איסט גרינסטד, אנגליה

מציתים עידן חדש של התרחבות עבור SCIENTOLOGY בבריטניה

5 בנובמבר 2023

במרחק צעדים ספורים מאחוזת סיינט-היל ההיסטורית ומהארגון המתקדם של Scientology בבריטניה, התאספו המונים כדי לחנוך מתקן חדש לגמרי שנבנה מאפס שמוקדש באופן בלעדי לייעוץ דתי ולהכשרה של חברי הצוות של הדת בבריטניה.

עונת הפתיחות החגיגיות החלה באמת ביום שישי בערב, 3 בנובמבר, בפרק הסופי של אירוע יום השנה ה-39 של התאחדות הסיינטולוג'יסטים הבינלאומית (IAS). "הגיע הזמן להתחיל לגזור כמה סרטים", הכריז מר דיוויד מיסקביג', המנהיג של דת ה-Scientology. כשאז, מר מיסקביג' המשיך וערך סקירה מקדימה של מתקנים אידיאליים עתידיים של הדת שמתוכננים לפתיחה החגיגית בחודשים הקרובים.

סיינטולוג'יסטים מכל רחבי בריטניה ממלאים את האזור הכפרי השָלו של איסט גרינסטד עם קריאות הידד לחניכת המתקן החדש להעשרת הצוות בבריטניה.

וכך, רק יומיים מאוחר יותר, ביום ראשון, 5 בנובמבר 2023, קריאות הידד רועמות הדהדו בשטחי הנוי של סיינט-היל כאשר הראשון מבין אותם סרטים נפל, והנציח את פתיחת המתקן להעשרת הצוות של בריטניה. המבנה החדש, שמשתרע על שטח של 1,800 מטרים רבועים, מיועד לספק הכשרה וייעוץ של Scientology למספר ההולך וגדל של חברי הצוות של הדת בסיינט-היל.

"לא ניתן להפריז בחשיבות הבניין הזה", אמר מר מיסקביג' כשנתן סקירה מקדימה על המתקן החדש. "במיוחד כשחושבים שבסיינט-היל נוצרים OTs עבור יבשת בריטניה. בנוסף, מההנהלה היבשתית, בסיינט-היל, נוצרת ההתרחבות של בריטניה. ומאחר שהכוח שמאפשר את כל זה הוא הצוות של סיינט-היל, ובכן, מה עוד צריך לומר?"

המרכז החדש כולל מכללת צוות שמורכבת משישה חדרי קורסים כדי לספק הכשרה ליותר מ-150 בכל עת. קומת הקרקע של הבניין שמורה למרכז ההדרכה של האברד, שם חברי צוות מקבלים ייעוץ רוחני עד לרמות המתקדמות של הגשר לחופש מוחלט של Scientology – הנתיב שמר האברד הגה בסיינט-היל שמנחה אדם דרך התקדמות סטנדרטית לעבר רמות גבוהות יותר של מודעות ויכולת.

המתקן ניצב בתוך ה-High Weald, מקום שצוין רשמית בתור 'אזור יופי טבעי יוצא דופן'. לא זו בלבד שה-High Weald הוא בין סביבות הטבע המוגנות הגדולות ביותר באנגליה ובוויילס, אלא שהוא אחד מהנופים הימי-ביניימיים היפים ביותר ששרדו בצפון אירופה – אזורי הבתה העתיקים שלו, היערות וגבעות אבן החול נותרו ללא שינוי מאז המאה ה-14. הארגון עבד עם אדריכל מקומי כדי לעצב את הבניין לפי מבנים טיפוסיים שנמצאים באזור הכפרי האנגלי השכן. הבניין החדש הוא גם חסכוני באנרגיה וגם ידידותי לסביבה, ונבנה עם חומרים בני קיימא כדי למזער את ההשפעה הסביבתית.


באופן כללי, החניכה הזו מציינת את ההתרחבות האחרונה ביצירת בסיס ארגון ימי אידיאלי של בריטניה במה שהיה עידן של התרחבות בלתי נלאית, כולל:

  • אחוזת סיינט-היל, הידועה בעולם בתור ביתו של מייסד ה-Scientology ל. רון האברד, ובין האחוזות המשמעותיות ביותר מבחינה היסטורית בסאסקס, ששוחזרה ושופצה בקפידה רבה למלוא תפארתה.
  • התרחבות של הארגון המתקדם וסיינט-היל בריטניה, עם אגף חדש, שמכפיל את מספר חדרי האודיטינג וגם מכפיל את מספר חדרי הקורסים.
  • יצירת חדר אוכל חדש בסיינט-היל, שהוקם ליד הטירה, ומאפשר נוף ללא הפרעה של האזור הכפרי היפה של סאסקס ומקום כינוס אהוב לאלה שמשתתפים באירועים המתוכננים הרבים של סיינט-היל.
  • חניכה של משרד הקישור היבשתי האידיאלי (CLO UK), שנמצא ממש מעבר לכביש מסיינט-היל, בפונטהיל לודג' ההיסטורי – ומורכב מחמישה בניינים על 172 דונם של אדמה כפרית רחבת ידיים.
  • שחזור האורוות ההיסטוריות כחדר אוכל לכל הצוות של סיינט-היל.
  • אחוזת וולש על שטח פסטורלי של שלושים ושישה דונם, שגם הוא שוחזר כמתקני מגורים אידיאליים עבור הצוות של סיינט-היל.
  • ובית בולארדס, ששינה את צורתו כדי לשרת מנהלי ארגונים שעוברים הכשרה אדמיניסטרטיבית בסיינט-היל.

  • ביחד, ותחת הנהגתו הדינמית של מר דיוויד מיסקביג', דת ה-Scientology ציינה תקופה של צמיחה שאין כדוגמתה. כ-10 מתקנים אידיאליים מוכנים לפתיחה החגיגית בחודשים הבאים בצפון אמריקה, באפריקה ובאירופה.

    לרשימה שלמה של ארגוני Scientology אידיאליים, בקר ב-Scientology.org.il/IdealChurches.