דיוויד מיסקביג׳:

שחזור ההרצאות של ל. רון האברד

שחזור ההרצאות של מר האברד היווה עוד שלב קריטי בפרוייקט. בשנות ה-50 של המאה ה-20, מר האברד נתן מאות הרצאות לדיאנטיקנים ולסיינטולוגים. כל אחת מהן הכילה פרטים נוספים על היבט מסוים של הספר שהקביל להרצאות. למרות שהוקלטו, רבות מן ההרצאות אף פעם לא היו זמינות לקהל הרחב בשל מחסור באמצעי שכפול בשנותיו הראשונות של הארגון. בפרוייקט מוקדם יותר נסרקו הערים בהן ניתנו ההרצאות – לוס-אנגל'ס, פיניקס, פילדלפיה, ויצ'יטה, לונדון, מלבורן, יוהנסבורג – וכל ההקלטות המקוריות שהיו ידועות נאספו. אבל שכפול רחב היקף עדיין התעכב בשל האיכות הגרועה של רבות מההקלטות המקוריות או בשל ההתדרדרות במצבן לאורך השנים. למעשה, למרות נסיונות שחזור שונים שנעשו במהלך השנים, היו הרצאות רבות שאיש לא שמע מאז היום בו ניתנו.

עם זאת, עד תחילת המאה ה-21 חלו התפתחויות טכנולוגיות דרמטיות הן בתחום המחשבים והן בתחום הדיגיטלי, והעבודה הקשה החלה שוב – הפעם עם תוצאות. ועדיין, כדי להשיג איכות שתהיה מתאימה לתוכן, הארגון פרץ את הגבולות הידועים של טכנולוגיית השמע והקים את אולפני שחזור הקול המתוחכמים ביותר בעולם. עשרות אלפי שעות לאחר מכן, הפרוייקט שחזר בהצלחה מאות שעות של הקלטות שהיו חסרות, מעוותות או בלתי מובנות. התוצאה הסופית היתה שחזור של גוף ענק של כתבים של סיינטולוגיה, להווה ולנצח.

בעקבות משימת המחקר, האימות, העריכה והאודיו האדירה הזאת, הגיע הארגון להישג הדרמטי ביותר בהיסטוריה שלו: שיקום היסודות הבסיסיים ביותר של דת הסיינטולוגיה. שמונה-עשר ספרים מאת ל. רון האברד, מושלמים מכל בחינה; סדרת ההרצאות המקבילה לכל ספר, 280 הרצאות סה"כ, שמיוצרים in-house על גבי תקליטורים; כל סדרת הרצאות כוללת טקסט הרצאות מאומת וסימוכין נוספים; כל ספר וכל סדרת הרצאות כוללים מילון מונחים מקיף שמגדיר מילים באופן בו מר האברד השתמש בהן כדי להבטיח הבנה של כל מאזין; עותקים מכל ספר והרצאה שוחררו ב-15 השפות העיקריות בעולם.

ועל כן זהו באמת עידן זהב של ידע עבור כל סיינטולוג.

וכמו שמר מיסקביג' סיכם את זה: "ורק למקרה שפספסתם – אנחנו לא מדברים על כתבים 'מתוקנים'. אלו לא כתבים ש-'אומתו מחדש'. ובהחלט לא רק 'נארזו מחדש'. אנחנו מדברים על 100 אחוז מקור ללא שינויים".

השאיפה העיקרית של כל סיינטולוג היא לדעת שהוא מקבל את החומר האמיתי היישר מהמקור של דת הסיינטולוגיה, ל. רון האברד. ועכשיו זה אפשרי הודות למר מיסקביג'.