דגש על יישום

הכשרה היא הדרך ללמוד את טכנולוגית הסיינטולוגיה. טכנולוגיה מרמזת על שימוש. ישנו פער בין ידע לבין היישום של אותו ידע. אדם, בזכות ההכשרה שעבר, מסוגל להשתמש באמיתות הנמצאות בסיינטולוגיה כדי לשפר הלכה למעשה מצבים בחיים.

העיסוק בסיינטולוגיה מדגיש יישום. מה בדיוק יש לעשות כדי לאחד מחדש אב ובנו, להקל על סבלה של אלמנה או לתקן נישואין כושלים? דתות ופרקטיקות אחרות יציעו לחזק את האמונה, לפתור את אי-ההסכמות או לשאת את הסבל בכבוד. אבל האם עצה כזאת, ולא משנה עד כמה כוונתה טובה, באמת תשנה משהו?

כאשר סיינטולוג נרשם לקורס בסיינטולוגיה, המיועד לספק לו את האמצעים לשפר יחסי אנוש, הוא ירכוש במדויק הבנה של הנושא, ולא פחות חשוב, את המיומנות ליישמו.

דוגמה

הבה נניח שסיינטולוג ניצב מול האפשרות של גירושין העומדים להתרחש בחייו של חברו. סיינטולוג שעבר הכשרה למד מדוע נישואין – כל נישואין – נכשלים. הוא מבין מדוע תקשורת טובה חדלה להתקיים בין בני-זוג, ועד כמה האהדה בין השניים יורדת. ביודעו זאת, בידיו לעשות משהו יעיל להצלת הנישואין. הוא מכיר שיטות איך לבסס מחדש תקשורת בין בעלים מנוכרים ונשים מרירות, ואיך להצית מחדש את האהבה שכמעט כבתה כתוצאה מחריגות מתקנון הנישואין.

הכשרה בסיינטולוגיה נותנת לאדם מה ששום דבר אחר אינו יכול לתת: אמצעים יעילים באמת לטפל בסיטואציות מהחיים. מישהו שרק השתתף באודיטינג כפרקליר, יכול להבין חלק מן הבעיה בנישואיו שלו, אך לא תהיה לו התמונה המלאה כולה, ועוד פחות – הכישורים הדרושים לעזור לאחרים להבין את בעיותיהם.

לפיכך, העיסוק בסיינטולוגיה כולל, באופן בלתי נמנע, רכישת ידע באמצעות הכשרה בעקרונותיה. בלמידת הנושא אדם רוכש לעצמו את הפילוסופיה של סיינטולוגיה, וכך יכול לשפר את חייו שלו וחיי אחרים.