השכלה עולמית
מקדמים זכויות אדם בכל העולם

בעולם שבו אנשים מקבלים מטר של דיווחי תקשורת מדאיגים על הפרת זכויות אדם - החל מהתקפות גז רעילות ועד לסחר בבני אדם, עוני ורעב מעשה ידי אדם - מעטים מבינים את זכויותיהם ומעטים עוד יותר יודעים איך ליישם אותן.

כמסורת מתמשכת להגן על יעד החופש עבור כולם, שואפים ארגוני הסיינטולוגיה וחבריהם לתקן את המצב באמצעות מתן חסות לאחת היוזמות הנרחבות ביותר בנוגע למידע לציבור וחינוך לזכויות אדם שהיא 'מאוחדים למען זכויות אדם' ולתוכנית שלה לצעירים - 'נוער למען זכויות אדם הבינלאומי'.

השאיפות של ארגונים אלו, שאינם למטרת רווח ואינם דתיים הן כפולות: ללמד בני נוער את זכויות היסוד שלהם ובכך להעלות באופן משמעותי את המודעות בדור אחד ולעתור לממשלות כדי שיישמו ויאכפו את הסעיפים של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות אדם' של האומות המאוחדות משנת 1948 - הכרזה שהיא המסמך הבכיר בתחום זכויות אדם - ויתנו תמיכה רשמית לחינוך בנושא זכויות אדם בבתי ספר.

'מאוחדים למען זכויות אדם' ו-'נוער למען זכויות אדם' תומכים בשפע של פעילויות ומספקים משאבים חינוכיים ב-17 שפות שמקדמים את היוזמה הזאת בכל שכבות החברה. התוכניות האלו מתקבלות בחום על-ידי רבים ומשתמשים בהן בבתי ספר ובמוסדות דת, בקבוצות אזרחיות וקהילתיות, בארגוני זכויות אדם, כוחות משטרה, צבאות וארגונים ממשלתיים ברחבי העולם.

מביאים זכויות אדם ל-

מקסיקו

ההגנה על זכויות האדם, שהיא המהות של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות אדם', שקיבלה כעת תוקף בחוקה הלאומית של מקסיקו, אושרה באופן רשמי על-ידי המדינה ונחתמה על-ידי הנשיא.

המאבק למען רפורמה בנוגע לזכויות אדם במקסיקו הוא עניין רציני עד מוות. גופים ששולטים בסחר בסמים ובסחר בבני אדם מפרים את כל זכויות האדם האפשריות - עבודות כפייה, חטיפות, עינוי ורצח.

'נוער למען זכויות אדם' (YHR) במקסיקו הוקמה בשנת 2004 על-ידי סיינטולוגים מקסיקניים ואחרים הנחושים בדעתם לשנות באופן קיצוני את העבר הבזוי בתחום זכויות האדם של המדינה. YHR השיקה את הקמפיין הנרחב שלה 'מהן זכויות אדם?' בכל דרך עממית אפשרית - מופעי רוק, מרתונים, מסעות להחתמת עצומות ומאות סמינרים המועברים בבתי הספר לכל הגילאים. הם גם הקרינו למיליוני אנשים את תשדירי השירות לציבור בטלוויזיה הלאומית וחילקו באופן נרחב את החוברות של זכויות אדם עם סלבריטאים מקסיקנים המקדמים מודעות לזכויות אדם.

בנוסף להפעלת התוכנית עצמה, הציעה YHR את עזרתה ואת החומרים שלה לאומות המאוחדות, לסוכנויות אזוריות וכלל ארציות, למוסדות חינוכיים ולקבוצות פעילות למען זכויות אדם.

'הוועדה הלאומית לזכויות אדם' השתמשה בחומרים של YHR ביותר מ-300 סמינרים שבהם השתתפו 15,000 בני נוער. המשאבים של 'נוער למען זכויות אדם' היו מרכיב מפתח בתוכנית החינוך של זכויות האזרח הממומנת על-ידי המשרד לאיכות הסביבה.

במדינה המקסיקנית צ'יאפס, 'נוער למען זכויות אדם' העבירה הכשרה ל-1000 תלמידים ומחנכים של הסוכנות לתמיכה משפחתית. לאחר מכן הפכו מחוקקים את הטקסט המלא של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות אדם' לחלק מחוקת מדינת צ'יאפס, מה שהפך את החינוך על זכויות אדם לחובה.

