העשייה של יצירת מופת
פסלים

62 הפסלים באטריום המפואר שבבניין פלאג ממחישים את האמונות הבסיסיות והעיסוקים המעשיים של סיינטולוגיה. יצירת הפסלים היא סיפור בפני עצמו. במשך שנה, בעלי מלאכה השקיעו 25,000 שעות עבודה כדי ליצור את הפסלים האלה. כל אחד נוצק בשימוש בטכניקה בת מאות שנים המכונה השעווה האבודה, זהו תהליך בן 15 צעדים המתחיל עם מודל בגודל מלא מחימר ואז ממשיך עם תבניות גומי, שעווה ופורצלן, ומסתיים ביציקת ברונזה מותכת, בחום של 1,200 צלזיוס.

2 טון

של ברונזה היו
בשימוש כדי ליצור
את 62 הפסלים
שבאטריום של בניין פלאג.
לאחר שהתבניות הוסרו, מרכיבים את הפסל, מרתכים, ממרקים בזרם חול ואז מלטשים אותו. לאחר מכן משתמשים בשעווה מותכת המתמזגת עם הברונזה, כדי ליצור גימור נצחי. התקנת הפסלים באטריום לקחה שלושה חודשים.

טרוורטין

הטרוורטין (סוג של אבן סיד) האיטלקי בו השתמשו בבניין פלאג נחצב באיטליה ונחתך ויוצר במדויק על-ידי בעלי מלאכה מיומנים. בלוקים ענקיים נחתכו ללוחות ואחר כך ל-35,000 אריחים, שהונחו והותאמו ביד כדי שישתלבו מבחינת הצבעים וכיוון הזרימה של עורקי האבן. יותר מ-250,000 שעות עבודה הושקעו בייצור האבן בלבד.

720 טון

של טרוורטין


21,000

מטרים רבועים
של רצפת טרוויטין

35,000

אריחים
שהותקנו באופן ידני

פסיפס

בעלי מלאכה יצרו פסיפס שמורכב מעשרות אלפי אריחי אבן שנחתכו ביד עבור כיכר הכניסה לבניין פלאג. המדליון, עם סמל ההר של פלאג, הוא בקוטר של 8 מטר. המדליון, שנוצר על-ידי אחד ממפעלי האבן הגדולים ביותר, הוא אחד מהפסיפסים הגדולים ביותר שיוצרו לאחרונה. כל חתיכת אבן הונחה באופן ידני וחוזקה על לוח לפני ההתקנה.

הרמת הצלב

הרמת הצלב של סיינטולוגיה ציינה קרש קפיצה בהיסטוריה של פלאג והיתה אחת המשימות המונומנטליות ביותר בבניית הבניין הכי מתקדם והכי אידיאלי של סיינטולוגיה בפלנטה. התקנת הצלב שגובהו 6 מטרים דרשה מספר שעות להרים אותו למקום המיועד לו בצריח הבניין של פלאג, שמתנשא לגובה של 53 מטרים מעל קומת הרחוב.

53

מטרים מעל
קומת הרחוב

תשומת לב לפרטים

יותר מ-100 מדליוני אבן שעוצבו ביד הורכבו לרצפות של בניין פלאג. יצירות הפאר האלה נוצרו בשימוש ברישומים מדויקים וטכנולוגיית חיתוך בסילון מים מיוחדת (waterjet) שאפשרה את השיבוץ של שיש שחור בשם אמפרדור שהותאם במדויק — שילוב הסמלים של סיינטולוגיה במבנה של הבניין עצמו.

1,264

דלתות

150,000

מטרים של
צנרת הותקנה

243,840

מטר לינארי
לבניית קירות

2.5 מיליון
שעות עבודה

לבניית
בניין פלאג

רצפות עץ קשה

הרצפות של הקפלה הותקנו מעץ שנחתך בזהירות בזווית של 90 מעלות. כל חתיכת עץ היא בגודל של כשנים-עשר ס”מ על שנים-עשר ס”מ והותקנה כשהצד של הסיבים פונה כלפי מעלה ובכך נוצר שילוב של אסתטיות, צבע ועמידות. התקנת הרצפה נמשכה כחודשיים.

חלונות אוניקס

באטריום ובקפלה יש חלונות העשויים מאוניקס (קוורץ בעל גבישים זעירים), שנחתך כל-כך דק שהאור חודר דרכו. העיצוב המקורי של החלונות היה לוחות שרף, אבל הקבלן השתמש באבן האוניקס במקום השרף כתרומתו ליצירת המופת הארכיטקטונית הזו.