רסטנבורג, דרום-אפריקה

חופש מהתמכרות לסמים מגיע אל אפריקה במרכז נרקונון מפואר חדש

30 בדצמבר 2023

בהתמודדות ישירה עם משבר סמים שהולך ומחריף באפריקה נפתח מרכז גמילה יבשתי מרהיב של נרקונון בסביבה פרטית, שלווה ואידילית – שמורת חיות בר לשעבר על שטח של 2,000 דונם של סוואנה אפריקאית. הפתיחה התאפשרה בזכות התרומות הנדיבות של חברים ב-'התאחדות הסיינטולוג'יסטים הבינלאומית'.

ב-30 בדצמבר 2023, כ-1,600 אורחים התאספו ביום שבת שטוף שמש לטקס המרגש של הפתיחה החגיגית של מרכז נרקונון היבשתי לגמילה מסמים ולהכשרה עבור אפריקה. הם הגיעו מקרוב ומרחוק כדי לעזור לחנוך את נרקונון החדש עוצר הנשימה, ושמעו מדוברים אורחים ומנכבדים מקומיים, אזוריים וארציים שהיללו לא רק את המתקן העצום והמרשים, אלא את השאיפות לשינוי חיים שניתנות להשגה עכשיו כשהמתחם החדשני פתוח.

נכבדים מכל רחבי דרום-אפריקה מצטרפים לנציגים מ-ABLE ומנרקונון כדי לחנוך את נרקונון היבשתי החדש באפריקה.

הצלת חיים מהתמכרות דורשת סביבה ללא הסחות דעת, ונרקונון החדש מספק אותה בדרכים שרק היבשת האם יכולה לתת. למרגלות הרי מגליסברג, נרקונון אפריקה ממוקם על שטח של 2,000 דונם של סוואנה, שבה עדרים של ג'ירפות, זברות ומגוון מינים של איילים מסתובבים חופשי – וכולם נראים לעין ממרפסות התצפית של המרכז, שמציעות נופים פנורמיים של ה-'וֶלד' שמשתרע מתחת. במסגרת הסביבה השלווה ופלאי הטבע, המתחם הנרחב כולל 27 בניינים שמיועדים במיוחד להעברת תוכנית הגמילה מסמים המהפכנית שמבוססת על התגליות והכתבים של ל. רון האברד.

נרקונון היבשתי, שממוקם במרכז פרובינציית נורת' ווסט של רסטנבורג, מספק סביבה רגועה לגמילה במרחק של פחות משעתיים מיוהנסבורג ומפרטוריה. בנוסף, במרכז ישוכנו לא רק עשרות תלמידים בתוכנית בכל פעם, אלא הוא גם ישמש כמרכז הכשרה ליצירת מתקני נרקונון בכל רחבי היבשת.

כך מרכז נרקונון החדש והמדהים הזה ירחיב רשת נרקונון כלל-עולמית הולכת וגדלה שמשחררת אנשים משימוש לרעה בסמים ובחומרים ממכרים.

הנושא שחזר שוב ושוב במהלך החניכה החגיגית היה המענה לקריאה לעזרה נגד נגע השימוש בסמים. בהתאם, נרקונון אפריקה מגיע בזמן ובמקום שהצורך בו היה רב יותר מתמיד.

אחד מכל חמישה מבוגרים בדרום-אפריקה משתמש כיום בסמים או באלכוהול, מה שיוצר מספר מהמם של 10 מיליון אנשים מכורים. מבין אלה שמבקשים עזרה ועוברים דרך תוכניות אחרות של טיפול בסמים, רבים מדי חוזרים לסורם ומוצאים עצמם שוב בגמילה כעבור שנה, בעיה שפקידי ממשל ממשיכים להיאבק בה.

בין המכובדים ויוצרי השינוי שהיו באירוע החניכה היתה גב' נוזיבלה מקאנדה, ראש שירותי הבריאות העירוניים במדינה. היא הכירה ב-"משבר המשולש שמייסר את דרום-אפריקה: עוני, אבטלה ואי-שוויון", אבל אמרה שבשורש כל השלושה נמצאת התמכרות לסמים. התוצאה, גב' מקאנדה אמרה, היא "רמה מסוימת של חוסר אונים בהתמודדות עם התמכרות.

"אבל היום אני יכולה לומר למרבה המזל שקריאתנו נענתה עם נרקונון החדש והנפלא הזה! עם נרקונון, אני מאמינה שאנחנו יכולים לעזור לצעירים שלנו לממש את הפוטנציאל שלהם בלי שום הפרעה", היא אמרה, והוסיפה שעם הפונקציה הכפולה של המרכז של הכשרת מומחים חדשים בנושא התמכרות לסמים, "נראה רנסנס ברחבי הקהילות שלנו וכך, דרך חייהם של אנשים שיינצלו בקרוב, לנרקונון יש את היכולת להשיב לאפריקה את הפוטנציאל הנפלא שלה!"

מר יוג'ין נגוטיאנה, מזכ"ל BRICS דרום-אפריקה (ברית בינלאומית), שיתף ברושם שלו על המרכז החדש בתור "מקום קסם מלא בכלים לעזרה עצמית ונופים מלכותיים של הרים שנראים כאילו נוצרו על-ידי האלים.

"המרכז החדש הזה מתקשר תקווה, חוסן ואת הכוח המכונן של גמילה כדי לעודד שינוי ממושך. הוא מביא את הכלים הדרושים למאבק בהתמכרות. נרקונון פירושו פחות סמים, פחות פשע ופחות כסף בידיים הלא נכונות שמנציחות רוע. וזה הזרז העוצמתי ביותר לשינוי שניתן להעלות על הדעת", הוא הכריז לקול מחיאות כפיים רועמות.