'נוער למען זכויות אדם' ואחרים הביאו במהרה את העניין לתשומת לב בית הנבחרים הלאומי המקסיקני. באווירה של מודעות מוגברת, ההגנה על הזכויות שבאה לידי ביטוי ב-'הכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות אדם' קיבלה כעת תוקף בחוקת המדינה. האירוע נתן אות לתחילתה של התחדשות לגבי זכויות אדם עבור אזרחי מקסיקו. הוא העניק הכרה, שהיתה צריכה לקרות מזמן, בכך שהגנה על הזכויות הבסיסיות של האזרחים היא חיונית לבנייה ולקיום של אומה חזקה, מודרנית וחופשית.

350
אלף
אזרחים
מקסיקניים
קיבלו חינוך על
זכויות
אדם

"יש לי את הכבוד להכיר בערכה של 'נוער למען זכויות אדם' של אקוודור על תרומתה רבת הערך בהכשרה ובהפצה של זכויות אדם באקוודור ובקידום תרבות לאומית של מתן כבוד לזכויות אדם." - שר התיאום של המורשת, אקוודור

"ברצוני לברך אתכם על כך שהפקתם את הסרט UNITED, שהמעלה שלו היא לא רק שהוא פונה לאנשים צעירים, אלא גם שהוא הופק על-ידי צעירים שהבינו את החשיבות של מאבק מאוחד נגד גזענות, אפליה וחוסר סובלנות. אנו גם מברכים את כל המשתתפים ב-'נוער למען זכויות אדם הבינלאומי'." - יועץ לשר, משלחת קבועה של האומות המאוחדות בגואטמלה

"זה כדי לציין אתכם לשבח על פעולותיכם החיוניות בשם חינוך למען זכויות אדם, במיוחד בהפיכה של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות אדם' לידועה טוב יותר. אני לא יכול לחשוב על פעילות יותר חשובה מלהפוך את הזכויות האלו לידועות ומיושמות, למען השלום וכדי לסייע להערכה שאנו חבים אחד כלפי השני. לנוער, שהוא חלק מהארגון שלכם, מגיעים כל העזרה והעידוד האפשריים בעבודתם במדינות שלהם. עבורם ועבור אלה שעוזרים לארגן אותם, מי ייתן והם ימשיכו ויגבירו את מאמציהם ומי ייתן שמאמצים אלה יניבו את הפירות הכי מתוקים שיש: שלום בין יחידים, בין קבוצות ובין אומות." - האומות המאוחדות, המשרד להערכה של תוכניות פיתוח

אומות מאוחדות

מקדמות מלחמת מצווה למען זכויות אדם

150

אין מקום על פני כדור הארץ שבו המלחמה על זכויות אדם היא עניין פתור. אפילו במקומות בהם החוק שולט, נותר בעינו העימות בין ציבור האזרחים לאלו שמתכחשים או מתעלמים מהזכויות הבסיסיות שלא ניתן לבטלן. אבל מכיוון שלמספר גדול של אנשים כשהם מאוחדים ביניהם יש כוח רב, הקמפיין החינוכי של 'מאוחדים למען זכויות אדם' נותן חומרים ותוכניות לארגונים ביותר מ-150 אומות, ארגונים שפועלים לעבר יישום מלא של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות אדם'. בין המדינות האלה נכללות דרום אפריקה, קולומביה, יפן ובריטניה, יוון, איטליה, מקסיקו וטייוואן - שמאוחדות, למרות ההבדלים ביניהן, סביב ההסכמה המשותפת שזכויות אדם הן המרכיב ההכרחי כדי לשמור על חברה חופשית.

"אני גאה להציע את העידוד והתמיכה שלי לחברים ב-'מועדון מנהיגי המחר של נוער למען זכויות אדם הבינלאומי'. בכך שאתם מלמדים נוער סביב העולם את החשיבות של זכויות אדם, אתם ועמיתיכם יוצרים תומכים בעלי ערך עבור הקידום של סובלנות ושלום... אני משבח את המועדון שלכם וגם את הנוער של המרכז לסיינטולוגיה עבור הפעילות להגברת ההערכה והכבוד של כל בני האדם עם הקידום של סובלנות עולמית ושלום." – המשרד לחופש דתי בינלאומי, משרד החוץ של ארצות הברית