סיינט-היל, איסט גרינסטד, בריטניה

אירוע הפתיחה של סיינט-היל האידיאלי הוא גולת הכותרת בעונה של התרחבות יוצאת דופן של סיינטולוגיה

18 באוקטובר 2015

לאחוזת סיינט-היל באיסט גרינסטד, בריטניה, יש חשיבות רבה בסיינטולוגיה. זה היה המקום שבו מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד התגורר, חקר והגיע לתגליות המהפכניות אודות הרוח והחיים, והבטיח את העתיד הדינמי של הדת. חזונו של מר האברד מתממש בתפארת של סיינט-היל האידיאלי עם חנוכתו כארגון אידיאלי.

השחזור וההרחבה של אחוזת סיינט-היל האגדית באיסט גרינסטד, בריטניה, נחשפו בטקס הפתיחה המחודשת ביום ראשון, 18 באוקטובר, בפני קהל של כ-2,000 חוגגים. טקס הפתיחה החגיגי נערך באתר שיש לו משמעות עצומה לסיינטולוגים בכל רחבי העולם. במקום יוצא דופן זה התרחשו בשנות ה-60 תגליותיו פורצות הדרך של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד שפתחו את השלבים העליונים של 'הגשר לחופש מוחלט' של סיינטולוגיה.


מר דייוויד מיסקביג', יו
מר דייוויד מיסקביג', יו"ר מועצת המנהלים של Religious technology Center, הנחה את טקס הפתיחה של סיינט-היל האידיאלי. אלפי הסיינטולוגים שנכחו במקום התרגשו מכך שהוא חזר לבריטניה כדי להנחות את הפתיחה החגיגית המדהימה הזאת.
 

טקס גזירת הסרט של סיינט-היל האידיאלי ציין את הרגע שבו מהות הדבר שהפך להיות דת הסיינטולוגיה הגיע לסנכרון מושלם עם חזונו המהפכני של מר האברד, רגע מכריע בעונה שהתגלתה כחסרת תקדים מבחינת הישגים לסיינטולוגיה.

גב' ארין בנקס מהמשרד הבינלאומי ליחסי הציבור של ארגון הסיינטולוגיה פתחה את הטקס כשהיא בונה את המתח בציינה, "סיינט-היל הוא המקום שרבים קוראים לו בית ... וסיינט-היל הוא הארגון שכל-כך הרבה מכנים שלהם ... ובכן, למקום הזה יש גם משמעות אישית נצחית עבור מר דייוויד מיסקביג', יו"ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center. סיינט-היל היה מקום ההכשרה שלו כאודיטור, ואכן עדיין זוכרים אותו כילד הפלא בן ה-12 שהפך להיות האודיטור המקצועי הצעיר ביותר. השאר, כמו שאומרים, הוא היסטוריה!"

לאחר מכן מר מיסקביג' עלה לבמה, וקידם בברכה חמה ונלהבת את האנשים שנאספו לטקס הפתיחה. "היום הזה מציין לא רק ארגון סיינט-היל וארגון מתקדם אידיאלי עבור בריטניה, אלא את התמצית של סיינט-היל בכללותה, והיא משקפת במדויק את מה של.ר.ה תמיד יחל לו", אמר מר מיסקביג'. "חלומותיו, חזונו ותכניותיו – כולם התגשמו עכשיו במלואם באופן הברור ביותר".

אחרי שנתן תיאור מלא חיים של סיינט-היל האידיאלי, המורחב והמשוחזר באופן מלא, המשיך מר מיסקביג' ואמר "כן, זוהי ההיסטוריה שלנו. זהו סיינט-היל. וזה מה שממשיך להתקיים היום בבסיס הזה שהוא סיינט-היל – היהלום בכתר הסיינטולוגיה שלנו". זמן קצר לפני גזירת הסרט על הטירה המרהיבה, מר מיסקביג' הכריז באומץ "אני חונך עכשיו את סיינט-היל החדש הזה בשמו של ל. רון האברד והגשר שהוא בנה אל הנצח!"

סיינט-היל היה ביתו של מר האברד במהלך תקופה של תגליות מרעישות והתקדמויות שאין כמוהן. כאן הוא העביר את 'קורס התדרוך המיוחד של סיינט-היל' המפורסם; השלים את מיפוי הנתיב לקליר ולרמה הראשונה מבין הרמות הגבוהות יותר של מודעות רוחנית, רמות ה-OT‏ (Operating Thetan); הגה את טבלת השלבים שמנחה את האדם מצעדיו הראשונים בסיינטולוגיה דרך כל אחד משלבי המודעות והיכולת הגבוהים יותר; ופיתח את המבנה האדמיניסטרטיבי לכל ארגוני הסיינטולוגיה מאותו הזמן והלאה.

