מבוא

פתרונות אפקטיביים
למגפת הסמים העולמית

שימוש בסמים ובאלכוהול מביא להרס של החברה. מעריכים שהסחר בסמים מגלגל 322 מיליארד דולר בשנה – יותר מהתוצר המקומי הגולמי של 88% מאומות העולם. חייהם של מאות מיליוני בני אדם נפגעים מסמים, ורבים מהם מתים בטרם עת כתוצאה מהם. אנשים מאבדים קריירות ומקומות עבודה, נפגעים גופנית או הופכים לנכים, מבזבזים את חסכונותיהם והורסים את משפחותיהם.

כל
15
דקות
אזרח אמריקאי
מת כתוצאה
מסמים

בכל שנה, אלפי אנשים משלמים בחייהם במלחמות הסמים שמתנהלות לאורך נתיבי הסחר במרכז אסיה ובאמריקה הצפונית והדרומית, חלק גדול מהם קורבנות תמימים שהיו באיזור ואין להם שום קשר לעניין. מספר ההרוגים כתוצאה ממלחמות הסמים במקסיקו לבדה מתקרב ל-50,000. בארה״ב, מקרי המוות כתוצאה משימוש בסמים הם יותר מ-35,000 בשנה, יותר ממקרי המוות שנובעים מאלימות סביב הסחר עצמו.

מקרי מוות הקשורים לסמים בקרב בני נוער וצעירים הכפילו את עצמם ביותר מפי 2 במהלך העשור הראשון של המאה ה-21, ומקרי המוות בקרב בני 50 עד 69 הכפילו את עצמם יותר מפי שלושה.

בתי-הסוהר העמוסים לעייפה בארה״ב מלאים בעבריינים שפשעיהם קשורים לסמים. רבים מהם היו תחת השפעה של סמים בזמן ביצוע הפשעים האלה – ולעתים קרובות הפשע בוצע כדי לממן את ההתמכרות.

כמו כן, התמכרות לסמים ותלות בהם אינן שמורות אך ורק ל-״נרקומן״ הטיפוסי – אנשים מכל שכבות החברה ובכל הגילאים עלולים ליפול קורבן לחומרים ממכרים. המחיר שגובה השימוש בסמים הוא גבוה מאוד ודרושה עזרה דחופה כדי לעצור את התפשטות המגפה.

כנגד תופעות אלו ניצב נרקונון (שפירושו ״ללא סמים״) והתוכנית שלו לגמילה מסמים ומניעת השימוש בהם אשר מבוססת על תגליותיו של ל. רון האברד.

תוכנית נרקונון עושה שימוש במערך המלא של הטכנולוגיות שמר האברד פיתח עבור ניקוי רעלים, גמילה מסמים ללא תחליפי סם ושיקום מההרס שהם גורמים, וכוללת טיפול יסודי בגורמים שעלולים להוביל את האדם להתדרדרות מחודשת לשימוש בסמים. כתוצאה מכך, שיעור ההצלחה של התוכנית של נרקונון גבוה פי 4 מהממוצע העולמי.

כיום, הרשת העולמית של המרכזים לגמילה מסמים ומניעת השימוש בהם של נרקונון, שהיא חילונית מטבעה, כוללת כ-50 מרכזי גמילה ויותר מ-250 קבוצות שפועלים בחמש יבשות – כפול ממספרם לפני עשר שנים.