דיוויד מיסקביג׳:

הספרים וההרצאות של 'היסודות'
יוצרים ביקוש לדיאנטיקה וסיינטולוגיה

המשמעות של השחרור של הספרים וההרצאות של 'היסודות' היא שכל סיינטולוג יכול כעת ללמוד את היסודות של דת הסיינטולוגיה בקלות, במהירות ובסדר כרונולוגי וכך להשיג הבנה חסרת תקדים של הדת והשימוש בה בחיים. עשרות אלפי סיינטולוגים עשו בדיוק את זה.

דוגמה אחת להשפעה של היסודות היא שב-50 השנים שקדמו לשחרור היסודות סך כל העותקים של העבודות הכתובות והמוקלטות של ל. רון האברד בדיאנטיקה וסיינטולוגיה שהיו בשימוש עמד על 39 מיליון. לעומת זאת, בשנתיים הראשונות לאחר שחרורם ב-2007, הופצו יותר מ-60 מיליון ספרים והרצאות של ל. רון האברד.

עם 'היסודות' שזמינים ב-15 שפות ועם החומרים הכי בסיסיים מתוכם שזמינים ב-50 שפות, כמות החומרים המתורגמים של דיאנטיקה וסיינטולוגיה בעשור האחרון גדלה פי 10 מאשר בחמש העשורים הקודמים.

אבל, כמובן, ניתן למדוד את החשיבות האמיתית של השיקום והשיחזור של החומרים של דיאנטיקה וסיינטולוגיה רק במונחים של חייהם של יחידים. ולפי קנה מידה זה, ניתן למצוא נערים שבעבר היו מרדניים וכעת השיבו לעצמם ערכים רוחניים, ומשפחות שבעבר היו הרוסות וכעת מאוהבות בחיים (ואחד בשני). ניתן גם למצוא אינטליגנציה, אושר מחודש ומיומנות חדשים ותוצאות ניכרות רבות של התנסות דתית אמיתית בכל גיל – ההשגה של החופש הרוחני עצמו. בקצרה, הספרים וההרצאות של סיינטולוגיה מכילים עקרונות שמיליוני אנשים יישמו כדי להשיג את השאיפות היקרות ביותר של דת.