכנים להדהד באפלה שכיסתה את ארצנו ולחשוף מחנות כפייה פסיכיאטריים של עבדים שבהם התייחסו לאנשים שלנו כמו לבקר.... לעולם לא נשכח מה עשיתם כדי לקום ולצאת נגד אלה ששמרו את המדיבה [מנדלה] שלנו מאחורי סורגים. כן, מר האברד ו-Scientology נלחמו למעננו וכך התאחדו איתנו".

הכומר גיפט מוראן, שעבודתו כיועץ בהסכם השלום הלאומי של דרום-אפריקה הביאה אותו לראשונה למגע עם העבודה ההומניטרית של דת ה-Scientology, אמר שהוא רואה בכתבים של ל. רון האברד מדריך לחיים טובים יותר ברחבי אפריקה.

"כאשר אתם קוראים את הספרים של ל. רון האברד אתם מבינים שאנחנו משנים את העולם אם אנחנו הופכים למתנדבים של המחשבות שלו", הוא אמר לקהל שהתאסף. "אני רוצה לומר ש-Dianetics ו-Scientology מגלמות את רוח האובונטו: 'אני קיים משום שאנחנו קיימים'. זו הרוח שהמדינה שלנו זקוקה לה כל-כך נואשות. אז היום, השמיעו את קול התותחים ותיקעו בחצוצרות. תנו לאריות לשאוג, לפילים לשוטט ולנמרים לרוץ, כי אפריקה קוראת עכשיו לטירה המדהימה הזו בית. וכך, התעוררות חדשה הגיעה לאפריקה האהובה שלנו!"

לפני גזירת הסרט האדום המסורתי העצום כדי לציין את הפתיחה הרשמית של הארגון המתקדם וסיינט-היל אפריקה, מר מיסקביג' הכניס את היום הקסום להקשר אפילו יותר חשוב:

"אם זה המקום שבו בני האדם החלו להתהלך זקופים, אז זה המקום שבו אתם יכולים עכשיו להראות להם איך לטוס. ומעבר לזה – כאילו שיש עולם שמעבר – אומרים שהמקום שאדם נכסף אליו הוא המקום שבו הוא מיועד להיות. ובכן, אם המקום הזה הוא אפריקה, אז זה יהיה אפריקה.

ולכן, אחרי כל השנים האלה, הגעתם לחזות בהיסטוריה ובגורל כאחד – והכול כפי שהמייסד שלנו הכריז מהרגע הראשון: 'מאפריקה הדרומית תצא הציוויליזציה הגדולה הבאה על הפלנטה הזאת'.

ועכשיו, אני חונך את הארגון המתקדם וסיינט-היל אפריקה בשם ל. רון האברד".


זאת היתה פתיחה חגיגית אדירה כל-כך שאי אפשר היה להכיל אותה ביום אחד.

1 בינואר: מקבלים את השנה החדשה בנימה היסטורית

הפתיחה החגיגית של הארגון המתקדם היתה ההישג האולטימטיבי של עידן של התרחבות עולמית ובעיטת הפתיחה לשבוע של חגיגה עליזה. יום אחרי יום, המוזיקה היתה באוויר כשזמרים אפריקאים, מתופפים ורקדנים בידרו את הכינוס העולמי של סיינטולוגים ואורחים מקומיים, במרפסות בחוץ ברחבי האחוזה בת ה-88 דונם. אורחים מכל העולם קיבלו טעימה מהתרבות ומהמטבח הדרום-אפריקאים עם שוק אפריקאי בשטח האחוזה שהציג תכשיטים וחפצים בעבודת יד ואת ה-braais (הברביקיו) הדרום-אפריקאי המסורתי. והשבוע הציע סדרה של אירועים מיוחדים, שמשכו למקום צ'יפים של שבטים, לוחמים הומניטריים, וגם סיינטולוגים מקומיים ומכל העולם.

2 בינואר: רוחות השינוי נושבות

כשרוחם מרוממת אחרי הפתיחה החגיגית ההיסטורית וכשהם מלאי אנרגיה לפתח את המומנטום של היום, סיינטולוגים מכל רחבי אפריקה התאספו כדי לתכנן התרחבות עתידית בכל היבשת, עם ארגונים חדשים באופק בפורט אליזבת, בדרבן, בקייפטאון וגם בזימבבואה, בערים הארארה ובולאוואיו.

