דאבלין, אירלנד

סיינטולוגיה גזרה את הסרט על משרד לעניינים לאומיים באי האזמרגד

15 באוקטובר 2016

המשרד לעניינים לאומיים החדש של סיינטולוגיה פותח את דלתותיו בדבלין, בכיכר מריון המפורסמת, כדי להציע נוכחות קבועה של התוכניות לשיפור חברתי בחסות סיינטולוגיה באירלנד.

במשך מאות שנים אירלנד היתה המקור של התרבות, השירה והאמנות של תרבות המערב. במרכז המעיין התרבותי הזה נמצאת העיר דבלין ובלב העירוני שלה נמצא המקום שהרחובות ספוגי ההיסטוריה שלו מייצגים את כל הדברים האלה – כיכר מריון המלכותית.

המיקום האגדי היה המקום שבו התקיים האירוע של גזירת הסרט ויום פתוח ביום שבת, ה-15 באוקטובר, בכיכר מריון מספר 4 צפון. הבניין ההיסטורי מהווה עכשיו את ביתו החדש של המשרד לעניינים לאומיים של סיינטולוגיה באירלנד, והוא נפתח באופן רשמי על-ידי אנשי צוות ומנהלים של סיינטולוגיה.

גזירת סרט חגיגית ואירוע יום פתוח סימנו את הפתיחה של המשרד לעניינים לאומיים החדש של סיינטולוגיה באירלנד.

המשרד לעניינים לאומיים החדש נמצא במרחק של כמה גושי בניינים מכמה מהבניינים המפורסמים ביותר באירלנד לרבות הגלריה הלאומית, מוזיאון ההיסטוריה הלאומי, טריניטי קולג' ובית לניסטר, מושבו של הפרלמנט. הבניין ההיסטורי, שהוא דוגמה קלאסית לאדריכלות ג'ורג'יאנית, נבנה בשנות ה-60 של המאה ה-18 – זמן רב לפני התחלת הדמוקרטיה האמריקאית, ולפני ההגירה של המשפחות האיריות לחופים המערביים האלה. עכשיו, יותר ממאתיים שנה מאוחר יותר, הוא הפך לביתה של השליחות של סיינטולוגיה באירלנד.

"כשאנחנו פותחים את הדלתות של משרד לעניינים לאומיים של סיינטולוגיה באירלנד, אנחנו ממשיכים במסורת של המייסד שלנו ל. רון האברד שלו עצמו היה משרד כאן בכיכר מריון מס' 69", אמר דייוויד מיסקביג', יו"ר של Religious Technology Center והמנהיג של דת הסיינטולוגיה. "ואנחנו עושים זאת כדי להציע את היוזמות ההומניטריות שלנו לכולם לכבוד המייסד שלנו ולמען המטרות של סיינטולוגיה – תרבות ללא אי-שפיות, ללא פושעים וללא מלחמה, שבה בעלי היכולת יכולים לשגשג ולאנשים ישרים יכולות להיות זכויות, ושבה האדם חופשי לעלות לגבהים חדשים".

למעשה, בפברואר 1956, כאשר ל. רון האברד הגיע לראשונה לכיכר מריון בדבלין כדי להקים את הקולג' האמריקאי ליעילות כוח אדם – בתור מודל לקורס המבוא הראשון בסיינטולוגיה – הוא ציין שהחורף האירי ממשיך מעבר לצפוי. "אם מזג האוויר קר, הלב האירי הוא חם", הוא כתב. "אי אפשר לשפר את הארץ והאנשים".

ולכן המבנה ההיסטורי ששוחזר במלואו משקף את ההערכה והכבוד שמר האברד חש כלפי העם האירי, והיופי של אי האזמרגד שהם קוראים לו בית. ובהמשך למסורת, המשרד לעניינים לאומיים החדש מוקדש לאירלנד ומביא תקווה לעולם טוב יותר, לחיים מאושרים יותר, ומביא את הפתרונות המעשיים שהופכים את התקוות האלה למציאות. הפילוסופיות האלה היו הקווים המנחים בשליחות העולמית של סיינטולוגיה מאז הקמתה לפני יותר מחמישים שנה.

המרכז בדאבלין, שנבנה לפי הדגם של המשרד לעניינים לאומיים בוושינגטון די-סי – אשר הוקם ב-2012 כדי לקדם שיתוף פעולה בין המנהיגים הפוליטיים והתרבותיים במדינה לבין התוכניות ההומניטריות של סיינטולוגיה – גם הוא נועד בתור המרכז לפעילויות החברתיות של הדת ברחבי אירלנד. באמצעות המשרדים האלה, סיינטולוגיה תספק מענה לצרכים פיזיים ורוחניים, ותטפל בתחלואים חברתיים כגון סמים, עוני ואנשים מחוסרי בית.

