האמת על סמים:
הקניית השכלה כלל-עולמית על סמים

בכל 12 שניות, תלמיד בית-ספר נוסף מתנסה בסמים לא חוקיים בפעם הראשונה – זוהי תזכורת עגומה לעד כמה נרחב השימוש בסמים בקרב צעירים.

כדי להילחם במגפה הזאת, ארגון הסיינטולוגיה נותן חסות לקמפיין הגדול ביותר בעולם שאינו ממשלתי להקניית מידע נגד סמים ולמניעת השימוש בהם. הוכח באופן חד-משמעי שכאשר מספקים לצעירים את האמת על סמים – מידע עובדתי על מהם סמים ומה הם עושים – שיעור הצריכה יורד בהתאם. לפי סקר לפי סקר סטטיסטי, הקמפיין 'עולם ללא סמים' מנע עד כה מכ-500,000 צעירים להשתמש בסמים לצורכי הנאה – או גרוע מכך.

אבל עדיין יש עוד הרבה מה לעשות. המיזם המקורי של מר מיסקביג' כולל הבטחה שהחומרים החינוכיים של הקמפיין יהיו זמינים בחינם עבור כל מי שיבקש אותם. לכן, ארגון הסיינטולוגיה מציעה את פרסומיו (שלא מכילים או מטיפים שום אמונות של סיינטולוגיה) לקואליציות נגד סמים, למוסדות ממשלתיים, לקבוצות אזרחיות ולבתי-ספר בעלי אותה מטרה. החומרים האלה כוללים את סדרת "האמת על סמים" שמורכבת מ-13 חוברות חינוכיות – שעוסקות בסמים העיקריים שניתנים להשגה ומוצגות באופן ישיר כדי לחנך את הצעירים על ההשפעות האמיתיות שלהם.

כמו כן, קיימים מדריך ללמידה, מדריך לפעילויות וערכה למחנך ללימוד כיתה. החומרים האלה מספקים למורים, לרשויות אכיפת החוק ולקבוצות קהילתיות כלים יעילים כדי לחנך את הנוער וכדי לאפשר להם לקבל החלטות נכונות לגבי סמים.

ולסיום, ישנו סרט תיעודי בן 90 דקות ששוחרר לאחרונה ושמתלווה לסדרת החוברות "האמת על סמים" ומשלים אותה. כל פרק בסרט מספק מבט מעמיק על סם ספציפי, כפי שמסופר על-ידי אלה שהצליחו להיגמל ממנו ושרדו את ההתמכרות.

לסיכום, הקמפיין 'עולם ללא סמים' מייצג צעד ענק קדימה לעבר גידול דור שיישאר נקי מההרס של השימוש בסמים.