כיצד החלה סיינטולוגיה?

ל. רון האברד התחיל את מחקריו בנוגע למיינד והרוח בשנת 1923, אשר הביאו ליצירתו של כתב-יד בשם "אקסקליבר" בשנת 1938. בעבודה זאת, אשר לא הוצאה לאור, הופיעה המילה "סיינטולוגיה" לראשונה כדי לתאר את מה שמר האברד כינה בתור "לימוד הידיעה איך לדעת". הוא החליט שלא לפרסם את הספר, ואמר: "אקסקליבר לא הכיל כל תראפיה משום סוג אלא היה פשוט דיון על מורכבותם של החיים". הוא הוסיף ואמר: "החלטתי להתקדם הלאה".

ה "התקדמות הלאה" הניבה את דיאנטיקה, נושא אשר למעשה הוכנס לתוך התחום הנרחב בהרבה של סיינטולוגיה, כדי לספק סוג כלשהו של "תרפיה" שהאדם ברחוב יוכל להשתמש בה בקלות. לפיכך, בשנת 1947, הוא יצר כתב-יד המפרט כמה מהגילויים של דיאנטיקה. העבודה לא הוצאה לאור באותה עת, אלא הופצה בין חברים אשר העתיקו אותה והעבירו אותה הלאה לאחרים. (עבודה זאת הוצאה לאור בסופו של דבר ב-1951 כ-'דיאנטיקה: התזה המקורית'.)

בעוד העותקים של כתב-היד מופצים, מר.האברד החל לקבל שטף מכתבים המבקשים מידע נוסף. הוא מצא עצמו עד מהרה מקדיש את כל זמנו למענה למכתבים, והחליט לכתוב טקסט מקיף בנושא – 'דיאנטיקה: המדע המודרני של בריאות הנפש'.

כשהוצא לאור ב-9 למאי, 1950, הוא עורר סערה של התלהבות פופולארית ומיד הגיע לרשימת רבי המכר של הניו-יורק טיימס שבה הוא נשאר למשך 28 שבועות רצופים. כשלעצמו, זה היה הספר הנמכר ביותר על המיינד שנכתב אי פעם, ונשאר כך עד היום. התגלית של המיינד הריאקטיבי – המקור החבוי של סיוטים, פחדים לא הגיוניים, דאגות וחוסר ביטחון, היתה כלולה בפנים.

למרות זאת ל. רון האברד מעולם לא חשב על דיאנטיקה כסוף מחקרו, אלא כקרש קפיצה לתגלית ובידוד של מקור חיים חמקמק מזה זמן ממושך. ואכן, הטכניקות של דיאנטיקה סיפקו את האמצעים שבאמצעותם עוסקים במקצוע החלו תוך זמן קצר לגלות חיים קודמים. עם קידום היישום והמחקר אפילו רחוק יותר הגיעה התגלית של מה שידוע כ-Exteriorization – דבר שהוכיח שהרוח היתה בהחלט ניתנת להפרדה מהגוף והמיינד: דת הסיינטולוגיה נולדה.

לאחר מכן, ל. רון האברד התעמק אפילו יותר בטבע הרוחני של האדם, כשהוא מתעד את תגליותיו באלפי הרצאות מוקלטות, סרטים, מאמרים וספרים.

וכדי להציג את תגליותיו, הוא פשוטו כמשמעו הקיף את העולם באוניה ובאופן זה דאג לפתיחתם של ארגוני סיינטולוגיה בארבע יבשות – כשהמטה הראשי שלהם נמצא בביתו הקבוע שבחלק הדרומי של אנגליה.

בשנים שלאחר מכן, ל. רון האברד המשיך לקדם את הנושא עד שנפטר ב-1986.

מורשתו כוללת עשירות מיליונים של מילים, הרצאות מוקלטות וסרטים שהוצאו לאור, ויחד עם מעל 250 מיליון עותקים של ספריו והרצאותיו שמנצאים בתפוצה, הוא יצר תנועה שמשתרעת על כל היבשות וכל התרבויות.