כאשר מר האברד הגה במקור ועיצב באופן אישי את המבנה הפנימי של טירת סיינט-היל, המטרה היתה לתת מענה למספר הגדול של סיינטולוגים שזרמו לאיסט גרינסטד, כדי לקחת חלק בפריצות הדרך הטכניות שהוא הגיע אליהן.

סיינט-היל ממשיך להיות הסטנדרט לפיו כל ארגוני הסיינטולוגיה נמדדים. תשומת לב רבה הוקדשה לכך שהשחזור המושלם ייעשה בהתאמה מושלמת לרעיונותיו של מר האברד ולקווי המדיניות האדמיניסטרטיביים שהוא התווה לגבי ארגונים אידיאליים של סיינטולוגיה.

כדי לאפשר מתן שירות מרבי, נוסף לטירה אגף חדש שמגדיל מאוד את יכולת מתן האודיטינג של סיינטולוגיה. האגף מכפיל למעשה את מספר חדרי האודיטינג ואת מספר חדרי הקורסים. בנוסף, יש במקום אגף שמוקדש להכשרת והנחיית אודיטורים סולו (חברי קהילה שנותנים אודיטינג לעצמם עד לקליר ולשלבים המתקדמים).

חדר האוכל החדש של סיינט-היל שנבנה ליד הטירה, צופה על הנוף הכפרי היפה של סאסקס ללא מחסומים. זהו המקום המושלם ליהנות מארוחה או מהפסקה בין שירותים של סיינטולוגיה, והוא משמש גם כמקום מפגש לאלה שמגיעים לאירועים הרבים שנקבעו בלוח הזמנים של סיינט-היל.

שטח האחוזה, שמשתרע על כל הגבעות המשתפלות של סיינט-היל, שוחזר במלואו מן המסד עד הטפחות והפך לאידיאלי. זה כולל את כל דרכי הגישה, החניונים ושבילי ההליכה וגם את שפע המרחבים הירוקים והגן – עם כ-1,000 צמחים ועצים חדשים שמוסיפים להם צבע. כל היבט של סיינט-היל שוחזר ביסודיות ובצורה מרהיבה.

אחוזת סיינט-היל, ביתו המפורסם של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד, נמצאת במרחק צעדים ספורים מהטירה. לאחוזה מגיעים אלפי מבקרים לסיורים ולאירועים שמיועדים לציבור רחב ולמכובדים כאחד, כולל דיפלומטים, חברי פרלמנט, אומנים ומנהיגי זכויות אדם, חברי מועצת העיר, ראשי ערים ועובדי מדינה מרחבי בריטניה. האחוזה, שהיא אחת האחוזות החשובות ביותר מבחינה היסטורית בסאסקס, שוחזרה ושופצה בקפדנות לרגל יום השנה המאה למר האברד (2011-1911).

האחוזה והטירה המפורסמות, באיזור הכפרי ושופע הצמחייה של סיינט-היל בסאסקס, הן מקור השראה בינלאומי לסיינטולוגים בכל מקום. כפי שאחד מהסיינטולוגים ציין "אתה מרגיש כאילו שנכנסת להיסטוריה של סיינטולוגיה ... יש פה את ההילה של ל.ר.ה".


חנוכת סיינט-היל האידיאלי מהווה את נקודת השיא ברצף ללא תקדים של פתיחות חגיגיות בחודשים האחרונים, רצף שמשקף את ההתרחבות העצומה של הדת.

ב-18 ביולי היתה הפתיחה החגיגית של משרד הקישור היבשתי האידיאלי (CLO UK), שממוקם ממש מעבר לכביש מסיינט-היל, בפונטהיל לודג' ההיסטורי – וכולל חמישה בניינים על 172 דונם של אדמה כפרית פסטורלית.

ב-5 בספטמבר נחנך מרכז נרקונון היבשתי של בריטניה, מרכז לגמילה מסמים ולהכשרה, באחוזה כפרית במרחק של 32 קילומטר מסיינט-היל בפאתי מיינרד גרין, במזרח סאסקס. תרומות נדיבות מחברים בהתאחדות הסיינטולוגים הבינלאומית איפשרו את פתיחת המרכז שמשמש כעת כמרכז לדוגמה לגמילה מסמים ולהכשרת צוות לשירותי גמילה מסמים של נרקונון ברחבי אנגליה, אירלנד, סקוטלנד וויילס.

