מחקרים

סוללים את הדרך לכיבוד
זכויות האדם במקסיקו

יותר
מ-1,000
מחנכים
הוכשרו בעזרת

חומרים בנושא
זכויות
האדם

הסניף של ׳נוער למען זכויות האדם׳ במקסיקו הוקם כאשר הסיור החינוכי העולמי של 'הארגון הבינלאומי של נוער למען זכויות האדם' ביקר במדינה ב-2004 כדי להיפגש עם נציגים רשמיים של האומות המאוחדות, סוכנויות ממשלתיות, מוסדות חינוך ובתי-יתומים.

כדי לטפל בהפרות חמורות של זכויות האדם במהלך המלחמה נגד הסמים שנערכה בין כוחות הביטחון לקרטלי הסמים, סניף ׳נוער למען זכויות האדם׳ של מקסיקו הרחיב את היקף פעילותו ללא הפסק. הוא השתתף במופעי רוק כדי להגביר את המודעות לנושא, שידר תשדירי שירות בטלוויזיה הממלכתית והפיק מהדורה מיוחדת של החוברת ׳מהן זכויות האדם?׳ שמציגה סלבריטאים מקסיקניים שמקדמים את המסר של זכויות האדם.

באקטפק, איזור שבו שיעור הפשיעה הוא אחד מהגבוהים במקסיקו, מדריכים מתנדבים מ-׳נוער למען זכויות האדם׳ של מקסיקו ערכו סמינרים עבור 50 מנהלי בתי-ספר אשר, לאחר מכן, יישמו את תוכנית הלימודים במחוזות שלהם.

׳הוועדה הלאומית של זכויות האדם׳ שיתפה פעולה עם ׳נוער למען זכויות האדם׳ והשתמשה בחומרים של ׳הארגון הבינלאומי של נוער למען זכויות האדם׳ ביותר מ-300 סמינרים שבהם השתתפו 15,000 בני נוער.

ב-9 ביוני 2011, נשיא מקסיקו חתם על תיקון לחוקה, שאושר על-ידי כל המדינות, אשר שילב באופן רשמי את 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' בחוקה המקסיקנית.

המשרד לאיכות הסביבה של מקסיקו גם אימץ את חומרי הקמפיין של 'נוער למען זכויות האדם' כדי להעשיר את תוכנית הלימודים שלהם.

הפעילות של ׳נוער למען זכויות האדם׳ של מקסיקו תרמה רבות להכללת 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' בחוקה של מדינת צ'יאפס, דבר שהפך את החינוך בנושא זכויות האדם לחובה במדינה זו.

׳נוער למען זכויות האדם׳ של מקסיקו גם העביר תדרוכים וסיפק חומרים לרשות המחוקקת של מדינת צ׳יאפס במקסיקו, ובנוסף הכשיר 1,000 תלמידים ומחנכים עבור הסוכנות לפיתוח המשפחה, שבראשה עומדת אישתו של המושל.

מודעות הציבור תרמה להעלאת הנושא לסדר היום והדגשת חשיבותו, והקונגרס הלאומי העביר תיקון לחוקה – שאושר על-ידי המדינות ונחתם בידי נשיא מקסיקו ב-9 ביוני 2011 – אשר שילב באופן רשמי את 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' בחוקה המקסיקנית.

האירוע חסר התקדים הזה מסמן רנסנס בנושא של זכויות האדם עבור העם המקסיקני.

״אני רוצה להביע את הכרת התודה שלי עבור החומרים ׳הסיפור של זכויות האדם׳ ו-'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם' שהביאו לי תועלת רבה בעבודתי היומיומית, הכוללת הרצאות על זכויות האדם לקבוצות מגוונות, החל במהגרים וכלה במשטרה הפדראלית״. – מנהל, מכון ההגירה הלאומי של מקסיקו