באותו ערב, יותר מ-1,000 אורחים – כולל נכבדים מקומיים ונציגי שבטים – מילאו עד אפס מקום את האודיטוריום המפואר החדשני וזרמו החוצה למרחבים סמוכים למופע מוזיקה מרשים. כמה מהכישרונות המוזיקליים המובילים של דרום-אפריקה עלו לבמה והקימו את האולם על הרגליים עם הופעה מרטיטה של שירים מאלבום ההנצחה 'אפריקה: רוחות השינוי'. הרפרטואר כלל שירים שנכתבו והולחנו על-ידי ל. רון האברד לאות הוקרה לרוח של אפריקה שלא ניתן להכניע אותה. ורוח זו הופגנה במלואה כשהמבצעים והקהל התרגשו מהמסר של המוזיקה והתנועעו לקצב המנגינה.

3 בינואר: הצדעה לסיינטולוגים דרום-אפריקאים

התומכים הנאמנים של דרום-אפריקה מהתאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית (IAS) תפסו את מרכז הבמה לנשף הפטרונים האפריקאי הראשון אי פעם של ה-IAS. האולם התחלף להדר מוזהב עם תפאורה נוצצת וסידורי פרחים מלאי פרחי פרוטיאה לגאלה עם קוד לבוש של עניבה שחורה. מר מיסקביג' חלק כבוד ליותר מ-100 חברי IAS על תמיכתם בפעילויות הסיוע ההומניטריות המסיביות ביבשת, ונתן וידוע לדחיפתם ולמסירותם בעזרתם להפוך את חגיגת הפתיחה החגיגית הזו להצלחה. הגאווה היתה מוחשית כאשר הסיינטולוגים המסורים האלו קיבלו את הפרסים שלהם. אחרי ארוחת ערב מפוארת, כוכבי מוזיקה הרעידו את האולם בנגינתם. הסנסציה מהקאריביים מישל הנדרסון ואגדת ההיפ-הופ מהארלם דאג אי. פרש קבעו את הקצב לשאר הערב כשהפטרונים ירדו לרחבת הריקודים וחגגו כל הלילה.

4 בינואר: השנה החדשה זוהרת עבור מחוז חאוטנג

החגיגות נמשכו כשחברי קהילה משלישיית הארגונים במחוז חאוטנג מילאו את האודיטוריום בטירה למצגת של חגיגת השנה החדשה הבינלאומית. להפתעתו ולשמחתו של הקהל, מר דיוויד מיסקביג' עלה לבמה באודיטוריום, כשהוא מזמין את הקהל לסיכום לא פורמאלי של אירועי השבוע. הם היו על רגליהם והריעו בהתלהבות, כשהם יודעים שהפתיחה החגיגית הזאת לא רק פתחה את השערים לחופש רוחני עבור סיינטולוגים, אלא מבטיחה תקווה ועזרה לכל אפריקה.

5 בינואר: מגינים על אפריקה

סמינר מלחמת המצווה ההומניטרית של אפריקה, שהשתתפו בו מאות אנשים, התמקד בתוכניות של הדת לסיוע קהילתי. המשתתפים קיבלו הסברה והשראה באמצעות סדרה של תדרוכים מעמיקים שתיארו את הפרטים של כמה מהמיזמים מרחיקי הלכת ביותר בעולם למען הצלה חברתית. ההתמקדות המשותפת האירה על אפריקה, והציבה תוכניות לטיפול בבעיות החברתיות הרבות של היבשת, כשהן נותנות תקווה לעזור לה להגיע לפוטנציאל הבלתי מוגבל שלה.

6 בינואר: שירות סופשבוע מאחד

החגיגה בת השבוע הגיעה לשיאה עם שירות סופשבוע ראשון של הארגון, שהתחיל בעליזות רבה לצלילי מקהלת אָ-קַפֶּלָה מסווטו. השירות המרגש, אשר כלל טקס הסמכה, היה עדות לחזון של ל. רון האברד עבור היבשת, שמאחד את האצולה האפריקאית, המנהיגים הקהילתיים, תושבים מקומיים מחאוטנג ואת קהילת הסיינטולוגים ההולכת וגדלה. זה היה סיום הולם לשבוע היסטורי, מלא ברוח של תקווה ובהבטחה לעתיד בהיר יותר.


טקס חניכת הארגון המתקדם וסיינט-היל אפריקה מדגיש את מה שמהווה תקופה מסיבית של התרחבות אֶפית עבור הדת ב-15 השנים האחרונות לבדן. בהנהגתו של מר מיסקביג', דת ה-Scientology פתחה את דלתותיהם של 70 ארגוני Scientology חדשים בשש יבשות. פתיחות שנערכו לאחרונה התרחשו בסולט לייק סיטי, יוטה; בעמק הסיליקון, קליפורניה; בפרת', אוסטרליה המערבית; באורלנדו, פלורידה; בשטוטגרט, גרמניה; ובדטרויט, מישיגן.

פתיחות נוספות של ארגונים מתוכננות בשנה הקרובה בערים גדולות בצפון אמריקה ובאירופה.