מר תמסנקה מקבלה, מלומד בעל הכרה בינלאומית, המנכ"ל והמייסד של המועצה הדרום-אפריקאית לבוגרים, אמר לקהל שבאפריקה, "60 אחוז מבני הנוער הם מובטלים ומעל 50 אחוז מבוגרי הקולג' לא יכולים למצוא עבודה.

"מחקרים מראים שסמי רחוב, אלכוהול ותרופות במרשם הם שכיחים יותר בקרב מחוסרי העבודה. ראיתי סמים קורעים קבוצות לגזרים, משאירים אנשים ללא תקווה והורסים את עתידם", הוא אמר. "ובכל אותו זמן, הרגשתי שאני לא יכול לעשות שום דבר. זה עד שהציגו בפניי ניצוץ של אור שמש ותקווה ... נרקונון.

"דרך הטכנולוגיה מצילת החיים הזו של ל. רון האברד הנערץ, אתם מעצימים את הבוגרים שלנו. אתם מרחיקים אותם מסבל ומעלים אותם לגבהים של חופש שקשה לדמיין. הלב שלי מלא שמחה לעתיד הבהיר שיגיע דרך נרקונון אפריקה החדש הזה".

גב' בוסיסיווה ממלה היא המנכ"לית של סוכנות הביטוח הלאומי הדרום-אפריקאית, סוכנות לאומית של הממשלה הדרום-אפריקאית שחייבה לתת סעד וקצבאות פנסיה לאזרחים דרום-אפריקאים.

"במשך כל חיי ועבודתי בפיתוח חברתי ובשירות הציבור", היא אמרה לקהל, "ראיתי שתי עובדות יבשות מוכחות. אחת: התמכרות הורסת חיים. ושתיים: יש ביקוש הולך וגדל לפתרונות אפקטיביים. הקהילות שלנו זקוקות לעזרה.

"העובדה היא שבנרקונון אני רואה שותף חזק. שותף שאני יכולה לעבוד איתו ביחד כדי לשבור את תקרת הזכוכית של גמילה. אנחנו הולכים לשנות את המדינה שלנו – רחוב אחרי רחוב, וקהילה אחרי קהילה", הוסיפה גב' ממלה. "אומרים שבשמיים החשוכים ביותר רואים את הכוכבים הבהירים ביותר. אז היום, כל דרום-אפריקה זוהרת".

הדובר האחרון שלנו, הבישוף תאבו מאפלה, סגן הנשיא של מועצת הכמרים הנוצרים של דרום-אפריקה, סיכם את התקווה שהמרכז החדש הזה לגמילה מסמים מביא לאפריקה. "אני רואה תוכנית אפקטיבית ביותר שנותנת לאדם את הידע והיכולת לקחת שליטה על חייו. אתם מספקים ידע שיכול לעזור להשיב אנשים אל אלוהים ולהפוך את כיוון ההתדרדרות המוסרית של החברה.

"ועכשיו עם המתקן המושלם הזה, קל לראות למה אתם משקמים חיים יותר מכל אחד אחר בתחום הגמילה מסמים", הכריז בישוף מאפלה לקול מחיאות כפיים רמות. "המדינה שלנו והיבשת שלנו זקוקות לזה. המנהיג הדגול שלנו מנדלה אמר, 'להיות חופשי זה לא רק להיפטר מהשלשלאות, אלא לחיות בדרך שמכבדת ומעשירה את החופש של אחרים'. וזה מה שאני רואה במרכז נרקונון החדש הזה".


נרקונון חוגג מעל 50 שנות הצלת חיים, כשהוא מפעיל מרכזים ביותר מדינות מאשר כל תוכנית אחרת לגמילה מסמים בעולם, עם רשת עולמית שמתפרסת על פני שש יבשות.

נרקונון הוא ייחודי בין תוכניות הגמילה מסמים משום שהוא מציע היגמלות ללא סמים וללא תרופות כדי לשים קץ להתמכרות. שיטת סילוק הרעלים של נרקונון מבוססת על התגלית של ל. רון האברד שמשקעי סמים נשארים ברקמות השומן של הגוף הרבה אחרי השימוש בסמים. התהליך המהפכני הזה פוטר את הגוף מאותם חומרים רעילים. דבר נוסף שייחודי לתוכנית הוא העובדה שהיא מטפלת בכאב הפיזי והנפשי שגרם לאדם לפנות לסמים מלכתחילה, ועוזרת להבטיח שהוא לעולם לא יחזור שוב לסמים.

היום, אלפים על אלפים של בוגרי נרקונון מנהלים חיים נקיים מסמים.


מרכז נרקונון היבשתי החדש בדרום-אפריקה עומד כעת בין עמודי התווך של רשת נרקונון ובראשה נרקונון ארוהד, ספינת הדגל לגמילה מסמים ומרכז ההכשרה הבינלאומי שממוקם בדרום-מזרח אוקלהומה ומייצג את המתקן הגדול בעולם מסוגו. הרשת גם כוללת את נרקונון היבשתי של אירופה לחוף אגם ארסו האידילי בדנמרק; את נרקונון היבשתי לאמריקה הלטינית באחוזה היסטורית בוויה-ויקטוריה, מקסיקו; נרקונון היבשתי של בריטניה, שנמצא באחוזה כפרית באיסט סאסקס; נרקונון סנקוסט שנמצא במרכז 30,000 דונם של שטח מיוער בקלירווטר, פלורידה; נרקונון שמשרת אומנים ומנהיגים באחוזה על ראש גבעה באוחאי, קליפורניה; ונרקונון נפאל למרגלות הרי ההימלאיה על ראש פסגת האברד, שנקראת כך לכבוד ל. רון האברד.

למידע נוסף, בקר ב-narconon.org.