מהו שירות סוף השבוע של סיינטולוגיה?

שירותי סוף השבוע הם נקודות מרכזיות של איחוד הקהילה של הדת. שירותי סיינטולוגיה בנוסף מציעים אמיתות מעשיות, שחברי הקהילה ומבקרים יכולים לאחר מכן ליישם, כדי לשפר את חייהם. על-ידי השתתפות בשירותים הללו, אדם יכול לחוות את האמת לגבי הקיום שלו כנפש בת אלמוות. זהו מסר של השראה ותקווה שכל אדם עוזב איתו אחרי שירות סוף שבוע.

שירות סוף שבוע של ארגון סיינטולוגיה מכיל קריאה מעיקרי האמונה של הדת, טקס המבוסס על הכתבים של מייסד הסיינטולוגיה ל. רון האברד או השמעה של אחת מהרצאות המוקלטות שלו. ארגונים גם מספקים את הייעוץ הרוחני של סיינטולוגיה, שירות שבו כל הקהילה משתתפת, וגם מודיעים על האירועים והתוכניות שלהם. השירות תמיד מסתיים בתפילה.

עיקרי האמונה של דת הסיינטולוגיה

כל שירות סוף שבוע מתחיל בהקראה של עיקרי האמונה של דת הסיינטולוגיה. מסמך זה מחזק את השאיפות הרוחניות של הדת, מפרט את השליחות החברתית של הדת, ונותן לחבריה את האפשרות להקדיש את עצמם מחדש לדת הסיינטולוגיה.

הדרשה

סיינטולוגיה מאמינה שאדם קובע את עתידו הרוחני באמצעות העקרונות והעיסוקים שנמצאים בכתבים של דת זאת, באמצעות הפעולות שלו כלפי אחרים והשמירה שלו על כללי ההתנהגות כפי שהם מצוינים בעיקרי האמונה של דת הסיינטולוגיה. כתוצאה מכך, הדרשה של סוף השבוע בדרך כלל דנה בנושא שקשור לעיקרון או לעיסוק חשובים של סיינטולוגיה ודנה ברלוונטיות שלו לקיום היומיומי. השאיפה האולטימטיבית של היועץ הרוחני היא שכל חבר בקהילה יצא מהארגון עם רמה גבוהה יותר של מודעות רוחנית כתוצאה מהאמיתות שנלמדו במהלך השירות ועם הבנה גדולה יותר של איך ליישם אמיתות אלו בחייו שלו.

ההרצאות של ל. רון האברד

סיינטולוגיה, שנולדה במאה ה-21, היא ייחודית בין הדתות הגדולות של העולם כי כל הכתבים שלה תואמים במדויק את המילים הכתובות והמדוברות המקוריות של המייסד. המילים האלה נשמרו בדיוק כפי שנכתבו והוקלטו – ותמיד יהיו כך – תודות לטכנולוגיה שהיתה זמינה באותה העת. ל. רון האברד העביר יותר מ-3,000 הרצאות בכל העולם. בהרצאות אלו מפורטות כל התגליות ונתיב המחקר אותו עבר, ורבות מהן מתייחסות ליסודות של סיינטולוגיה. לעתים קרובות אחת ההרצאות האלו נבחרת להשמעה בשירות סוף השבוע.

אודיטינג קבוצתי

ייעוץ רוחני, הידוע בתור אודיטינג (מהמילה הלטינית audire, שפירושה "להקשיב"), הוא העיסוק הדתי המרכזי של סיינטולוגיה. ולכן זה רק טבעי שאודיטינג הוא חלק אינטגרלי מכל שירות סוף שבוע. היועץ הרוחני מתפקד בתור האודיטור של הקבוצה, ומעביר שירות אודיטינג שהותאם במיוחד לקבוצות והוא מתאים לדרשה של אותו היום. אודיטינג קבוצתי מורכב מפקודה (הוראה) או ממספר פקודות אודיטינג שיכולות להגביר מודעות ולשים את האדם בתקשורת טובה יותר עם הסביבה שלו. והכי חשוב, תהליכים אלו מאפשרים לאדם לשחרר את עצמו מהשפעות חומריות מזיקות של העולם החומרי וכך להפוך להיות יותר בעל יכולת להשיג מחדש את המודעות הרוחנית שלו.

הודעות

מאחר וסיינטולוגים מסורים באופן פעיל לעיסוקים של דתם, לרבות השגת השאיפה של סיינטולוגיה להפוך את העולם הזה למקום טוב יותר עבור כל המין האנושי, רבים מהמשתתפים בשירות סוף השבוע לוקחים חלק בפעילויות של עזרה לקהילה והתנדבות שבזכותן דת הסיינטולוגיה מפורסמת. חלק מהחובות של היועץ הרוחני, אם כן, הן לידע את הציבור בפעילויות קהילתיות מתמשכות שבהן הארגון לוקח חלק ולשתף חברי קהילה על מנת שיקחו חלק בהן.

תפילה

שירות סוף השבוע מסתיים כאשר היועץ הרוחני מקריא את התפילה לחופש מוחלט.