מחקרים

עוזרים להשיב יציבות
בתאילנד

המסר של
הדרך
אל האושר
הגיע
ליותר
מ-13
מיליון
אזרחים
בתאילנד

העשור האחרון בתאילנד הוא סיפור של עימות ושל פלגים פוליטיים הנלחמים אחד בשני, כולל מצור שנוצר עקב עימותים בין קבוצות שמאלניות והפלגים הימניים.

חברי הצוות התאילנדי של ׳הדרך אל האושר׳, אשר חזו בהשפעה המרגיעה שלה, החליטו לעזור להרגיע את פעולות האיבה בין הצדדים.

הם התחילו בבנגקוק וחילקו אלפי חוברות של ׳הדרך אל האושר׳ באסיפה לילית של הפלג השמאלני, אשר נערכה במגרש המצעדים של ארמון מלך תאילנד, ובאסיפת הפלג הימני אשר נערכה במקום אחר. לקראת סוף השעה הראשונה, מפגינים התחילו לעצור כדי לקרוא את הכללים. ולאחר שעותקים של החוברת ניתנו אישית למנהיגי שתי המפלגות, ׳הדרך אל האושר׳ הפכה לנקודת ההסכמה היחידה בין שתי הקבוצות היריבות.

צוות ׳הדרך אל האושר׳ בסלובקיה הציג את התוכנית לגורמים במשטרה והחל בפרוייקט ניקיון ששינה את פני קהילת הצוענים מקצה אל קצה.

במקביל, צוות ׳הדרך אל האושר׳ חילק את החוברת ישירות לאוכלוסייה האזרחית של בנגקוק: בשוק החקלאי בקלונג טואי, מקום בו העובדים התאילנדים מתאספים במשך דורות, ברכבת התחתית, לנהגי מוניות שעוצרים לאורך נהר צ׳או פראיה ולבודהיסטים במנזר וואט ת'אם מאנגקון.

הם הכפילו את מאמציהם עם פרזנטציות של ׳הדרך אל האושר׳ בבתי-ספר והביאו אלפי תלמידים להשתתף בהדרכה אינטראקטיבית אודות הכללים.

לאחר שהתוכנית הוצגה לגורם בכיר במשטרה התאילנדית המלכותית של בנגקוק, הוא הורה על חלוקה מיידית של ׳הדרך אל האושר׳ לכל המשטרה.

הצוות העביר גם סמינרים ל-600 שוטרים וליחידה מיוחדת של הצבא המלכותי של המלך, אשר אחראית על שמירת החוקה התאילנדית. לאחר מכן ׳הדרך אל האושר׳ החלה להתפשט לכל זרועות הצבא: אגף התקשורת במטה הפיקוד האסטרטגי של הצבא, צוותי מסוקי הבלק-הוק של חיל האוויר המלכותי של תאילנד, יחידות המצעדים הטקסיים של הצבא המלכותי, חיל הקשר המלכותי ומשמר המלך.

בסיכומו של דבר, 10,000 איש השתתפו בהרצאות של ׳הדרך אל האושר׳, 150,000 קיבלו חוברות ומאות אלפים צפו במסר של ׳הדרך אל האושר׳ בטלוויזיה. בשנה אחת בלבד, המסר של ׳הדרך אל האושר׳ הגיע ל-13 מיליון אזרחים בתאילנד.

וכאשר יותר מ-22,000 חיילים מחזיקים ברשותם עותק של החוברת, קצין בצבא המלכותי התאילנדי הכריז כי ״היום יש לנו תקווה לעתיד, בזכות ׳הדרך אל האושר׳."