הדרך אל האושר: משקמת את האחווה של המין האנושי

הדרך אל האושר:
משקמת את האחווה של המין האנושי

הספר "הדרך אל האושר" מאת ל. רון האברד, מורכב מ-21 כללים, שכל אחד מהם מבוסס על העובדה שההישרדות של אדם תלויה בהישרדות של כל האחרים – ושללא ההישרדות של אחרים, לא ניתן להשיג שמחה ואושר.

בשני העשורים שבאו לאחר כתיבת הספר, 80 מיליון עותקים הועברו מיד ליד ועוררו תנועה שלא נראתה כמותה מעולם. אבל אם לוקחים בחשבון שהספר היה יכול להועיל במידה הרבה יותר גדולה, ב-2003 מר דיוויד מיסקביג' הוביל את הפתיחה של המטה הבינלאומי של מוסד הדרך אל האושר בגלנדייל, קליפורניה.

כאן מחנכים, מנהלי תאגידים, מחוקקים ואישים מכובדים לומדים איך להשתמש בספר "הדרך אל האושר" לתועלת הקהילות, העסקים והארצות שלהם. כדי לעמוד בדרישה שגוברת בהתמדה, מתקן ההדפסה-לפי-דרישה של המטה, מאפשר להדפיס ספרים בכל כמות וב-95 שפות.

להמחשת הכללים שבספר זה, ארגון הסיינטולוגיה נתן חסות גם להפקה ולשידור של סדרת תואמת של תשדירי שירות. הם מוצגים ברוח הספר עצמו, שהוא מפת דרכים להשגת חיים מאושרים יותר באמצעות ערכים של חמלה ואכפתיות שכל אדם בחברה מתורבתת מוקיר. בנוסף, המדריך למחנך והחומרים שנלווים לשימוש בסרטים בכיתה מופצים בכל העולם וזמינים לפי דרישה.

לאחר מכן הגיעה ההפקה של סרט באורך מלא שמבוסס במלואו על הספר 'הדרך אל האושר'. 21 הכללים שמתוארים בסרט מתעוררים לחיים ומעבירים באופן ברור את המשמעות של הספר ואת החשיבות של ערכי מוסר לא רק לחיים של האדם עצמו אלא גם לחיים של אלה שהוא חי איתם.

כיום, 21 תשדירי השירות של 'הדרך אל האושר' משודרים יומיום במגוון אמצעי תקשורת, מאוטובוסים בשיקגו ועד למשחקי רוגבי בסמואה, לקניונים במרכז אמריקה ולתחנות טלוויזיה בכל יבשת.

רשת בינלאומית של מתנדבים ותומכים של מוסד הדרך אל האושר משתרעת כעת על פני 135 ארצות. בנוסף, נציגי קבוצות שמסורים לשיפור סטנדרטים של מוסר ממשיכים לאמץ ספר זה לשימושם האישי.

מגוון של ארגונים וחידים כמו המשטרה הלאומית של הונדורס, מזכ"ל הצלב האדום בפיליפינים ויושב ראש הקונגרס לשוויון גזעי (CORE) של קליפורניה מפיצים עותקים אישיים משלהם של הספר. כדוגמא נוספת לשימוש הנרחב בספר זה, המשטרה הלאומית של קולומביה משתמשת כיום בחוברת "הדרך אל האושר" בהכשרה של כל כוח המשטרה שלהם ומפיצה אותו באופן נרחב לאזרחים קולומביאנים.