מחסלים שימוש בסמים
האמת על סמים

שימוש בסמים הוא בעיה עולמית שדורשת פתרון עולמי.

כתגובה, ארגון הסיינטולוגיה וסיינטולוגים נותנים חסות לתוכנית 'האמת על סמים'. זוהי אחת מהיוזמות למניעת סמים והתוכניות הלא-ממשלתיות הנרחבות והמקיפות ביותר בעולם בנושא. כדי להגדיל את הפופולאריות של חיים ללא סמים, מחולקים חומרים חינוכיים עשירים במידע ומאוד ישירים בכמויות של מיליונים. המוסד ללא כוונת רווח למען 'עולם ללא סמים' מפיץ אותם לבתי ספר, לקבוצות קהילתיות ולמוסדות ממשלתיים בכל רחבי העולם. תוכנית 'האמת על סמים' מבוססת על עשרות שנות ניסיון בחינוך ומניעה של שימוש בסמים. היא מתקשרת היטב, באופן אישי ודרך תקשורת המונים, מה קורה כשמשתמשים בסמים.

כשמציגים בפני צעירים עובדות לא מקושטות לגבי מה שסמים יכולים לעשות הם נוטים במידה רבה לדחות בעצמם את הסמים. ולכן יש ביקוש גדול לתוכנית 'האמת על סמים' ככלי חינוכי בבתי ספר, יחידות לאכיפת החוק ובמסגרות קהילתיות. חולקו יותר מ-62 מיליון חוברות חינוכיות, והתשדירים לשירות הציבור הגיעו אל יותר מ-260 מיליון צופים ב-123 מדינות.

חוק וחינוך

ליצור איזון

ראש לשכה לחקירת פשע בחר בתוכנית 'האמת על סמים' בגלל האפקטיביות שלה בהדרכת צעירים בנוגע להשפעות המזיקות של סמים.

בכל רחבי ארצות הברית, בקהילות גדולות וקטנות, מכירים כוחות אכיפת החוק באפקטיביות של תוכנית 'האמת על סמים' בכל הרמות, כחלק מהפתרון לסמים ולפשע.

ב-2011 בלוס אנג'לס, במשכנה של מחלקת השריף הגדולה ביותר באומה, כתב שריף מחוז לוס אנג'לס, "התוכנית החינוכית של האמת על סמים, שארגון הסיינטולוגיה תומך בה, היא המשמעותית ביותר עבור הבטיחות של בתי הספר והשכונות שלנו. זאת תוכנית מוצלחת ביותר בכל העולם, ובהחלט צריך אותה. זו הסיבה מדוע הכשרנו קבוצת קצינים שלנו לעשות שימוש בתוכנית זו שאין שני לה. ברצוני להודות לכל אחד מכם על כל מה שאתם עושים במסגרת העזרה שאתם מגישים לי בעבודתי כי הפשיעה בלוס אנג'לס היום היא הנמוכה ביותר מזה 40 שנה.

באופן דומה, התוכנית היא חלק חיוני במאמצי החינוך על סמים של אכיפת החוק ברחבי העיר ניו יורק. קצין ממחלקת משטרת ניו יורק כתב שהמוסד למען 'עולם ללא סמים' "מספק שירות נהדר בהדרכת ילדים בדרך הנכונה להתרחק מסמים." קצין אחר כתב שהמוסד "עושה שירות אדיר לכל הקהילות ברחבי העיר ניו יורק ושאנחנו עומדים בפני המשך שותפות בחינוך הילדים שלנו על הסכנות שבסמים."

קצין אכיפת חוק נוסף שמכיר את המעשיות של התוכנית הוא קצין משאבים לבתי ספר באוקלה, במחלקת המשטרה של פלורידה. בעבודתו עם תלמידי תיכון הוא אמר, "כל הורה שיש לו בעיה עם זה שהילדים שלו מתעסקים עם סמים יכול לבוא אלי ואני אתן לו את התוכנית."

קצין במחלקת חקירות הפשע במשטרת אוקלה מתאר את התוכנית בתור "פנטסטית" ושהמשוב לגביה הוא "מהמם וחיובי."

