סיוע עולמי בעת אסון

שיקום ובניה מחדש
אחרי רעידת האדמה בהאיטי

רעידת האדמה בעוצמה 7.0 בסולם ריכטר שהכתה בהאיטי קצת לפני 5 אחה"צ ב-12 בינואר 2010, החריבה חצי מהבניינים של עיר הבירה פורט-או-פרינס והותירה מאחוריה 300,000 הרוגים ו-3 מיליון פצועים ומחוסרי בית.

יותר
מ-600
אלף
תושבי האיטי
קיבלו מעזרה
מהיועצים הרוחניים
המתנדבים

רעידת האדמה עוררה תגובה חסרת תקדים של שליחת עזרה מכל רחבי העולם. בהתאם למטרת היועצים הרוחניים המתנדבים – להביא עזרה יעילה בכל מקום ובכל זמן שהיא נחוצה – סיינטולוגים מיד שכרו מטוס תובלה מניו-יורק כדי להביא לאיזור האסון מאות רופאים, אחיות וחובשים מוסמכים. אליהם התלוו יועצים רוחניים מתנדבים כדי לספק שירותי תמיכה לצוותים הרפואיים. מטוס התובלה, שהיה אחד המטוסים האזרחיים הראשונים שהגיעו להאיטי, הביא גם ציוד ואספקה רפואיים, מזון, מים וביגוד.

בשבועות שלאחר מכן, סיינטולוגים מימנו ארבע טיסות שכר נוספות מניו-יורק, לוס-אנג'לס ומיאמי, כדי להביא עוד צוותים רפואיים, אספקה וכוחות סיוע של יועצים רוחניים מתנדבים.

הסיינטולוגים גם שכרו כלי שיט שהיה שייך בעבר למשמר החופים כדי שיוכלו להעביר עליו מאות טונות של אספקה רפואית, ציוד, כלי רכב, מזון, מים וביגוד. היועצים הרוחניים המתנדבים חילקו את המטען לבתי-חולים, מחנות ארעיים למחוסרי בית ובתי-יתומים, שם הם גם סיפקו עזרה וסיוע לפצועים ולאלה שנאלצו לעזוב את בתיהם.

כ-350 יועצים רוחניים מתנדבים מ-22 מדינות שונות נענו לקריאה ובאו להאיטי לעזור. הם סיפקו סך כולל של 120,000 קילוגרם של ציוד חירום ואספקה רפואית ובאופן אישי הגישו עזרה גופנית ורוחנית ל-600,00 איש בהאיטי. הם הפכו במהרה למוקד עזרה יציב לא רק עבור אזרחי האיטי, אלא גם עבור ארגוני סיוע והצלה אחרים שנמצאו שם.

עוזר המנתח הראשי במאמץ הסיוע להאיטי של הפרוייקט Medishare אמר:"לא משנה מה ביקשנו מהיועצים הרוחניים המתנדבים לעשות – הם עשו את זה. הם לא שאלו שום שאלות. הם פשוט עשו את זה".

יועצים רוחניים מתנדבים עדיין נמצאים בהאיטי כיום, ומאיישים מרכז קבע של יועצים רוחניים מתנדבים שם הם כבר הכשירו 75,000 איש מתושבי האיטי במיומנויות לשיפור החיים, כדי לתת להם כלים לבנות מחדש את חייהם ואת ארצם.