מחקרים

צעירים בטאיוואן לומדים את
זכויות האדם שלהם

נערכו
סמינרים
ביותר
מ-435
בתי-ספר

ברחבי
כל
מדינת
טאיוואן

על פי דיווחים, 10 אחוזים מתלמידי טאיוואן נופלים קורבן לבריונות בבתי-ספר בכל יום, ולכן, ׳נוער למען זכויות האדם׳ של טאיוואן פועל במרץ כדי להגביר מודעות בקרב בני נוער.

מאז הקמת ׳נוער למען זכויות האדם׳ של טאיוואן ב-2004, מטרתו היתה להגיע לבתי-ספר ברחבי המדינה, לחנך על זכויות האדם ולעודד בני נוער להגן על הזכויות שלהם ועל זכויותיהם של אחרים. כדי לבצע את היעד הזה, צוות ׳נוער למען זכויות האדם׳ של טאיוואן ערך את פעילויותיו במקביל לאירועים בנושא זכויות האדם שנערכים דרך קבע ברחבי העולם.

ביום הסובלנות הבינלאומי, שנערך בכל שנה ב-16 בנובמבר, ׳נוער למען זכויות האדם׳ של טאיוואן ארגן אירועים כמו סיור בבתי-ספר יסודיים מרוחקים במחוז של פינגטונג בדרום מערב טאיוואן, להעברת הרצאות על זכויות האדם.

׳נוער למען זכויות האדם׳ מקיים גם אירועים לציבור ופרזנטציות בבתי-ספר בקאושונג בכל 10 בדצמבר, יום זכויות האדם הבינלאומי. מאות תלמידים נאספים לצפות בהופעות מאולתרות שמדגימות סעיפים של 'ההכרזה לכל באי עולם בדבר זכויות האדם'. דוגמה של מופע מסוג זה היא מחזה שהועלה על-ידי פעילים צעירים מבית-ספר יסודי בקאושונג ובו הם גילמו את זכות האדם ״אל תפלה״.

במשך השנה, ׳נוער למען זכויות האדם׳ של טאיוואן עורך סמינרים ופרזנטציות בבתי-ספר יסודיים וחטיבות ביניים, הרצאות באוניברסיטאות ומבצעי החתמה על עצומות ברחבי המדינה. נכון להיום, הפרזנטציות האלה הגיעו ל-59,000 תלמידים מ-435 בתי-ספר. בנוסף, המסר הופץ דרך אלפי מאמרים בעיתונים, הופעות בתוכניות רדיו וטלוויזיה, ודרך תשדירי שירות על זכויות האדם ששודרו ב-50 תחנות ל-6 מיליון צופים.

התגובה החיובית והשינוי המוכח אצל התלמידים בבתי-הספר הם עדות ליעילותה של התוכנית, והובילו את שר החינוך למנות נציגים מטעם ׳נוער למען זכויות האדם׳ כחברים ב-׳מועצה של טאיוואן לחינוך בנושא זכויות האדם׳.