חשיבותה של התקשורת

למעשה, תקשורת הנה אחת התורות היסודיות ביותר של סיינטולוגיה, והיא הבסיס לשירותים הדתיים המרכזיים בה – אודיטינג והכשרה. חלק נכבד של כתבי הסיינטולוגיה מוקדש להבנה וליישום של תקשורת. כתבים אלה כוללים ספרים, הרצאות מוקלטות וסרטי הכשרה טכניים. אודיטור של סיינטולוגיה לומד תקשורת ומתרגל טכניקות תקשורת בנקודות רבות במהלך הכשרתו, והוא עובד בהתמדה כדי להשיג שליטה מלאה בנוסחת התקשורת.

אודיטינג נעשה אפשרי רק כאשר מיישמים את נוסחת התקשורת. אדם הלוקח חלק באודיטינג ("פרקליר" בסיינטולוגיה) חייב לכוון את תשומת ליבו פנימה, אל מעמקי המיינד הריאקטיבי שלו, ולעמת אירועים מעורפלים מהעבר, בכללם חיים קודמים, כדי למצוא תשובות לשאלות האודיטינג, למחוק את האנרגיה המזיקה הנכללת בהקלטות אירועים אלה על גבי תמונות דמות מנטליות, וכך לחוות הקלה מייסורים נפשיים. הפרקליר ערני לגמרי במהלך סשן האודיטינג, והוא נעשה ערני עוד יותר ככל שהאודיטינג מתקדם. האודיטור והפרקליר עובדים יחדיו כדי לעזור לפרקליר להביס את המיינד הריאקטיבי שלו. אודיטינג אינו דבר שנעשה לאדם, אלא מצריך את השתתפותו המלאה כדי להגביר את החלטיותו העצמית. בהשתמשו בתקשורת בלבד, האודיטור חייב לכוון את תשומת ליבו של הפרקליר (בהסכמתו) אל רגעי כאב, חוסר הכרה או רגשות שליליים מן העבר.

הפרקליר, היודע כי האודיטור פועל לפי נוסחת תקשורת מדויקת וצפויה מראש, מרגיש בטוח דַיו כדי להתיר לאודיטור לכוון את תשומת ליבו ולספר לאודיטור על הדברים שהוא מוצא.