קלירווטר, פלורידה

מלון 'פורט האריסון' ההיסטורי שוחזר במלואו

14 במרץ 2009

יותר מ-6,000 סיינטולוגים מיותר מ-50 מדינות מילאו את הרחובות והמדרכות בגוש 200 של שדרת פורט האריסון ב-14 במרץ 2009, בזמן שיושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center, מר דיוויד מיסקביג', ניהל את טקס גזירת הסרט של ציון הדרך של קלירווטר, פלורידה – מלון פורט האריסון החדש.

"הוא נראה טוב, גינוניו היו ללא רבב, ובחירת מקום מושבו לא היתה יכולה להיות הולמת יותר: קלירווטר, פלורידה", כך החל מר מיסקביג' כשפנה לאנשים שנאספו. "כשהוא נפתח לראשונה ב-1926, קראו לו 'האריסטוקרט של מלונות דרום פלורידה' ותיארו אותו כ-'מבנה ציורי' שידוע לאורך כל איזור החוף, כיקיר העיר וכמרכז ההומה של קבלות פנים של חתונות, תצוגות אופנה, מסיבות תה ופעילויות של מועדוני רוטרי.

"בנוסף, הוא היה עד לתהלוכה לא מבוטלת של אנשים חשובים. "בשנות ה-60 וה-70, ה-'פיליז' נהגו לשהות כאן במהלך אימוני האביב, ודיוק אלינגטון, קאונט בייסי ובאדי ריץ' הופיעו באולם הנשפים שלנו".

"השורה התחתונה נשארה אותה השורה התחתונה שהיתה בשמונים ומשהו השנים האחרונות: פורט האריסון הוא אתר היסטורי וביתם של כל האנשים מקלירווטר, ותמיד יישאר כזה", אמר מר דיוויד מיסקביג׳, המנהיג של דת הסיינטולוגיה, לפני שגזר את הסרט של הבניין ההיסטורי המשוחזר.
היום ההיסטורי הזה קיבל עוד משמעות כאשר יושב ראש מועצת המנהלים של Religious Technology Center, מר דיוויד מיסקביג׳, נשא את נאום הפתיחה וגזר את הסרט, כשהוא מציין עידן חדש עבור "היהלום של קלירווטר".
הערות הסיום של מר מיסקביג' ביטאו את הרוח והחשיבות של האירוע:

"השורה התחתונה היא אותה שורה תחתונה במשך יותר מ-80 שנה: פורט האריסון הינו ויהיה תמיד ציון הדרך והבית של כל קלירווטר".

ואחרי מילים אלה, הוא גזר סרט אדום באורך 600 מ' וכך בישר התחלה חדשה עבור "הגברת הנכבדה של חוף המפרץ המערבי".

פרוייקט שחזור עצום

הפתיחה החגיגית של מקום המבטחים הדתי 'פורט האריסון' היתה השיא של 11 חודשים ומיליון שעות עבודה של שחזור. כל 25,000 המטר הרבוע של המבנה הישן בן ה-83 נשארו בעמודים וקורות חשופים ונבנו מחדש מהיסוד.

התשתית של המאה ה-21 נכנסה בקלות למסגרת משנות ה-20, כשכל אחד מ-200 חדרי האורחים נבנה מחדש מן המסד עד הטפחות עם מערכות חשמליות ומכניות חסכוניות באנרגיה ולא מזהמות בכל פינה.

יותר מ-350 אנשי מקצוע עבדו על הפרוייקט, ובסופו של דבר הניחו יותר מ-9,000 מטר רבוע של שטיחים, התקינו יותר מ-90,000 מטר צנרת, ומתחו 160 קילומטר של חוטי חשמל.

השחזור של מאפייני הבניין שהיו סימן ההיכר שלו החל בלובי הראשי האלגנטי, מהמעקות העשויים ברזל מעובד ופליז ועד לרצפת השיש בדוגמת שחמט ועמודים קורינתיים עם עלי זהב. ולמעלה, בחלקו העליון של פורט האריסון, אולם הקריסטל האגדי עבר אף הוא שחזור מלא הרבה מעבר ליופיו המקורי.

מרכז הפעילות של הקהילה

מלון פורט האריסון שימש כמרכז הפעילות של הקהילה הזאת מאז שנות ה-20, והוא ממשיך לעשות זאת גם היום. בנוסף לסיינטולוגים שנהנים מהמגורים, מהמסעדות ומהפינוקים של מקום המבטחים הדתי בזמן שהם מגיעים לקלירווטר לקבלת שירותים דתיים, הקהילה בכללותה נהנית אף היא מפורט האריסון. מאות אנשים מרחבי מפרץ טמפה נאספים לארוחות בראנץ' באירועי "בית פתוח" ואירועים קהילתיים כמו מופע "Broadway and Beyond" של פסטיבל הסרטים סאנסקרין, פסטיבל הג'אז 'לילות הארלם' ומופעי צדקה אחרים עבור האומנויות. חבר לזה את תריסר או יותר האנשים המתעניינים שפשוט נכנסים מדי יום לסיור וברור שפורט האריסון הינו, כפי שהיה תמיד, הבית של קלירווטר.