חלק חיוני במשימה של המוסד למען 'עולם ללא סמים' הוא לספק בהתמדה חומרים חדשים ומעודכנים למשתמשי תוכנית 'האמת על סמים'. לדוגמה, המוסד הופך חומרים לזמינים כדי לטפל בבעיה של שימוש כבד בסמים סינטטיים חדשים. הוא פועל בשותפות עם 'מינהל אכיפת הסמים' של ארה"ב (DEA) כדי להפוך את המידע לידוע, כמו בפורום שנערך במשרד לעניינים לאומיים של ארגון הסיינטולוגיה הבינלאומי בוושינגטון הבירה. סוכן מיוחד מהמדור של סמים סינטטיים וכימיקלים ממשרד הפיקוח על שעשועים של ה-DEA תדרך מומחים למניעת שימוש ולגמילה מסמים מקשת רחבה של ארגונים פרטיים וממשלתיים בנוגע לגישה של אכיפת החוק לסמים האלו ונציגים של 'עולם ללא סמים' דיברו על ההיבט החינוכי.

800
שותפים
או בעלי ברית
במשטרה
בממשלה
ובקהילה

"החומרים הוצגו לאחד מבתי הספר המקומיים שלנו שיש בו יותר מ-100 תלמידים ומורים שנכחו בתוכנית 'האמת על סמים'. החומרים וה-DVD של התוכנית יצרו השפעה כל-כך מדהימה על המשתתפים, שהם ביקשו תוספת זמן לצפות בתוכנית. היתה לחוויה השפעה כל-כך עמוקה שמחלקת המשטרה התבקשה על-ידי בתי ספר מקומיים של הקהילה להציג את תוכנית 'עולם ללא סמים'." - מחלקת המשטרה, טקסס, ארצות הברית

"השתמשתי בחבילת החינוך 'האמת על סמים' בחטיבת ביניים של בית-ספר בעיר ברמינגהם. ערכתי הרבה דיונים על סמים למגוון רחב של אנשים עם כל-כך הרבה תוכניות חינוכיות אבל אף פעם לא היה לי מוצר כל-כך אינפורמטיבי." - מחלקת המשטרה, ברמינגהם, בריטניה

"בזכות זה שחלקתם איתנו את הידע והניסיון שלכם, המוסד 'עולם ללא סמים' שיחק תפקיד חיוני בהפחתה של העומס על המינהל לאכיפת סמים ובתוכנית לעזרה לקהילה." - סוכן מיוחד, DEA, ארצות הברית

"נלחמנו בבעיה של סמים בקהילות האלה במשך מספר שנים ולחוברות האלה באמת יש השפעה רבה להעלות את המודעות לסמים ולהשפעותיהם בקרב אנשים ובמיוחד בקרב צעירים." - מחלקת המשטרה, יוהנסבורג, דרום אפריקה

קהילות בטוחות

סיוע למאמצי אכיפת החוק ברחבי העולם

400

"כקצין סיור, אתה יודע מה מניע פשע," אמר אחד מראשי מחלקות אכיפת חוק. כשהוא תיאר את המכנה המשותף של סמים ברוב מקרי הפשע, הוא הציג את הידע שבידי כוחות המשטרה בכל רחבי העולם, שמרגישים לעיתים קרובות שהם נלחמים מלחמה שאי אפשר לנצח בה כנגד הסמים.

מודעות הולכת וגדלה של הקשר הסיבתי בין סמים ופשע הביאה מאות סוכנויות לאכיפת חוק אל המוסד למען 'עולם ללא סמים' ולתוכנית שלו 'האמת על סמים'.

קציני משאבים לבתי ספר ואחרים שמעורבים בחינוך על סמים מגלים שהחומרים עונים על הצרכים שלהם - הם מקיפים, קל להשתמש בהם, הם מעניינים לצעירים ולמבוגרים וזמינים בקלות. והם נותנים תוצאות. התגובה הנפוצה ביותר היא שצעירים מתחברים לחומרים האלה ולקשר הישיר שלהם, בלי בלבולי מוח, כפי שבני נוער מדברים עם בני נוער. אחד מאנשי אכיפת החוק שעושה שימוש בתוכנית כתב שהחומרים גורמים ל-"מודעות הגיונית" לגבי סמים בצורה לא מאשימה.

"... זהו סיוע ניכר לכך שהסדנאות למניעת סמים שניתנות בבתי ספר במקסיקו סיטי יהיו מקצועיות."

"אני רוצה להביע את הכרת התודה העמוקה שלי עבור הקורס 'האמת על סמים' שהועבר לחברים במיזם לתיאום בטיחות בבתי ספר. הקורס סייע רבות לשפר את הסדנאות למניעת השימוש בסמים שמועברות בבתי ספר במקסיקו סיטי. אני גם רוצה להודות לכם על החומרים שסיפקתם, שעוזרים לאנשים שאנחנו מגיעים אליהם באמצעות הסדנאות האלו." - סגן מנהל יחידת בטיחות לבתי ספר, המשרד לביטחון הציבור, מקסיקו סיטי