סיוע עולמי בעת אסון

מביאים תקווה ועזרה
אחרי גלי הצונאמי באסיה

בדצמבר 2004, כשגלי צונאמי זעזעו את החופים של דרום מזרח אסיה והודו, ההרס היה נוראי.

יותר
מ-600
יועצים רוחניים
מתנדבים
נענו לקריאה
ובאו לעזרת קורבנות הצונאמי

ערים שלמות נחרבו ואיים נעלמו. באופן מיידי, 600 יועצים רוחניים מתנדבים מ-28 מדינות נענו לקריאה, מאוסטרליה השכנה וכל הדרך עד בריטניה, סקנדינביה, ארצות-הברית ודרום אמריקה, וסיפקו עזרה פיזית ורוחנית לקורבנות הצונאמי ולכוחות ההצלה.

היועצים הרוחניים המתנדבים סיפקו מגוון רחב של ציוד ושירותים שעובדי כוחות ההצלה ופקידי ממשל היו זקוקים להם בדחיפות. הם התפרסו בבתי-חולים שונים כדי לעזור לצוותים הרפואיים שכרעו תחת עומס העבודה, ועזרו ישירות ל-300,000 בני אדם. במקביל, הם הכשירו את כל מי שאפשר בטכנולוגיה של היועצים הרוחניים המתנדבים, במיוחד בסיועים – תהליכים שמטרתם לעזור להתגבר על מצוקות רגשיות, מתח או טראומה או להביא להקלה מכאב, מחלות או פציעות. בין 50,000 האנשים שלמדו את התהליכים הללו ניתן היה למצוא רופאים, אחיות, כמרים מוסלמים ונזירים בודהיסטים, והם בתורם עזרו לעשרות אלפי ניצולים נוספים.

האיזור המשיך לסבול מהתקפות אכזריות של טייפונים, הוריקנים וציקלונים והיועצים הרוחניים המתנדבים חזרו פעם אחר פעם כדי לספק סיוע לקורבנות ולעובדי שירותי החירום. ב-2007 צוות של יועצים רוחניים מתנדבים חזר לאינדונזיה, וסיפק סיועים ועזרה ראשונה למפונים בג'קרטה ובסומאטרה, היכן ששיטפונות אדירים השאירו עשרות אלפי אנשים מחוסרי בית. בנוסף לכך, הם הכפילו את מספר המתנדבים פי כמה בכך שהעבירו סדנאות על הטכניקות בהם השתמשו לאלפים נוספים.

״היועצים הרוחניים המתנדבים הם קבוצה מדהימה של אנשים שמטרתם היחידה היא באמת לעזור לשפר מצבים. הם מתמקדים בהתארגנות ובשיתוף פעולה כאחד. ההתנהלות העצמאית והבלתי תלויה שלהם ויכולתם לנתב את מאמצי ההצלה הם נכס חיוני למדינתנו בימים אלה. הם משתפים פעולה עם הממשלה ומנהיגים קהילתיים, ומסייעים בתיאום כל מאמצי הסיוע. דאגתם הראשונה היא לאפקטיביות של צוותי החירום המקצועיים. זו קבוצה מוסמכת ומסורה מאוד שהיא נכס אדיר למדינתנו״. – משרד ראש הממשלה, סרי-לנקה, 29 בדצמבר 2004