סיינטולוגיה, שהמטה הראשי שלה יושב באמריקה, גדלה למוסד כלל עולמי שמסור לקידום הכבוד כלפי זכויות האדם וליצירה של עולם שאין בו תחלואים חברתיים שהורסים את החברה. למטרה זו, עשרות אלפי סיינטולוגים עובדים בכל יבשת בכדור הארץ, בכל יום נתון. האנשים שחוקרים את מה שיש לסיינטולוגיה להציע בעולם בעייתי, מגלים שהשליחויות השונות האלה גדלות ומתרחבות בזכות שיתופי פעולה נרחבים עם תוכניות אחרות בעלות בסיס דתי או בין-דתי, קבוצות הומניטריות בינלאומיות, בתי-ספר, המשטרה, הממשל המקומי וארגונים אזרחיים – שכולם עובדים ביחד כדי לתמוך בקהילות ולרומם אותן, ובו בעת לשמור על חירויות דתיות ואישיות. את ההצלחה אפשר לראות באמצעות הצמיחה חסרת התקדים של סיינטולוגיה במהלך כמה עשורים תחת הנהגתו של מר מיסקביג'.

המשרד לעניינים לאומיים של סיינטולוגיה באירלנד מבקש לחלוק עם האירים גם את העבודה של הדת וגם את האידיאלים ההומניטריים שלה. מהמשרדים שלה בכיכר מריון סיינטולוגיה תתאם בין הקמפיינים הרבים למטרות צדקה ובתחום ההומניטרי. הקמפיינים האלה כוללים את המאבק בהתמכרות לסמים, הגברת המודעות לזכויות האדם, שיפור יכולת הלמידה והזדמנויות החינוך של ילדים, הפחתת הפשיעה ושיעור החזרה לבתי-הסוהר, סיוע בבניית אופי, וכדי להשתמש בכלים, בניסיון ובטכנולוגיה שהיועצים הרוחניים המתנדבים של סיינטולוגיה פיתחו אחרי שנים של עזרה במקרי אסון ושירותים לקהילה – והשפיעו על מיליוני אנשים ברחבי העולם.


המשרד לעניינים לאומיים כולל מרכז מידע עם תוכניות ותצוגות חזותיות אינטראקטיביות שבהן מבקרים יכולים ללמוד על התוכניות לשיפור חברתי והתוכניות הומניטריות של סיינטולוגיה, ועוד הרבה יותר. הטכנולוגיה החדשנית במרכז מאפשרת תצוגה חיה ומפורטת של האמונות הבסיסיות של סיינטולוגיה ושל מטרותיה שהן שלום, בריאות ואושר לכל האנשים. החומרים האלה מפרטים את העבודה הנרחבת של סיינטולוגיה בקידום סובלנות והבנה דתית, בעידוד מודעות רוחנית, ובעזרה לבנית שיתוף פעולה בין-דתי שבונה קהילות ומחזק את הכבוד כלפי כל אדם. מידע על העבודה של סיינטולוגיה כדי ליצור עולם נקי מסמים, כדי להציע הזדמנויות בתחום החינוך וקיום שליו יותר ניתן למצוא במרכז המידע.

הצופים גם יכולים לראות, באמצעות מצגות וידיאו, את ההשפעה של הרשת הנרחבת של היועצים הרוחניים המתנדבים ומאמציהם בקהילה, ולראות איך המשרד לעניינים לאומיים באירלנד יכול להציע הכוונה יעילה וליצור שיתופי פעולה כדי לשפר את חייהם של האנשים וליצור קהילות בריאות יותר.


הפתיחה של המשרד לעניינים לאומיים החדש מגיעה במהלך תקופה של התרחבות עצומה עבור דת הסיינטולוגיה. טקסי פתיחה חגיגיים של ארגוני סיינטולוגיה התקיימו לאחרונה בסידני, אוסטרליה,הארלם, ניו-יורק, בודפשט, הונגריה, אטלנטה, ג'ורג'יה, מילאנו, איטליה, טוקיו, יפן, בוגוטה, קולומביה, ובזל, שוויץ.

כמו כן, סיינטולוגיה פתחה לאחרונה את מרכז הפקות מדיה של סיינטולוגיה, סטודיו בשטח של 20 דונם עם הטכנולוגיה החדשנית ביותר בהוליווד, קליפורניה, כדי להפיץ את המסר של סיינטולוגיה באמצעות הטלוויזיה, הרדיו, האינטרנט, המדיה החברתית ובכל אפיקי המדיה הנוספים.

פתיחות חגיגיות נוספות מתוכננות בשנה הקרובה בניו-זילנד, אירופה, אמריקה הלטינית וצפון אמריקה.