סיינט-היל, בריטניה

המטה האידיאלי החדש של סיינטולוגיה הוא חוד החנית בצמיחה המשמעותית של הדת בבריטניה

18 ביולי 2015

הצעד העיקרי הבא בהתרחבות של דת הסיינטולוגיה התרחש במיקום החשוב לסיינטולוגים בדרך סיינט-היל, מרחק קטן מביתו ההיסטורי של המייסד ל. רון האברד ומהארגון המתקדם של בריטניה.

התנופה ההיסטורית של הסיינטולוגיה ממשיכה עוד ועוד, וצמיחתה וגדילתה האדירות ממשיכות עם הפתיחה החגיגית של משרד הקישור היבשתי האידיאלי של בריטניה (CLO UK) ב-18 ביולי בדרך סיינט-היל – עם חגיגה עליזה בנוכחות יותר מ-1,500 סיינטולוגים ואורחיהם.

"אם במקרה לא שמתם לב, אז אנחנו לא מאטים. למעשה, אנחנו רק מתחילים. כי זו התקופה שלנו וזה המקום שלנו בהיסטוריה העולמית. אז כן, עם גזירת הסרט הזה אנחנו עושים עכשיו עוד צעד משמעותי קדימה, בשעה שאנחנו חוגגים את הפתיחה של משרד הקישור היבשתי האידיאלי של בריטניה!"
– מרדייוויד מיסקביג׳, יו״ר מועצת המנהלים של Religious Technology Center

"אם במקרה לא שמתם לב, אז אנחנו לא מאטים", אמר מר דייוויד מיסקביג', יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center. "למעשה, אנחנו רק מתחילים. כי זו התקופה שלנו וזה המקום שלנו בהיסטוריה העולמית. אז כן, עם גזירת הסרט הזה אנחנו עושים עכשיו עוד צעד משמעותי קדימה, בשעה שאנחנו חוגגים את הפתיחה של משרד הקישור היבשתי האידיאלי של בריטניה!"

התמזל המזל שהנכס האידיאלי הדרוש כדי לחזק את הנוכחות של סיינטולוגיה נמצא ממש מעבר לכביש מסיינט-היל – וכולל חמישה בניינים על שטח של 174 דונם. הפונטהיל לודג' הוקם ב-1880 ומהווה נקודת ציון חשובה ליד יער אשדאון שמאפיין את יופיו של האיזור.

זהו האתר המושלם להיות ביתן של פעילויות ההנהלה של הדת, הכוללות כל מגזר של סיינטולוגיה בבריטניה. זה כולל את הארגונים ואת הארגון המתקדם שמספקים את ה-'גשר' של סיינטולוגיה, כמו גם מרכזים וקבוצות מסונפות.

CLO UK גם אחראי לייסוד וההתרחבות של היוזמות ההומניטריות הנתמכות על-ידי סיינטולוגיה, לרבות ארגוני השיפור החברתי הנתמכים על-ידי הדת, אשר מטפלים באי-ידיעת קרוא וכתוב, בשיקום פושעים ובגמילה מסמים – כולל הפתיחה העתידית של נרקונון היבשתי האידיאלי במיינרד גרינס, במזרח סאסקס, בחודשים הקרובים, ויש בו משרדים המוקדשים לכך.

המתחם הבריטי החדש הזה ניצב איתן כמבצר לכל הפעילויות באיזור היבשתי של בריטניה וכבן-לוויה מלהיב לסיינט-היל, ביתו של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד, והמטה הבינלאומי של ארגון הסיינטולוגיה בשנות ה-60. זה היה גם המקום שבו מר האברד השלים את מחקרו לגבי מצב הקליר והשיק את הרמות הרוחניות המתקדמות הראשונות.

