שמים קץ
למגפת השימוש בסמים ברחבי העולם

סמים הם יותר מאשר רק עוד בעיה חברתית. כ-210 מיליון איש – מכל שכבות החברה – צורכים סמים. קרוב ל-200,000 איש מתים משימוש בסמים בכל שנה.

מספר המתים הגבוה ביותר הוא בקרב צעירים. כל 12 שניות ילד נוסף בגיל בית-ספר מתנסה בסמים בפעם הראשונה. השימוש בסמים בקרב קבוצת הגיל הזאת עלה בהתמדה במהלך העשור האחרון, וילדים נחשפים לסמים בגילאים יותר ויותר צעירים.

210
מיליון
איש
צורכים
סמים
בכל
שנה

מכיוון ששימוש בסמים הוא בעיה כלל-עולמית, הוא דורש פתרון כלל-עולמי, ולכן סיינטולוגיה פיתחה מיזם שנקרא תוכנית 'האמת על סמים' כתשובה לכך. סיינטולוגיה דואגת לכך שלכל אדם בכל מקום תהיה גישה למיזם הזה ושיוכל להשתמש בו, וכעת הוא אחד המיזמים האזרחיים הגדולים ביותר בעולם להסברה בנושא סמים ומניעת השימוש בהם. התוכנית מבוססת על מחקרים המראים שכאשר מספקים לצעירים את האמת על סמים – מה הם באמת ולמה הם גורמים – שיעור הצריכה יורד בהתאם.

לשם כך, סיינטולוגים מובילים את הפעילויות ברחבי העולם כדי להביא את החומרים החינוכיים של ׳האמת על סמים׳ למיליונים, דרך סוכנויות ממשלתיות, קבוצות קהילתיות ומוסדות חינוך – ללא תשלום.

המאמצים הראשונים בקנה מידה נרחב של סיינטולוגיה והחברים בה למניעת השימוש בסמים החלו באמצע שנות ה-80 עם התנועה העממית האירופאית ״אמור לא לסמים, אמור כן לחיים״. באותו זמן, סיינטולוגים בארצות-הברית הגבירו את המודעות הציבורית עם המיזם ״שמש דוגמה לארה״ב נקייה מסמים״. בשנות ה-90 המאוחרות, סיינטולוגים באירופה הפיקו סדרה של חוברות שמיועדות לצעירים ומכילות עובדות על הסכנות שטמונות בסמים. היה להן ביקוש כה רב, שסיינטולוגיה לקחה על עצמה להוציא אותן לאור בכל העולם.

מאז, סיינטולוגיה מימנה את החלוקה של מיליוני חוברות, עלונים וכרזות וכן אלפי פעילויות חינוך בנושא סמים בקהילות, בבתי-ספר, במרכזים דתיים ובמקומות עבודה.

'המוסד לעולם נקי מסמים', תאגיד חילוני ללא כוונת רווח, הוקם ב-2006 במטרה לשמש בתור המפיץ הראשי של החומרים החינוכיים וכדי לפתח חומרים חינוכיים חדשים שייתנו מענה לטרנדים המשתנים ללא הרף של הסמים.

כיום המוסד מריץ את הקמפיין של 'האמת על סמים' ומתאם רשת בינלאומית של מתנדבים שמאוחדים על-ידי מטרה משותפת ליצור עולם נקי מסמים.