דיוויד מיסקביג׳:

דיאנטיקה במאה ה-21

ביוני 2009 הכריז מר דייוויד מיסקביג' על ההתקדמות החשובה ביותר בטכנולוגיה של דיאנטיקה מאז יום פרסומה המקורי ב-9 למאי 1950.

זה היה פרוייקט שעליו מר מיסקביג' השגיח אישית במשך כמעט ארבע שנים ושהגיע לשיאו בשחרור של חומרים שהפכו את דיאנטיקה לנגישה לכל אחד בעולם. 

השאיפה: לספק לכל קבוצה, מרכז וארגון סיינטולוגיה את היכולת לתת ייעוץ של דיאנטיקה כפי של. רון האברד התכוון במקור.

גורם מרכזי בהתקדמות היה שחרור אור-קולי שמשגר את דיאנטיקה ואת הלמידה שלה אל המאה ה-21. ישנם כעת 32 סרטים חדשים ב-15 שפות – סך הכול ארבע וחצי שעות של הדרכה חזותית על העקרונות והנהלים של דיאנטיקה.

כפי שמר מיסקביג' הכריז מול קהל בינלאומי של סיינטולוגים, "אלה לא סרטים על דיאנטיקה. אלה סרטים של דיאנטיקה". למטרה זאת, בזכות ההתקדמות בתחום התקשורת החזותית ובאפקטים ממוחשבים, הסרטים מספקים לצופה רמה חסרת תקדים של הבנה.

כמו 'הספר הראשון' (שנקרא כך בשל היותו העבודה הגדולה הראשונה בנושא), הסרטים מתחילים מפשטות ומתקדמים לעבר יישום רחב יותר. כדי להבטיח הבנה מלאה, כל היבט בייעוץ של דיאנטיקה, שנקרא אודיטינג, מתואר ומודגם בכמה דרכים שונות, ואז מוצג שוב ושוב בסרטים הבאים.

חבילת ה-DVD מכילה שני תקליטורים: הראשון, 'איך להשתמש בדיאנטיקה' מורכב מ-14 פרקים. הוא מתחיל עם העקרונות הבסיסיים, וצעד אחר צעד מציג את כל העקרונות הנדרשים כדי להתחיל בתרפיה של דיאנטיקה.

כשהאדם כבר נותן אודיטינג, נכנס לתמונה תקליטור שתיים, 'ההיבטים של אודיטינג'. כל אחד מ-18 הפרקים שלו (3 שעות סך הכול) הוא סרט שעומד בפני עצמו, מרחיב על היבט מסויים של דיאנטיקה ומספק הבנה מלאה בקשר לאודיטינג.

מצגת מבריקה זאת מאפשרת שליטה מלאה וחסרת תקדים ב-'ספר הראשון'.

עומדים בביקוש לאודיטינג של דיאנטיקה
עם ספר 'דיאנטיקה: המדע המודרני של בריאות הנפש' מאת ל. רון האברד שמתורגם וזמין כעת ב-50 שפות, וכאשר כל 4.8 שניות קורא חדש קונה עותק, הביקוש לאודיטינג של דיאנטיקה הוא חסר תקדים. כדי לענות על הביקוש, מר מיסקביג' הכריז על סדרת שירותים של 'הספר הראשון' שעושים שימוש בסרטים החדשים. הראשון שבהם הוא 'סמינר דיאנטיקה של האברד'. קוראי 'דיאנטיקה' מוזמנים על-ידי הקבוצה, המרכז או הארגון הקרובים אליהם להשתתף בסמינר בן יומיים בו הם צופים בסרטים של ה-DVD 'איך להשתמש בדיאנטיקה', ותוך מספר שעות הם כבר מתחילים לתת ולקבל אודיטינג.

לאחר מכן, הדיאנטיקנים המתחילים יכולים לעקוב אחר המסלול אותו ל. רון האברד התווה ב-1950 ולהמשיך עם ה-'קו-אודיטינג של דיאנטיקה של האברד'. 

כמו בסמינר, הקו-אודיטינג מאפשר למשתתפים לצפות בסרטים פרק אחר פרק תוך שהם נותנים אודיטינג אחד לשני על בסיס של חילופין. עם זאת, בשונה מהסמינר, הקו-אודיטינג פעיל שבעה ימים בשבוע, מהבוקר עד הלילה. הקו-אודיטורים יכולים להגיע לעתים קרובות ולמשך תקופה ארוכה ככל שהם רוצים, וכך הם מתקדמים בקצב שלהם לעבר המצב של קליר.

יצירת אנשי מקצוע של הספר הראשון

השלב האחרון בשחרור האדיר הזה של דיאנטיקה מתמקד בהכשרת אודיטורים מקצועיים של 'הספר הראשון'. ושוב, המחקר והאימות שמר מיסקביג' ערך חשפו טכנולוגיה שלא היתה בשימוש במשך עשרות שנים. כתוצאה מכך, המהפכה הזאת של דיאנטיקה כוללת את השיקום והשחזור המלאים של הרצאות של ל. רון האברד שאבדו במשך 50 שנה: 'הרצאות הקורס המקצועי של דיאנטיקה'.

סדרת ההרצאות זמינה כעת בפעם הראשונה, ויחד עם 'דיאנטיקה: המדע המודרני של בריאות הנפש', מספקת את כל החומרים הדרושים על מנת להכשיר אודיטורים מקצועיים לחלוטין.

מר האברד בעצמו תיאר את ההרצאות האלה כאבן הדרך הבאה של דיאנטיקה. שכן הן מכילות את ניתוח המבנה והמקור של רגשות, כמו גם את פריצת הדרך הבסיסית של מרכיבי ההבנה – משולש האהדה, הממשות והתקשורת. בקצרה, השחרורים ההיסטוריים האלה מייצגים את דיאנטיקה במילניום החדש ועבור אינספור הדורות הבאים. מאז שחרור סרטי 'איך להשתמש בדיאנטיקה', ארגונים, מרכזים וקבוצות מסביב לעולם מעבירים סמינרים וקו-אודיטינג באופן קבוע, ומציתים את האש של 'הספר הראשון' במאה ה-21.