במהלך השנים שבהן מר האברד התגורר בסיינט-היל, סיינטולוגים מכל רחבי העולם זרמו לאיסט גרינסטד כדי להשתתף ב-'קורס התדרוך המיוחד של סיינט-היל' המפורסם, שבו הוא העביר לתלמידים יותר מ-400 הרצאות, ולימד אותם את פריצות הדרך האחרונות שלו במחקר ובפיתוח. בסיינט-היל מר האברד גם גילה וערך בקודיפיקציה את חוקי ההתארגנות הבסיסיים, המתכונת כיום עבור כל ארגוני הסיינטולוגיה ברחבי העולם. הוא הפך את סיינט-היל לארגון גדול ומשגשג בתוך כמה חודשים. למעשה, "גודל סיינט-היל" נשאר בתור אמת המידה שכל ארגוני הסיינטולוגיה מבקשים להשיג ולשמר.

כפי שמר האברד כתב כאשר הוא פנה לסיינטולוגים בריטיים ב-1983 "אני רוצה להזכיר לכל חבריי היקרים בבריטניה, שכאן בסיינט-היל החלה הצמיחה שלנו. מכאן נבעו מעוזי החופש והיכולת הגבוהים ביותר. תמיד ראיתי בכם את אמת המידה שלפיה יש למדוד את כל האחרים שבאים בעקבותיכם".

עם הפתיחה ב-18 ביולי, זה הפך להיות משרד הקישור היבשתי האידיאלי השני בעולם. את הראשון, המשרת את כל יבשת אירופה, מר מיסקביג' חנך באוקטובר 2014 בקופנהגן, דנמרק.

במונחים של תוכניות נועזות להתרחבות של סיינטולוגיה ברחבי בריטניה, פתיחתו של ה-CLO מייצגת רק את שלב 1 – לאחר שב-2013 בית-המשפט העליון של בריטניה פסק פה אחד וקבע את מעמדה של סיינטולוגיה כדת.

מתקנים אידיאליים חדשים ונוצצים ייפתחו בסיינט-היל עצמה בחודשים הקרובים, כולל אגף חדש עבור הטירה של סיינט-היל, שתוכנן על-ידי ל.ר.ה, כדי לספק מקום להעברת השירותים הדתיים שהתרחבו מאוד. לאחר מכן יגיעו הפתיחות של ארגוני סיינטולוגיה אידיאליים חדשים בבירמינגהם, מנצ'סטר, פלימות' וסנדרלנד, וארגונים אידיאליים חדשים מתוכננים גם עבור ברייטון ואדיניבורו. ארגונים אלה יצטרפו לארגון האידיאלי של לונדון ברחוב קווין ויקטוריה, בלב העיר, ביחד עם המרכז לשיפור החיים של דיאנטיקה וסיינטולוגיה בלונדון בדרך טוטנהם קורט, ובית פיצרוי, ביתה ההיסטורי של סיינטולוגיה בלונדון במהלך שנות ה-50. ביחד, הארגונים החשובים האלה משלימים את הנוכחות המוגברת של סיינטולוגיה בבריטניה.

_________________

ארגון הסיינטולוגיה נהנה מהתרחבות גדולה יותר במהלך עשר השנים האחרונות מאשר בכל 50 השנים שקדמו להן. המחצית הראשונה של 2015 מוכיחה זאת, כשהיא מצטיינת בהישגים היסטוריים עבור הדת.

זה כולל את הפתיחה החגיגית של מרכז המידע של סיינטולוגיהב-11 ביולי במטה הרוחני של הסיינטולוגיה בקלירווטר, פלורידה – ביחד עם שישה מרכזים חדשים, כדי להפוך את התוכניות ההומניטריות הנתמכות על-ידי סיינטולוגיה לזמינות לקהילת קלירווטר; הפתיחה החגיגית של הארגון המפואר של בוגוטה, קולומביה, ב-5 ביולי; והפתיחה שהתרחשה לפני חודשיים, של ארגון סיינטולוגיה אידיאלי נוסף במקום שבו נפגשות צרפת, גרמניה ושוויץ: בזל, שוויץ.

פתיחות נוספות מתוכננות באסיה, באירופה ובאמריקה הצפונית בחודשים הבאים.