סיוע עולמי בעת אסון

חילוץ ובניה מחדש
אחרי ההוריקנים קטרינה וריטה

בשנת 2005, סופות ההוריקן ריטה וקתרינה החריבו ערים ועיירות במיסיסיפי, אלבמה ולואיזיאנה, כשהן מותירות מאחוריהן אלפי מחוסרי בית ואת שירותי החירום במצב של עומס יתר מוחלט.

יותר
מ-1,000
מתנדבים
מכל רחבי
העולם
– נענו –
לקריאה
בניו-אורלינס

היועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה היו בין הראשונים שהגיעו לאיזור האסון עם עזרה ראשונה לתושבי האיזור ולעובדי שירותי החירום, שהתמודדו עם מבצעי חילוץ ושיקום מאסיביים. יותר מ-1,000 יועצים רוחניים מתנדבים מכל רחבי ארה"ב ומקומות אחרים בעולם נענו לקריאה ובאו לעזרתם של צוותי ההצלה, וסיפקו סיוע חומרי ורוחני לקורבנות שנפצעו או נמצאו במצוקה נפשית.

הם עבדו עם הרשויות המקומיות ועם ארגוני תמיכה ועזרו להקים מקלטים זמניים לאלה שאיבדו את בתיהם, סיפקו מזון ומים לקורבנות וחילקו ביגוד ואספקה. בנוסף, הם סיפקו אלפי סיועים של סיינטולוגיה לקורבנות סופות ההוריקן.

בשבועות לאחר מכן, צוותים של יועצים רוחניים מתנדבים נשארו באיזור והעבירו סמינרים וסדנאות במקלטים ובמרכזים קהילתיים, וסיפקו את כל מה שנדרש כדי להחזיר את היציבות לאיזורים שנפגעו באופן החמור ביותר.

הוריקנים וסופות טורנדו ממשיכים להלום בקהילות לאורכו של "מסלול הטורנדו" בארצות-הברית – מדינות מפרץ מקסיקו והמערב תיכון. יועצים רוחניים מתנדבים מתגייסים כדי לספק עזרה בכל איזור בו מכה האסון.

״המדינה שלנו לואיזיאנה ספגה מכות קשות משני ההוריקנים קטרינה וריטה. מה שראיתי שהיועצים הרוחניים המתנדבים הצליחו לבצע היה עצום. המקלטים היו מאורגנים היטב, מלאי פעילות, ללא בעיות משמעת. טיפלו באנשים מבחינה פיזית, מנטלית ורוחנית.

עכשיו כולנו כאן בוורמיליון-פריש יודעים שכאשר "החולצות הצהובות" [התלבושת של היועצים הרוחניים המתנדבים] מגיעות לכאן לעזור, אנחנו יכולים לסמוך עליהם שיכניסו סדר והבנה למצב. וכולנו יודעים עכשיו שלא משנה מה יהיה, ניתן לעשות משהו בקשר לזה". – הסנאטור של מדינת לואיזיאנה, 2005