קופנהגן, דנמרק

ארגון ה-SCIENTOLOGY עונה על ההתרחבות האירופית המתמשכת עם ריטריט דתי במרכז קופנהגן

12 בנובמבר 2023

כדי להכיל מספר שיא של סיינטולוג'יסטים אירופאים שנוסעים לקופנהגן לשירותים דתיים מתקדמים, ארגון ה-Scientology חנך ריטריט דתי חדש בלב העיר.

עונת הפתיחות החגיגיות של הדת נמשכה עם פריחה כאשר קהל מאסיבי מילא את וסטרברוגאדה, רחוב הקניות הסואן של קופנהגן, לחניכת הריטריט הדתי, נורדלנד.

ביום ראשון, ה-12 בנובמבר, סיינטולוג'יסטים שמייצגים מדינות ברחבי אירופה מצטופפים בווסטרברוגאדה, רחוב הקניות הסואן של קופנהגן, כדי לחגוג את הפתיחה החגיגית של הריטריט הדתי החדש, נורדלנד.

מלון נורדלנד המרווח בן חמש הקומות, שנמצא במרחק של חמש דקות הליכה בלבד מהארגון המתקדם וסיינט-היל אירופה האידיאלי, מספק סביבה נוחה, קוסמופוליטית וללא הסחות דעת לסיינטולוג'יסטים שמגיעים מכל רחבי אירופה כדי להשתתף בהכשרה ובאודיטינג (ייעוץ רוחני) של Scientology.

"כל ארגון שמהווה את המטה האירופי שלנו מתואם למטרה יחידה – לעזור לכל being מאירופה לעלות בגשר למצבים הגבוהים של OT", אמר מר דיוויד מיסקביג', המנהיג של דת ה-Scientology, כשהוא נתן סקירה מקדימה ראשונה של בניין נורדלנד בחגיגת יום השנה של ה-IAS ב-2023, שנערכה ב-3 בנובמבר בסאסקס, אנגליה.

הנורדלנד שוכן בבניין ניאו-קלאסי היסטורי במרחק דקות ספורות מגני טיבולי המפורסמים של קופנהגן, פארק השעשועים השני העתיק ביותר בעולם. הבניין, שנבנה במקור ב-1889, השתמר במלואו על-ידי הארגון, כולל גג הרעפים וחזית הלבנים והטרה קוטה שלו. חצר הלבנים של הבניין האופיינית לקופנהגן שוחזרה גם היא למצבה המקורי.

הריטריט הדתי כולל מעל 70 חדרים מרוהטים היטב ויש בו שתי מזללות, שכל אחת מהן מציעה מבחר מגוון כדי להשביע את רצונם של חברי קהילה מכ-30 מדינות. בית-הקפה נאטור מציע ארוחות קלות טעימות במהלך היום לאלו שנמצאים בהפסקות מהייעוץ או ההכשרה של Scientology, ומסעדת המגנוליה משרתת גם היא את חברי הקהילה, ומספקת מטבח בסגנון בופה ושירות לצד השולחן.

הנורדלנד שרק נחנך מציין את המרכיב הסופי בהשלמת בסיס ארגון ימי שכולו אידיאלי עבור אירופה ואזור של צמיחה אדירה עבור הדת, לרבות:

 • חניכת הארגון המתקדם וסיינט-היל האידיאלי אירופה וביתו ההיסטורי מ-1887 במרכז העיר קופנהגן. הארגון הרב-לשוני מעביר את הרמות המתקדמות של הגשר לחופש מוחלט של Scientology לסיינטולוג'יסטים ברחבי היבשת.
 • חניכת ארגון ה-Scientology האידיאלי של דנמרק – ציון דרך משוחזר על שטח של 3,700 מטרים רבועים שנבנה ב-1796. הבניין בן חמש הקומות עומד במקום הולדתה של העיר ובמרחק צעדים ספורים מהסטרוגט, אחד המדרחובים הארוכים ביותר באירופה.
 • פתיחת משרד הקישור היבשתי האידיאלי על שטח של 9,000 מטרים רבועים, שמשכן את פעילויות ההנהלה הדתית עבור כל מגזר של Scientology ברחבי אירופה – מהארגון המתקדם, הארגונים, המרכזים והקבוצות ועד לתוכניות ההומניטריות הנרחבות בחסות הדת.
 • יצירת מתקן הדפסה לפי דרישה שכולו דיגיטלי, New Era Publications, כדי לייצר את כל ספרי Dianetics ו-Scientology של ל. רון האברד עבור ארגונים, מרכזים וקבוצות ברחבי היבשת.
 • פתיחת מתקן מגורים מרווח עבור הצוות הדתי של Scientology. המתחם רחב הידיים ממוקם על חופי מפרץ Køge לאורך המיצרים הדניים.
 • והשחזור המלא של הקורונה, שממוקם בעיר העתיקה של קופנהגן, ומשמש כעת כמתקני מגורים אידיאליים עבור הצוות הדתי של הארגון.

 • הפתיחה החגיגית מגיעה שבוע אחד בלבד אחרי החניכה של מתקן חדש לגמרי שתוכנן באופן בלעדי לייעוץ והכשרה דתיים של הצוות הדתי של הארגון בבריטניה. המרכז להעשרת הצוות ניצב במרחק צעדים ספורים מאחוזת סיינט-היל המפורסמת, ביתו ההיסטורי של ל. רון האברד.

  ביחד, ותחת הנהגתו הדינמית של מר דיוויד מיסקביג', דת ה-Scientology ציינה תקופה של צמיחה שאין כדוגמתה. כ-10 מתקנים אידיאליים מוכנים לפתיחה החגיגית בחודשים הבאים בצפון אמריקה, באפריקה ובאירופה.

  לרשימה שלמה של ארגוני Scientology אידיאליים, בקר ב-Scientology.org.il/IdealChurches.