דיוויד מיסקביג׳:
הספרים וההרצאות של 'היסודות'

"עולם הסיינטולוגיה השתנה לעד".

2005

196 הרצאות של ל. רון האברד שוחררו בו זמנית ברחבי העולם – שחרור האודיו היחיד הגדול ביותר בהיסטוריה.

2006

שני שיאי גינס עולמיים הוענקו לל. רון האברד: הסופר עם הכי הרבה פרסומים (1,084 כותרים) והסופר המתורגם ביותר (71 שפות).

2007

1.8 מיליון דפים של כתבי היד של ל. רון האברד תורגמו מאז 2004. ב-50 השנים האחרונות תורגמו בסך הכול 359,459 דפים.

2008

14,211 שעות של הרצאות מתורגמות של ל. רון האברד הוקלטו מאז 2005.

2009

13 במרץ: אירוע ההוצאה לאור הגדול ביותר בהסטוריה – תשעה ספרים למתחילים של ל. רון האברד שוחררו בו זמנית ב-50 שפות (450 כותרים). 70 מיליון ספרים והרצאות של ל. רון האברד נמכרו מאז 2007, יותר ממה שנמכר במשך 50 השנים הראשונות של דיאנטיקה וסיינטולוגיה ביחד.

סך כל מסיימי הקורסים של דיאנטיקה וסיינטולוגיה הוא פי 10 יותר ממה שהיה לפני חמש שנים.

למעלה מ-3 מיליון ספרים של דיאנטיקה וסיינטולוגיה של ל. רון האברד, ב-15 שפות, הוכנסו ליותר מ-125 אלף ספריות.

שיא גינס עולמי שלישי לל. רון האברד עבור מספר הכותרים הגדול ביותר בעולם של ספרי-אודיו (185).

27 בדצמבר: הישג היסטורי שמהווה את נקודת השיא של 'עידן הזהב של ידע', השחרור באנגלית של הרצאות הקורסים הקליניים המתקדמים של ל. רון האברד, יותר מ-1,000 הרצאות ו-750 פרסומים שמכילים את התיעוד היומיומי של מסלול התגליות שלו בדיאנטיקה וסיינטולוגיה. בפעם הראשונה, כל החומרים של ל. רון האברד זמינים לכולם.

2010

שיא גינס עולמי רביעי לל. רון האברד עבור הדרך אל האושר – הספר הלא דתי המתורגם ביותר בעולם (70 שפות).

מר דיוויד מיסקביג' עמד לפני סיינטולוגים שנאספו מכול רחבי העולם לכבוד מאורע שסימל משהו גדול. הוא הכריז שמה שהוא עומד לתאר הוא לא פחות מאשר "השיקום של דיאנטיקה וסיינטולוגיה" – אירוע אשר "ישנה את עולם הסיינטולוגיה לנצח". בשעות הבאות הוא תיאר את הסיפור המלא לקהל של אלפים שנאסף באולם Ruth Eckerd שבקלירווטר.

מר מיסקביג' תיאר בתחילה את פרוייקט המחקר שארך חמש שנים והצריך שני מיליון שעות עבודה כדי להבטיח את הטוהר של כל כתבי הסיינטולוגיה שנמצאו בכתבים ובהרצאות המוקלטות של ל. רון האברד. המשימה היתה לאתר את כתבי היד המקוריים ואת סלילי ההכתבה של הספרים של מר האברד – לאמת את הטקסטים הקיימים כנגד הטקסטים המקוריים הללו, לתקן את כל הטעויות או הסטיות ולהחזיר אותם למצב המקורי הטהור שלהם. התגלה שהסטיות מכתבי היד המקוריים היו הרבה יותר נרחבים מכפי שניתן היה לדמיין: טעויות תִּמְלוּל ופיסוק מכול סוג, פרקים הוכנסו ברצף לא נכון או אפילו באמצע פרק אחר – שלא לדבר על העבודה ה-"מוכשרת" של מוציא לאור שאיחד פסקאות כדי להפחית את כמות הדפים. מר מיסקביג' מסביר, "עכשיו בואו נוסיף את ה-'עורך' שבמקום שיתקן את זה, מחליט להוסיף את הערות השוליים ה-'מבהירות' שלו כדי להסביר למה ל. רון האברד באמת התכוון".

מר מיסקביג' תיאר מקרה ראוי לציון בפרוייקט לשיקום הטכנולוגיה. כשמספר העמודים של ספר לא תאם למספר ההקלטות המוכתבות שהיו בהישג יד, החוקרים חיפשו שוב בארכיון ומצאו שלושה תקליטים של שעווה שכללו הכתבות ואשר התעלמו מהם זמן רב והיה רשום עליהם "UNK" לציון "Unknown" (לא ידוע). כשהצליחו לאתר ציוד הקלטה מאוד מיושן כדי להאזין להם, התגלה שההקלטות היו לא פחות מאשר שני פרקים נוספים של כתב היד של מר האברד משנת 1948 "דיאנטיקה: התזה המקורית". ההכתבה שבתקליט גם הראתה שפרקים אחרים הודפסו ברצף לא נכון מאז שפורסמו לראשונה. לאחר מכן כל כתב היד תוקן והושלם. כיום חומרים אלה קיימים בתור ההצהרה הראשונה והבסיסית ביותר לגבי הטבע והתפקוד האמיתיים של המיינד והם זמינים לקריאה לכולם.

בשנים שבאו לאחר מכן, כל מילה ושורה בכל ספר של ל. רון האברד נבדקה, אומתה או תוקנה כדי להבטיח טוהר מוחלט. התקן שמר מיסקביג' קבע היה שלמות, התקן הראוי היחיד שהתאים לעבודותיו של מר האברד.

לאחר משימת העריכה המדהימה הזאת, כל ספר עוצב, עבר עימוד, הודפס ונכרך בדקדקנות כדי להשיג את רמת הקריאות, ההבנה, האיכות והעמידות הגבוהות ביותר – שלא לדבר על יופי. וכך הגיעו לכלל קיום רק כתבי דת הסיינטולוגיה הטהורים והמושלמים כפי שחוברו על-ידי מר האברד.