מחקרים

טכנולוגיית הלמידה
בעולם הפוסט-סובייטי

עם התפרקותה של ברית-המועצות ב-1991, טלטלות ושיבושים חברתיים פגעו ברפובליקה הצ׳כית החדשה, אומה המונה 10.1 מיליון תושבים, בזמן שהיא נאבקה לבסס את עצמה כגורם משמעותי מבחינה תרבותית וכלכלית בזירות האירופאית והבינלאומית.

צ'כיה, שהתמודדה עם מסגרות ארגוניות ומערכות תקשורת מיושנות, היתה צריכה להסתגל במהירות כדי להתחרות בעולם הפוסט-סובייטי.

בשנת 1997, סיינטולוג אשר הכיר בעובדה שהצלחתה של המדינה תלויה ברמת כישורי השפה והתקשורת של אזרחיה, הקים את המרכז הראשון של הארגון ליישום הלמידה בפראג כדי להביא את טכנולוגיית הלמידה של ל. רון האברד לצ׳כיה.

התוכנית, שנקראת ׳שיפור החיים דרך חינוך׳ (LITE), הציעה את הטכנולוגיה כיצד ללמוד כל נושא. המרכז התרחב במהירות ותוך זמן קצר הוקמו שני מרכזי LITE נוספים. בנוסף לכך נפתח משרד של הארגון ליישום הלמידה, שנועד לשרת הן את צ׳כיה והן את סלובקיה.

מיליון
שעות
הדרכה
הועברו
ל-21
אלף
תלמידים

קבוצה של אנשי צוות מהמשרד בפראג נסעו למטה הבינלאומי של הארגון ליישום הלמידה בספניש-לייק, מיזורי, כדי לקבל הכשרה מתקדמת שהכשירה אותם לעזור לאנשים רבים יותר בארץ מולדתם.

זמן קצר לאחר חזרתם נפתחו 13 מרכזי LITE נוספים בערים ברחבי צ׳כיה, וסניפים נוספים בסלובקיה, הודו, גרמניה וספרד. נכון לעכשיו, תוכנית LITE העבירה יותר ממיליון שעות הכשרה ל-21,000 תלמידים.

כדי לעמוד בביקוש ההולך וגובר לטכנולוגיית הלמידה, נפתחו מרכזי חונכות בשם BASIC במטרה לעזור לאנשים לשפר את כישורי הלמידה ואת רמת ידיעת קרוא וכתוב שלהם. נכון להיום, 22 מרכזי BASIC פועלים בצ׳כיה ובסלובקיה, ומלמדים יותר מ-3,500 תלמידים, לרבות ילדים בעלי צרכים מיוחדים אשר מפיקים תועלת רבה מטכנולוגיית הלמידה בעוד ששיטות למידה אחרות נכשלו.

בשנת 2010, הקבוצה פתחה את בית-הספר היסודי הראשון של הארגון ליישום הלמידה בצ׳כיה. בשנת 2011, משרד החינוך של צ׳כיה הכיר בהשפעה הנרחבת וביעילות המוכחת של טכנולוגיית הלמידה והכריז שספר הלימוד המרכזי של הארגון ליישום הלמידה, 'מדריך למידה בסיסי', אושר רשמית לשימוש בהכשרת מורים.