יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה:
מספקים עזרה בכל זמן ובכל מקום לפי הצורך

כתגובה לעלייה ברמת הפשיעה וברמת האלימות בסוף שנות ה-60 ותחילת שנות ה-70, ל. רון האברד הקים את התוכנית של 'היועצים הרוחניים המתנדבים'. היא תוכננה כדי לספק כלים מעשיים ליצירת הבנה וחמלה. בנוסף לכך, סיינטולוגים ואנשים שאינם סיינטולוגים כאחד החלו להשתמש מיד בכלים אלה. וכך נולדה תנועה נרחבת של אנשים מכל שכבות החברה שמקדישים את זמנם לספק סיוע בשטח לקהילות ברחבי העולם. במשך 30 השנים האחרונות, יועצים רוחניים מתנדבים של סיינטולוגיה סיפקו שירותי חירום ב-128 אתרי אסונות חמורים ביותר.

בעוד שאף אחד לא חזה שהאלימות שהגיעה בעקבות האירועים של ה-11 בספטמבר תנפץ את הציפוי החברתי של החברה, מר מיסקביג' ראה בבירור שהגיע הזמן שהסיינטולוגים יכפילו את מאמציהם כדי לעזור לזולתם. ההנחיה הבינלאומית שפורסמה וכיום נחשבת לאגדית נקראת 'הקריאה להתעורר'. היא שימשה השראה לצמיחה המדהימה של תוכנית 'היועצים הרוחניים המתנדבים'. ב-11 בספטמבר 2001 היו 6,000 יועצים רוחניים מתנדבים ברחבי העולם. כיום, הם בין ארגוני ההצלה העצמאיים המוכרים ביותר בעולם עם יותר מ-200,000 יועצים רוחניים מתנדבים בכוננות ברחבי העולם.

יועץ רוחני מתנדב של סיינטולוגיה לא עוצם את עיניו לנוכח הכאב, הרשע ואי-הצדק של הקיום. יועץ רוחני מתנדב של סיינטולוגיה הוא אדם שעוזר לזולתו על בסיס התנדבותי בכך שהוא עוזר לשקם את המטרה, האמת והערכים הרוחניים בחייהם של אחרים. יועצים רוחניים מתנדבים חיים לפי המוטו "ניתן לעשות משהו בקשר לזה".