הסשן של אודיטינג

פרק הזמן שבמהלכו אודיטור נותן אודיטינג לפרקליר מכונה סֶשֶן של אודיטינג. סשן מתנהל בזמן שהוסכם מראש אשר נקבע על-ידי האודיטור והפרקליר.

באודיטינג משתמשים בתהליכים – סדרות מדויקות של שאלות הנשאלות על-ידי האודיטור, או הנחיות שהוא נותן, כדי לעזור לאדם לאתר איזורים של מצוקה רוחנית, לגלות דברים בנוגע לעצמו ולשפר את מצבו. קיים מספר רב של תהליכי אודיטינג שונים, וכל אחד מהם משפר את יכולתו של האדם לעמת אספקט מסוים בחייו ולטפל בו. כאשר יעד מסוים של תהליך בודד כלשהו מושג, מסיימים את התהליך, ולאחר מכן ניתן להשתמש בתהליך שונה כדי לטפל בהיבט אחר בחיי האדם.

כמובן, ניתן לשאול מספר בלתי מוגבל של שאלות – שאלות אשר יכולות לעזור לאדם, או שלא. רון האברד בודד את השאלות וההנחיות המדויקות הנחוצות להשגת חופש רוחני.

השאלות או ההנחיות של התהליך מדריכות את האדם לבחון אספקט מסוים בחייו. מה שמתגלה יהיה באופן טבעי שונה מאדם לאדם, משום הניסיון השונה של כל אחד. ללא קשר לניסיון של האדם או לרקע שממנו בא, ניתנת לאדם עזרה לא רק באיתור איזורים של מצוקה או קושי בחייו, אלא אף באיתור מקורם. בכך, כל אדם יכול לשחרר עצמו ממחסומים לא רצויים שמעכבים, עוצרים או מקהים את יכולותיו הטבעיות, ולהגביר את יכולותיו אלה כדי להפוך להיות מבריק יותר ובעל יכולת רבה יותר מבחינה רוחנית.

בטכנולוגיה של אודיטינג אין שום משתנים, שום תוצאות מקריות או יישומים אקראיים. אודיטינג אינו פרק זמן של אסוציאציות חופשיות. כל תהליך הוא מדויק בתכנונו ובישומו, ומשיג תוצאה מוגדרת כאשר הוא מועבר נכונה.

אודיטינג של סיינטולוגיה יכול להעלות כל אדם ממצב של עיוורון רוחני אל ההנאה הגדולה של קיום רוחני.