באופק נמצאות פתיחות של ארגונים אידיאליים בבירמינגהם, מנצ'סטר, פלימות' וסנדרלנד, ובתכנון ארגונים אידיאליים בברייטון ובאדינבורו. ארגונים אלה יצטרפו לארגון האידיאלי של לונדון שנפתח ב-2006 ברחוב המלכה ויקטוריה בלב העיר, ביחד עם מרכז דיאנטיקה וסיינטולוגיה לשיפור החיים בדרך טוטנהאם קורט, והבית ברחוב פיצרוי שהיה ביתו ההיסטורי של ל.רון האברד בלונדון במהלך שנות ה-50. ארגון הסיינטולוגיה של לונדון היה המקום שבו נערך טקס הנישואין הסיינטולוגי הראשון באנגליה, בעקבות ההחלטה פה אחד של בית-המשפט העליון של אנגליה שהכיר בסיינטולוגיה כדת. כל ארגוני הסיינטולוגיה הבולטים האלה משלימים את הנוכחות הגוברת של סיינטולוגיה בבריטניה.


סיינט-היל גם ממשיך להיות המרכז של הקמפיינים ההומניטריים של ארגון הסיינטולוגיה בבריטניה. הם כוללים:

  • 'האמת על סמים': המתנדבים הבריטים ביוזמה לחינוך בנושא סמים ולמניעתם חילקו קרוב ל-5 מיליון עותקים של חוברות המידע 'האמת על סמים', כולל 1.5 מיליון שחולקו במשחקים האולימפיים של לונדון, במשחקי חבר העמים הבריטי בגלזגו ובפסטיבל אדינבורו. המתנדבים הכירו את הקמפיין למיליונים, בעזרת יותר מ-400 אירועי מניעה שמתקיימים בכל שנה. סיינטולוגים בבריטניה ארגנו בקיץ הזה טורניר כדורגל באורך שבעה שבועות בשם לונדון נקייה מסמים, כשאתלטים מקדמים בכל משחק חיים נקיים מסמים. והג'ייב אייסס, תזמורת הסווינג מספר 1 של בריטניה, מקדמים חיים נקיים מסמים בכל הקונצרטים והפסטיבלים בהם הם מופיעים.
  • 'מאוחדים למען זכויות אדם' ו-'צעירים למען זכויות אדם': כתמיכה ב-'הכרזה האוניברסלית בדבר זכויות האדם' של האו"ם, סיינטולוגים אנגלים מריצים פרוייקטים לחינוך על זכויות האדם בבית ומעבר לים במדינות כמו הודו, פקיסטן ונפאל. הם לימדו יותר מ-250,000 צעירים על 'ההכרזה האוניברסלית בדבר זכויות האדם' תוך שימוש בחומרים החינוכיים האלה.
  • 'הדרך אל האושר' : בחמש השנים האחרונות, סיינטולוגים הפיצו יותר ממיליון עותקים של התקנון המוסרי שמבוסס על השכל הישר, 'הדרך אל האושר', לרבות באיזורים בעייתיים בעיר. מתנדבים חילקו יותר מ-50,000 עותקים של החוברות, במטרה להביא לרגיעה בלונדון ובערים אחרות ברחבי בריטניה במהלך המהומות באוגוסט 2011.
  • יועצים רוחניים מתנדבים: יועצים רוחניים מתנדבים (VMs) מבריטניה מגישים עזרה יומיומית לאנשים בקהילות שלהם שזקוקים לכך. היועצים הרוחניים המתנדבים של בריטניה נענו לבקשות לעזרה במקרי אסון בבית ומעבר לים, כולל שיטפונות בבריטניה ובפקיסטן, ירידת הרכבת מהפסים ב-2007 בקאמבריה, פיגוע הפיצוץ בלונדון ב-2005, הצונאמי בדרום אסיה והתקפות הטרור בעיר ניו-יורק.


ארגון הסיינטולוגיה נהנה מהתרחבות גדולה יותר במהלך עשר השנים האחרונות מאשר בכל 50 השנים שקדמו להן. תשעת החודשים הראשונים של 2015 אכן מהווים הוכחה לכך, והם מצטיינים בהישגים היסטוריים של דת הסיינטולוגיה.

אלה כוללים את הפתיחה החגיגית של הארגון האידיאלי של טוקיו ב-8 באוגוסט,מרכז מידע של סיינטולוגיה ושישה מרכזים לפעילויות הומניטריות ולשיפור חברתי במטה הרוחני של ארגון הסיינטולוגיה בקלירווטר, פלורידה, ב-11 ביולי; הארגון האידיאלי המרהיב של סיינטולוגיה בבוגוטה, קולומביה, ב-5 ביולי; והפתיחה באפריל של ארגון סיינטולוגיה אידיאלי בנקודת המפגש של שלושת המדינות, שוויץ, גרמניה וצרפת: בבזל, שוויץ.

בשנה הבאה מתוכננות פתיחות נוספות באוסטרליה, אפריקה, אסיה, אירופה וצפון אמריקה.